הבלוג של naamanani

סקס, סמים ונבטים

אני בהודו, עוברת את אחד המסעות של חיי. לוקח לי בערך 102 דקות להעלות תמונה וגם אז היא עולה הפוך ומסרבת להתיישר אז כך נשאיר אותה. אני בת 36, יש הטוענים שאני נראית בת 26 ואני טוענת שלפעמים אני מתנהגת כמו בת 16. זהו המסע שלי לאישה... +עוד

אני בהודו, עוברת את אחד המסעות של חיי. לוקח לי בערך 102 דקות להעלות תמונה וגם אז היא עולה הפוך ומסרבת להתיישר אז כך נשאיר אותה. אני בת 36, יש הטוענים שאני נראית בת 26 ואני טוענת שלפעמים אני מתנהגת כמו בת 16. זהו המסע שלי לאישה האמיתית שבי.

עדכונים:

פוסטים: 7

החל מיוני 2015

הבטחתי ולכן אקיים. אני כאן היום כדי לספר לכם על העינוי המופלא הזה בין אלפי השנים שנקרא Panchakarma. וכשאני אומרת עינוי אני אכן מתכוונת לכך, אפילו חדרי הטיפולים של היוגה וילה נראים כמו חדרים במרתפי עינויים של האינקוויזיציה עם מיטות עץ מגולפות (פיסת לבד והרי לכם מיני שולחן סנוקר לשעות הפנאי), מעליהן משתלשלים להם כדים קשורים לשלשלאות ברזל וקופסאות עץ מוזרות עם פתח עגול לצוואר. לימים, הסתבר לי, מדובר בארגז בו את יושבת כשהראש מבצבץ ובתוך הקופסה את נהנית לך מאמבטיית אדים.

הכירו את מרתף העינויים, הארגז מצד שמאל בסוף זו אמבטיית האדים.

הכירו את מרתף העינויים, הארגז מצד שמאל בסוף זו אמבטיית האדים.


ל – Ayurveda & Yoga Villa הגעתי כשחיפשתי מקום לנקות את הגוף, להבין את השפה שלו ולהתחבר אליו אבל אני כמו שאני, לא חוקרת דברים עד הסוף לפני שאני יוצאת להרפתקה והולכת תמיד לפי התחושה. את השאר נגלה כבר תוך כדי.
לווילה הגעתי לקראת ערב, קיבל את פניי הודי מקסים בלבוש מערבי שלאחר מכן פגשתי אותו מפזז בגשם בחצאית. חצאיות, מסתבר, זה הלבוש הרשמי של הגברים במדינת קרלה שבדרום הודו. אז הגעתי בערב והציעו לי מיד קפה, אולה-לה חשבתי לעצמי, אולי הם לא כאלה קיצוניים כאן? התבדיתי. ביוגה וילה מוגש רק קפה צמחים ואת הסיגריות נאלצתי להשאיר מחוץ לתחומי הוילה.
אחרי רישום זריז וצילום דרכון, מילוי פרטים אישיים וסיבוב ב River front cottage שלי, המשכתי לארוחת הערב רק כדי לגלות חבורה של מטופלים יושבים סביב שולחן עגול, לכולם שיער שמנוני מכמויות אדירות של שמן שנשפך עליהם במהלך הטיפולים ולכל אחד צלחת אחרת של מזון. מעניין, חשבתי לעצמי והתחלתי לחקור את הסביבה.
השאלה הראשונה שנזרקה לעברי היתה אם אני עושה פאנצ׳אקארמה מלא. וואט וואט?? חזרי שנית. פאנצ׳ה וואט?? המומה ולא לגמרי מבינה לאן נכנסתי התחלתי לשמוע את סיפורי האימה, שלשולים הקאות חרדות סיוטים בלילה חוסר שינה מצב נפשי מעורער התמודדות עם כל החרא ואם כבר חרא אז חוקנים מצב פיזי רעוע עייפות כרונית פצעים שיוצאים בכל מיני מקומות מוחבאים בגוף ואמאל׳ההה מה עשיתי? אני משלמת על זה?? אלפיים וחמש מאות פאקינג אירו? סיריאסלי?
התרופות שלי נראות כמו אדמה.

התרופות שלי נראות כמו אדמה.


פאנצ׳אקארמה הוא ניקוי הרעלים הכי עמוק שיש, רעלים של המיינד הגוף והנפש ולא רק כאלו שנתקעו בכל מיני מקומות בגוף בגלל יותר מידי המבורגרים וכוסות וויסקי. פאנצ׳ה בסנסקריט זה חמש, קארמה זו פעולה – חמש פעולות נעשות על הגוף שלך כדי לנקות רעלים ורגשות מודחקים וכדי לאתחל מחדש את האיברים האחראיים על ניקוי הרעלים בגוף, הסתכלתי על שאר המטופלים בעיניים פעורות לרווחה וחשבתי לעצמי ״נני, שלב אחד לפני השתלת כבד, ריאות ולבלב את נמצאת ואת כבר כאן, בואי נשלשל בחדווה״.
כהכנה לחמשת הפעולות נדרשים שלושה ימים בהם את מתעוררת הרבה לפני השמש לטקס הכולל שתיית Ghee (שומן חמאה מזוקק) מהול בצמחים איורוודים, הגי עובר בכל הגוף ומנתק רעלים שנדבקו לרקמות, אוסף אותם ומביא אותם לקיבה. שלושה ימים בהם נני החמודה והחייכנית, זו שאוהבת את רובכם ורואה רוב הזמן את הצד היפה של העולם, הפכה למפלצת אימתנית וחסרת שליטה ששונאת את כולם וכועסת על כל העולם. ״איכס אנשים״ היה כל מה שיכולתי לחשוב עליו בשלושת ימי הגי הארורים. גיליתי, בצורה קשה וכואבת, שזיכרונות ורגשות שחשבתי שעיבדתי ושחררתי בעצם הודחקו למקומות חבויים ונסתרים ועכשיו הם דורשים לצאת החוצה בצעקה גדולה וחסר למי שלא ישמע אותי. נראה אתכם מנסים.
בשלב הזה כבר החלו לעלות השדים והפחדים המוכרים ובמיוחד השד בעל השם הכי ארוך ביקום – ״אל תסמכי על אף אחד-אנשים רק פוגעים ומנצלים אחד את השני-הישמרי מכל משמר-אנשים זה רוע טהור״. כשהשד הזה מבצבץ מרבצו כל שנותר לבעלי השד זה להתנהג בהתאם, לפגוע בחזרה בכולם.
אחרי שלושה ימים של מלחמת התשה ואינספור פעמים ששמעתי ממאסטר היוגה של הוילה את המשפט הכי מעצבן בעולם – ״Just accept it and let it go” הגעתי לשלב הראשון של הפאנצ׳ה, הלפאקינגלויה. טוב, לא כל כך מהר פצחתי בשירת הללויה.
המטפלות שלי מטהרות אותי ואת החדר אחרי שקיבלתי מהן מקלחת צמחים וחלב אורז.

המטפלות שלי מטהרות אותי ואת החדר אחרי שקיבלתי מהן מקלחת צמחים וחלב אורז.


השלב הראשון נקרא בסנסקריט Vamanam או באנגלית צחה Therapeutic Vomiting או בעברית שפה קשה – טיפול בהקאות. שוב מאוד מוקדם בבוקר, עוד לפני שהשמש מתעוררת כדי שהעולם לא יחזה בהתעללות הגופנית שמתרחשת כאן, הגעתי למרתף העינויים כדי לפגוש במטפל ושלושה סירים ענקיים. כל סיר הכיל שלושה ליטרים של נוזל אחר – חלב, מים מהולים בצמחי מרפא מרירים כמו המוות ומי מלח. לשתות לשתות לשתות מאיץ בך המטפל, את שותה עד שאת נחנקת ואז מקבלת לגימה מתרופה ומפל של קיא נוזלי יוצא לך מהפה ומהאף באותה שנייה. לא לא, זה לא נגמר בפעם אחת. כל התופעה הזו של לשתות מלא ולהקיא חוזרת על עצמה כשמונה עד עשר פעמים תוך שאת מזיעה כמו חמור ומרגישה שיכורה אחרי שאסרו עלייך בכל איסור לדפוק איזה שוט טקילה לפני כדי לשכך את ההרגשה. אבוי. הדבר החיובי, שזה בלתי אפשרי להתרכז בו בזמן שהגוף שלך צורח עלייך למה לעזאזל את עושה לו את זה, הוא שהרעלים שהגי אסף לקיבה עושים להם לונה-גל היישר מהבטן לדלי המתמלא.
זוכרים את השד ההוא? זה עם השם הארוך בעולם? אז גם כאן הוא קפץ לביקור וכיוון שהמטפל המסור שבסך הכל רצה לעזור לי הוא זה שהגיש לי את הכוסות והאיץ בי לשתות, הרי שהוא זה שמזיק לי כרגע ומכאיב לגוף המסכן שלי ולכן, הוא בן זונה ואתה עוד תשמע ממני מותק. מדהים כמה שהמטפלים האלו מבינים שהכל הוא חלק מהתהליך, את יכולה לצאת השפלה שבאדם ועדיין יחייכו אלייך, ילטפו אותך ויגידו לך שהם כאן כדי שאת תרגישי טוב יותר. המשפט הכי יפה שנאמר לי כאן על ידי האחד והיחיד בוילה, קישור (Kishor) מלך עולם הוא ״נני, את לא מטופלת, את אחות״. איזה אלוףףף, בוא קח איתי טיפה ונחפור יחד בורות עד שנגיע לסין.
וזה קישור מלך עולם שמבקר אותי כל בוקר מול החדר בזמן שהוא קוטף פרחים מגינת התבלינים.

וזה קישור מלך עולם שמבקר אותי כל בוקר מול החדר בזמן שהוא קוטף פרחים מגינת התבלינים.


בשני השלבים האלו, Ghee & Vamanam ניגשתי לרופאה שלי והודעתי לה שאני מפסיקה את הפאנצ׳ה שמאנצ׳ה הזה ושעם כל הכבוד, באתי לטפל בגוף שלי ולא להתעלל בו יותר ממה שהתעללתי בו עד עכשיו. באתי למצוא איזון ובמקום זה הגעתי לדבר הכי קיצוני שיכולתי למצוא, באתי למתן את הקיצוניות שלי אז מה זה השטויות האלה בכלל? אבל בשני המקרים, מיד שנרגעתי ושכחה הסערה, נזכרתי שרק מה שמאתגר אותך משנה אותך וכל מקום ששווה להגיע אליו יביא בדרך קשיים בלתי נתפסים. שיננתי הלוך ושוב שאני חזקה ושאני אלופה ושאני ווינרית ושאף אחד, כולל לא הרפואה המוזרה הזו בת ה-5000 שנה, יכול לשבור אותי. ושיקפצו לי ההודים!
השלב השני נקרא בסנסקריט Nasyam וזה השלב שהיה לי הכי פשוט למרות שלחלק מאירופאים היותר עדינים שבחבורת המטופלים זה היה מאוד לא נעים. במשך כמה ימים, מייד לאחר עיסוי בארבע ידיים שמקבלים כאן בכל יום (ועוד סוגים שונים של טיפולים ומתנות שהגוף מקבל באופן יומיומי) מטפטפים לך לאף טיפות צורבות שנכנסות לסינוסים ומנקות את כל הליחה והמוחטה. אחרי כל שש טיפות תמצאי את עצמך יושבת על מיטת העינויים בזמן שהמטפלת שלך מחזיקה מולך כד מוזהב, אחרי הכל לפחות שייראה כאילו את מלכת שבא, בזמן שאת מכחכחת בגרונך עד שתעלי גירה ותדפקי סמאכטה ישירות לתוך הכד וכולם מסביבך ימחאו לך כפיים. בפעם הראשונה זה מביך אבל די מהר כל אחת הופכת לפועל בניין מן המניין.
שלב ה Virechanam הוא השלב בעל הניחוחות וזה שיגלה לך שניתן בהחלט להשתין מהתחת. שוב, ניחשתם נכון, בשעת בוקר מוקדמת הגעתי למרתף העינויים רק כדי לרכך את המכה ולעבור עיסוי שמיד לאחריו הוגשה לי כוס גדולה עם נוזל מריר וצלחת קטנה עם משהו בטעם דבש. נתבקשתי לא לצאת מהחדר כדי לא להיתקל ברוח או שמש אבל עמוק בפנים חשדתי שהם לא רוצים שאתקל באנשים. בחדר, שעה לאחר שנכנסתי אליו, החלה התזמורת מנגנת ובמשך חמש שעות עשיתי שתי פעולות בלבד – שכיבה במיטה או ישיבה על האסלה. 22 פעמים. על האסלה.
שלב השלשולים היה בשבילי השלב שלאחריו כבר התחלתי לחזור לעצמי, לחייך ולאהוב את העולם, כנראה שהמושג ״לנקות את החרא״ קיבל אצלי משמעות אמיתית באותו היום.
שני השלבים האחרונים הם השלבים הכי סקסיים בפאנצ׳אקארמה והם נקראים Sneha Vasti ו- Kashaya Vasti. החוקנים! הראשון חוקן עם שמן והשני חוקן עם נוזל וצמחי מרפא. הראשון 100 מ״ל והשני 600 מ״ל ישמור אותי השם. נחשו מה עושים יותר? בדיוק! שבעה חוקנים בסך הכל עברתי, שישה מהם נקראים Big Enema. פה, באופן הזוי שכזה, התחלתי כבר להנות מהפאנצ׳אקארמה (No, I don’t like butt stuff) והקלילות בגוף התחילה להיות מורגשת יחד עם עייפות שלא עוזבת אותך משלב הגי כי סוחטים לך את הגוף מכל המיצים. ליטרלי.
בכל אחד מהשלבים הקושי הוא פיזי, רוחני, מנטלי, נפשי וחברתי ועל הכל יחדיו אתה אמור לנצח כאילו היית מינימום זובין מהטה (הידעתם שהוא הודי?).
בעוד שבוע אעזוב את הוילה ואעמיק לצפונה של הודו כדי להמשיך במסע שלי אל עצמי, עד אז אני נמצאת בשלב ה-Rejuvination, שלב שאני אמורה להמשיך מעתה ועד עוד חצי שנה והוא למעשה השלב הכי חשוב בתהליך הניקוי היסודי הזה.
גם טיפולי יופי מפנקים אפשר לקבל כאן מידי פעם. הפנים שלי מלאות בדבש טבעי.

גם טיפולי יופי מפנקים אפשר לקבל כאן מידי פעם. הפנים שלי מלאות בדבש טבעי.


בפוסט הבא אספר לכם על סדר היום השגרתי בוילה, על החששות מהיום בו אעשה צ׳ק אאוט ממרתף העינויים ועל התכניות שלי שממשיכות להשתנות אז אל תסמכו עליהן.
שאו ברכה של בריאות הגוף, הנפש והמיינד וכמובן, אהבה.

עוד מהבלוג של naamanani

איך ולמה מצאתי את עצמי בהודו?

אם מישהו היה אומר לי לפני שעליתי על טיסה שהמסע שלי להודו יראה ככה, הייתי צוחקת לו בפנים ושולחת אותו לעשות איזה שאכטה קטנה כדי לפתוח את הראש ולהבין לאיזה מסע אני יוצאת. אבל בזמן שאני הייתי צוחקת עליו, אלוהים היה מסתכל עליי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

מישהו לקח לי את השרוואל

מאתגר לסכם תקופה בהודו, כבר שבועיים שאני בארץ ומחול החשיבה על סיכום החוויות מתנהל בכבדות ובעיקשות נגד הזרם. הבוקר אמר לי חבר טוב, כולם מדברים על הודו וכמה שטוב שם אבל אף אחד לא אומר לנו מה לעזאזל לעשות כשחוזרים. הוא צודק....

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

מתבגרת, בוגרת, מבוגרת

שלושים ושש. אני מנסה לגלגל את המספר הזה מספר פעמים בראש שלי ולא מצליחה להבין, לעכל או להכיל אותו. אני מבינה שאני לא מבוגרת אבל זה פשוט לא מסתדר לי המספר הזה, לא הכמות שלו או הגודל שלו ואפילו לא הצליל שלו, אני שואלת את עצמי מה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה