הבלוג של נעמה ארד

naamama

בת 43 נשואה ואמא ל-2 גרים בכיף ברמת גן אוהבת, נושמת, חיה אנשים - הכרויות, למידה, הקשבה ושינוי מגייסת עצמאית ב-3 שנים האחרונות מכירה בדרך מנהלים ומועמדים בכל הגילאים, מינים, מכל קצוות הארץ לומדת על תשוקות, רצונות, שאיפות,... +עוד

בת 43 נשואה ואמא ל-2 גרים בכיף ברמת גן אוהבת, נושמת, חיה אנשים - הכרויות, למידה, הקשבה ושינוי מגייסת עצמאית ב-3 שנים האחרונות מכירה בדרך מנהלים ומועמדים בכל הגילאים, מינים, מכל קצוות הארץ לומדת על תשוקות, רצונות, שאיפות, אכזבות, טעויות לומדת בהקשבה ומשנה - את דרכי תוך כדי תנועה תמידית ללב האנשים והכי חשוב אוהבת את העבודה שלי :)

עדכונים:

פוסטים: 14

החל מאוגוסט 2018

המחשבה על שינוי מפחידה, היא מפחידה את כולם אין יוצאים מן הכלל. יכול להיות ששינוי באספקטים מסוימים של החיים לא יפחידו אתכם אבל באספקטים אחרים כן.

שינוי הוא אחר ואחרות היא מפחידה, אנחנו לא יודעים תוצאותיו והרבה פעמים יש לנו ציפייה למשהו מסוים והוא לא תמיד קורה.  ויחד עם כל זאת שינוי הוא מבורך והוא אפילו מחייב. הוא מחייב כי הוא מעורר אותנו, מחדש עבורנו ומחדד אותנו לעתיד לבוא. הפחד הוא בעצם ריגוש נפלא אם נלמד לקרוא לו ריגוש ולא פחד.

שינוי הוא נפלא, הוא אפשרי והוא צריך להיות בתקופות מסוימות בחייכם בתחומים שונים- קריירה, זוגיות, מעבר דירה, חברים, לימודים מה שלא תחליטו שמצריך ניעור אבק וחישוב מסלול מחדש יחייב אתכם לקחת החלטה אמיצה וללכת עליה עם כל הלב, הגוף והנשמה.

בזמן האחרון הרבה שיחות עם חברים ומשפחה נסבות סביב השינוי. וזה תמיד מעלה את השאלה הזו על חידושים, ריגושים, על מה שחייבים או יותר נכון מה שנכון לנו בחיים.

האם נולדנו ויועדנו כבני אנוש להיות בנתיב אחד?

האם לכל אדם יש שביל אחד שנסלל עבורו ואין הוא יכול לסטות ממנו?

האם היעוד, המטרות, האהבה אפילו לא יכולה להשתנות, להתגמש, להתבלבל?

האם מה שאהבנו פעם בהכרח נמשיך לאהוב לאורך כל חיינו?

האם הבחירה בקריירה- בחברה מסוימת, בתפקיד מסוים הוא נצחי ולא נוכל לשנותו?

האם הבחירה בגבר או אישה מסוימת היא לא הפיכה?

האם אי אפשר יום אחד להחליט שאנחנו לא אוהבות גברים אלא דווקא נשים?

האם אי אפשר להחליט יום אחד שאני רוצה לבד או ביחד או בשלישיה?

האם לא נוכל לבחור בגמישות? להבין שבעולם שאנו חיים היום הכל אפשרי, הרשות קיימת בחירה היא חופשית ואפשרית ועלינו רק לבחור,

אבל ברגע שבחרנו עלינו לקחת אחריות על הבחירה הזו ולהבין שזוהי החלטה שלנו. ולכן עלינו לשאת בתוצאות- לכאן או לכאן.

יש כאלה שהבחירה היא נכונה ומדויקת עבורם ויש כאלה שטועים בדרך ומבינים שזה לא היה נכון עבורם, אך אותם אני מעריכה הכי הרבה כי לפחות הם ניסו.

יש שורה אחת בשיר של דודו טסה שאומרת: “עדיף כישלון מפואר מחלומות במגירה”. הוא מבטא בפשטות אבל בדיוק רב את הבחירה ללכת אחרי החלום, אחרי השינוי גם

במחיר של כישלון, זה בסדר כי עדיף לחיות בתחושה שלפחות ניסיתי ולא למות בתחושה שלא עשיתי כלום עם החלומות שלי.  לחיות ולנסות בידיעה שעשית הכל על מנת לגלות את מה שנכון ומדויק לך.

עצם העובדה שאנחנו חיים ליד, בערך, בביטחון ובנוחות, בתחושה שהכל בסדר אבל לא באמת בסדר דיי מבאסת בעיניי. ולמה אני אומרת זאת? כי זה לא מקרי  שהשיחות האחרונות שלי עם אנשים קרובים אליי  נסבות סביב זוגיות חדשה או עבודה חדשה.

לכולם יש את הצורך  לחדש כי או אולי נגמרה האהבה והתשוקה לאדם או לתחום, או סתם כי זה לא הגיוני להיות עם אותו האדם או באותה עבודה כל כך הרבה זמן.

עכשיו תקשיבו לשיח, לבחירת המילים- זה בדיוק אותם הנושאים, אותם הכאבים, אותם החסרים

אז זה לא ממש משנה- זוגיות, עבודה, הורות, משפחה, חברים בסוף לכולנו אותם הצרכים , רצונות, מאווים, תשוקות, אהבות. אז בואו נממש אותם, לא נפחד לקחת סיכונים, לא נחשוש משינויים, לא נירתע ממה שעשוי להתרחש, לא נחשוב על “ומה אם זה לא יצליח”

ומה אם זה כן יצליח? ומה אם תהיו מאושרים? ומה אם הנוח וה”בסדר” יהיה מצוין ונפלא?

אההה רק המחשבה הזו גורמת לי לטרוף את העולם ולהתחיל בכל יום מחדש  אם לא לשנות אז לחשוב על שינוי :)

עד הפעם הבאה שלכם באהבה

נעמה

עוד מהבלוג של נעמה ארד

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 7 months

מיומנה של מגייסת - פרק 3 להיות עצמאית זה הכל עניין של איזון

עצמאות היא חופש, כך כולם אומרים לי. איזה כיף לך, החיים שלך תותים! בית, ילדים, שנת צהריים, סידורים, אין לך אף אחד שמנהל אותך. אז הכל נכון (חוץ משנת הצהריים) אבל יש מחיר לעצמאות. החופש לא באמת חופש, הבחירות משתנות, קבלת ההחלטות...

תגובות

פורסם לפני 7 months

מיומנה של מגייסת פרק 6 - מכל מלמדי השכלתי :) על למידה אין סופית

הימים ימי אוגוסט התחושה היא שכולם במן מוד של חופש- חופש אמיתי או רוחני או פשוט סתם עייפים מהחום ששורר בחוץ. ואני? אני עובדת, כרגיל, במלוא המרץ מחפשת אנשים ומחפשת לקוחות ותרה את הארץ כדי לפגוש אותם ולהכירם ובדרך ללמוד על...

תגובות

פורסם לפני 7 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה