הבלוג של ארגון נעמת

נעמת

אנחנו כאן כדי להמשיך ולהאבק לקידום מעמד האישה בישראל, ולהביא לשינוי המדיניות החברתית לקראת השגת שוויון בין המינים במשפחה, בעבודה, בחברה ובכלכלה. נשמח לשמוע את דעתכן!

עדכונים:

פוסטים: 15

החל מאוקטובר 2010

נשים כקבוצה הן מעמד מנוצל. לא רק נשים מהמעמדות הנמוכים, אלא כל הנשים, סובלות מהפלייה בשכר

19/05/2011

flickr: LAC/BAC

השקפת העולם המעמדית שניסח מרקס במאה ה-19 חילקה את עולם העבודה לשני מעמדות – בעלי ההון והפרולטריון. היא לא התייחסה למעמד הנשים, שמאז ומתמיד לקח חלק בתהליך הייצור הבלתי-נראה של עבודות הבית. אולם, כאשר אנו בוחנים כיום את הנושא במשקפת מגדרית, כמה מעקרונותיה של התיאוריה המרקסיסטית רלוונטיים בהקשר של ימינו, כחברה שבה מתקיימת חלוקה מעמדית ברורה בין גברים לנשים, בין מעמד שמנצל עבודה למעמד שעבודתו מנוצלת.

לא רק עבודות הבית והטיפול בילדים, שנשארו נחלתן הבלעדית של נשים, לא נושאות כל ערך כספי. גם העבודה של נשים מחוץ לבית לא מתוגמלת במלוא ערכה הכלכלי, ועל כך יעידו פערי שכר מגדריים של כ-37% בממוצע, שמתקיימים בשוק העבודה בישראל.

פערי שכר אלה מתקיימים למרות שהנשים העובדות הן משכילות יותר מגברים. כ-32% מהנשים המועסקות הן בעלות השכלה של 16 שנות לימוד ומעלה, בעוד שהשיעור המקביל אצל גברים הוא 26% בלבד. העובדה שנשים מייצרות, הן בבית והן בשוק העבודה, ערך-עודף, כלומר עבודה בגינה הן לא מקבלות תשלום, מצביעה על כך שנשים ממשיכות להוות קבוצה שעבודתה מנוצלת ואינה מוערכת דיה.

אין בכוונתי לטעון כי החלוקה המעמדית בשוק העבודה מבוססת אך ורק על מגדר וכי היחסים ההיררכיים בין בעלי-ההון לעובדים או בין עובדים עשירים לעובדים עניים נעלמו ואינם עוד. יחד עם זאת, טענתי היא כי במסגרת חלוקת העבודה הקיימת, נשים כקבוצה הן מעמד מנוצל. לא רק נשים מהמעמדות הנמוכים, אלא כל הנשים, סובלות מהפלייה בשכר, ושעת עבודה שלהן “שווה” פחות מזו של גבר בכל העיסוקים ובכל הענפים במשק. פערים אלה, כאמור, אף הולכים וגדלים ככל שנשים מתקדמות בשוק העבודה. נשים בעיסוק אקדמי, למשל, משתכרות לכל שעת-עבודה כ-25% פחות מעמיתיהן הגברים, ושעת-עבודה של מנהלת מתוגמלת ב-22% פחות משעת-עבודה של מנהל. נתונים אלה ואחרים חושפים כי מדובר בתופעה מגדרית רחבת-היקף שיש לה בסיס ומאפיין משותף, וכי המגדר הוא גורם משמעותי בחלוקת ההכנסות מעבודה במשק. מחקר מטעם הועדה לשוויון הזדמנויות באנגליה מצביע על כך שכל עבודה שנשים עושות מוערכת פחות, ולכן הן גם מקבלות שכר נמוך מזה של גברים עבור עבודה שוות ערך מבחינה כלכלית, וגם מוקצות לתפקידים ולמקצועות שמאופיינים בהערכה פחותה ובתגמולי-חסר.

מה צריך להיעשות?

אנו הנשים, כפרולטריון החדש, צריכות להבין שבמובנים רבים המאבק שלנו הוא מאבק מעמדי. לנשים מכל קבוצות-ההכנסה יש אינטרס משותף: לשים קץ להפליה הישירה ולהפליה המבנית שמעניקה לנו פיצוי חלקי על עבודתנו.  המישור הראשון של פעילות צריך לטפל בהפליה הישירה בשוק העבודה. לשם כך, יש להקים ולהפעיל מנגנון מטעם המדינה שיבחן, באמצעות ניתוח עיסוקים של מקרים פרטניים, האם נשים וגברים שמועסקים בתפקידים שווי-ערך באותו מקום-עבודה מתוגמלים בשכר ובתנאים נלווים שווים, כפי שמחייב חוק שכר שווה לעובדת ולעובד.

המישור השני של פעילות קשור בהפליה העקיפה בשוק העבודה, והוא מתמקד בשינוי עולם העבודה כך שהוא יותאם לצרכינו. עולם עבודה עם מאפיינים “נשיים” או הוריים, ולא עולם שמותאם לסטנדרטים “גבריים” שמאפשרים לנו, במקרה הטוב, להיות מפרנסות משניות, לצד המפרנס העיקרי, שהוא הגבר.

היום, גם כאשר נשים רוכשות השכלה ומעוניינות להשתלב במקצועות מתגמלים, הן ניצבות בפני שוק-עבודה שבו יום העבודה הולך ומתארך, שדורש זמינות מיידית בכל שעות היממה, ושלמרות ההתקדמות הטכנולוגית, כמעט ולא מאפשר תשלום עבור עבודה מהבית. על מנת לאפשר לנשים לקבל שכר הולם עבור עבודתן, תוך התחשבות בתפקידן הכפול כאימהות וכעובדות, יש צורך לשנות את התרבות הארגונית הרווחת שפוגעת בתנאי העסקתן של נשים, ולהביא לכך שמסגרת עבודה שפויה של שמונה שעות ביום, עם אפשרות לבצע חלק ממנה בשעות גמישות מהבית, לא תיחשב כעבודה נחותה ופחות מוערכת, אלא להיפך.

פעם חשבו שדי בכך שנשים תצאנה לעבודה מחוץ לבית כדי להביא לשוויון מגדרי. כיום, לא רק שנשים עובדות בבית ומחוצה לו הרבה יותר שעות מגברים, הן גם מרוויחות כ-40% פחות. את החלוקה המעמדית הזו אנו חייבות לשנות.  אם נחזור למונחים של מרקס, על-מנת לעשות זאת, נחוצים שני מהלכים מקדימים.

ראשית, עלינו, כפרולטריון נשי, לעבור מ”תודעה כוזבת”, לפיה אין הפליית שכר לרעתנו בשוק העבודה, לתודעה מעמדית שמכירה בכך שלמרות השונות הגדולה בינינו, כולנו שייכות לקבוצה שסובלת מנחיתות מבנית בעולם העבודה.  שנית, על-פי שיוך מעמדי זה, עלינו להתאחד סביב מטרה משותפת, ולרכז מאמצים כלפי המהפכה החשובה הבאה, זו שתשים קץ לניצול הבוטה של עבודתנו ושתאפשר לנו לקבל את מה שמגיע לנו: תשלום שווה והוגן עבור העבודה שאנחנו עושות וקביעת סטנדרטים “נשיים” למבנה של עולם העבודה.

הכותבת היא יו”ר נעמת

עוד מהבלוג של ארגון נעמת

תצוגה מקדימה

יום חג לאמהות העובדות / טליה לבני

לא בכל יום יש סיבה לחגוג הישג מרשים לאימהות העובדות, אך הפעם כשסוף-סוף זה קורה, אני שמחה לברך את הממשלה ואת ההסתדרות על הצעד החשוב שהם קידמו לטובת הנשים העובדות בישראל ולצמצום הפערים בין המינים בשוק העבודה. במסגרת הסכם...

תצוגה מקדימה

למה נשים מרוויחות פחות מגברים? שלושה מיתוסים נפוצים ואמת פשוטה אחת / מירב פרץ

המאה ה-21 כבר מזמן כאן ונשים ממשיכות להרוויח הרבה פחות מגברים. השכר הממוצע של נשים עובדות הוא 6,077 ש"ח, בעוד שגברים משתכרים 9,627 ש"ח בחודש. אין ספק כי זהו פער משמעותי (של כ-3,500 ש"ח) שקשה להבין כיצד הוא מתקיים על רקע העובדה שנשים...

תגובות

פורסם לפני 9 years
תצוגה מקדימה

חד הוריות? אין דבר כזה

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, אייל גבאי, לא מאמין באמהות חד-הוריות. לדידו, מדובר במצג שווא, משל...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה