הבלוג של נעמה ארד

naamama

בת 43 נשואה ואמא ל-2 גרים בכיף ברמת גן אוהבת, נושמת, חיה אנשים - הכרויות, למידה, הקשבה ושינוי מגייסת עצמאית ב-3 שנים האחרונות מכירה בדרך מנהלים ומועמדים בכל הגילאים, מינים, מכל קצוות הארץ לומדת על תשוקות, רצונות, שאיפות,... +עוד

בת 43 נשואה ואמא ל-2 גרים בכיף ברמת גן אוהבת, נושמת, חיה אנשים - הכרויות, למידה, הקשבה ושינוי מגייסת עצמאית ב-3 שנים האחרונות מכירה בדרך מנהלים ומועמדים בכל הגילאים, מינים, מכל קצוות הארץ לומדת על תשוקות, רצונות, שאיפות, אכזבות, טעויות לומדת בהקשבה ומשנה - את דרכי תוך כדי תנועה תמידית ללב האנשים והכי חשוב אוהבת את העבודה שלי :)

עדכונים:

פוסטים: 14

החל מאוגוסט 2018

ואוו קרו כל כך הרבה דברים השבוע וכל אחד מהם גרם לי למחשבה, לשינוי, לשמחה, לדכדוך. לא משנה מה הרגש שהיה שם כרגע אבל היה משהו וזה אומר שקרו לי דברים השבוע, דברים שהשאירו אותי עם מחשבות והרהורים לאורך זמן. השבוע ההוא התחיל בשיעור יוגה במקום קסום בכפר הירוק. שקט, מנוחה, אתנחתא מההמון הסואן. אחת לשבוע שעה וחצי של שקט, מתחברת לפנימיות, מתרכזת בעצמי ומשתדלת גם אם זה לרגעים קטנים להרפות ולשחרר. המורה שלי ליוגה שאלה אותנו פעם אם אנחנו יודעים מה התנוחה הכי קשה ביוגה?  מסתבר שההרפיה היא התנוחה הכי קשה, כי…. ואתם בטח יודעים את התשובה, אנחנו לא באמת מצליחים לשחרר, להרפות מכל דבר בחיים קטן כגדול. אפילו בשיעור יוגה כאשר אנחנו בהרפיה מודעת, מכוונת אנחנו לא באמת בהרפיה. הראש מתחיל שוב לחשוב, והמחשבות מתרוצצות: מה עוד יש לעשות, מה שכחתי, למי להתקשר, מה לקנות בסופר וכו’.

יום שלישי הגיע ואני עולה ליום ראיונות ברגבה ליד נהריה. אני כל כך אוהבת את הצפון האוויר שם נעים יותר, אפילו בקיץ מרגיש שם קריר. יום אינטנסיבי 4 שעות ברצף של הקשבה ושיח ובחינה של אנשים שזו פעם ראשונה שאני נפגשת איתם פנים אל פנים. זה מרגש אותי כל פעם מחדש. אני אוהבת ללמוד מאנשים, להכיר אנשים חדשים, להתעניין בהם, לשמוע עליהם- מה הם עושים, למה בחרו את הבחירות האלו שלהם בחיים, מה הציפיות שלהם מהתפקיד הבא ועוד ועוד. היה יום מרתק  היתה חוויה מעניינת, חברה חדשה, לקוח חדש, מוצר סופר טכנולוגי ומעניין והפעם בתחום החינוך המדעי-טכנולוגי. נהניתי לשבת שם ולשמוע את המנהל המגייס לצידי מדבר על עבודה עם שליחות, ערך, משמעות, מודל לחיקוי. לשמוע אנשים מדברים על מקום העבודה שלהם כמקום משפיע ומשמעותי משמח אותי ומרגש אותי ,כי לעבוד במקום שאתה לא באמת מרגיש משמעותי ומשפיע, מקום שבו אתה לא יכול ליצור שינוי, להוביל, להראות את עצמך, זה מקום שבו ככל הנראה לא תישאר לאורך זמן ובטח לא תעשה מעל ומעבר.

סוף של יום אני מסיימת עם בעלי בחומוס בעכו (לא סעיד….) ולאחר מכן סיור כנסיות בנצרת (בשביל הנשמה) ופגישה עם מתווכת דירה שלנו ועם השוכרת. אפילו במפגש הזה היה משהו מעורר מחשבה על אנשים ועל יחסים בין אישיים, על אכפתיות ודאגה. מתווכת שעוזרת לנו ומתווכת עבורנו בשל פערי שפה, שוכרת מודאגת ובעל בית קודם שדואג לכל מחסורה בחמש שנים האחרונות. ואני שיושבת בצד בשקט (גם זה קורה לי לפעמים) ומתבוננת בדמויות הנעות מולי, בשיח, בתקשורת המילולית והלא מילולית, בשפת הגוף, מפרשת את המציאות כפי שהיא נראית מעיני ולומר לכם את האמת זה נראה בעיני נפלא.

התקשורת הבין אישית היא מופלאה וחשובה, לראות את המציאות מעיני אחרים, להיות קשובים לצרכים של אחרים, לתת מילה טובה כשצריך וכתף לעזור כשמתאפשר, אלו הם דברים שיכולים להיות כל כך קטנים וחסרי משמעות עבורנו אבל עולם ומלואו עבור אחרים.

שיחות עם מועמדים בשבוע אינטנסיבי של ראיונות הביאו אותי שוב לחשוב למה אנשים נמצאים במקום שבו הם נמצאים ומה בעצם הם מחפשים או רוצים שיקרה בהמשך. כולם מדברים על סיפוק, על השפעה, על ערך ומשמעות, כולם רוצים שיראו אותם ויקשיבו להם, כולם מחפשים להרגיש שהם תורמים ונותנים מעצם אך גם מקבלים בחזרה. כולם מדברים על אותם הצרכים- צרכים בסיסיים אנושיים שמתקיימים אצל כולנו בכל מישור בחיים.
במפגשים האלו לצערי גם יש שיחות על כל מי שהוא לא. על אלה שמקבלים את העובדים כמובן מאליו, על אלה שעדיין חושבים שבכסף אפשר לקנות אכפתיות, הקרבה, עשיה מהלב, עשיה ללא חת, השקעה ועשיה מעל ומעבר. את כל אלה רק מנהיגות אמתית יכולה להשיג- הקשבה לאנשים, אכפתיות, פרגון, שקיפות, הקרבה למען האחר, הקרבה שאינה חד צדדית, הקשבה גם אם אני לא מסכים עם הצד השני אבל הבנה שקיימת האפשרות הזו של דעות אחרות, מחשבות שונות. היכולת להבין ולהסכים שיש כאלה שחושבים אחרת ממני ואולי יש משהו בדבריהם.

קראתי פעם משפט שעד היום חרוט לי בזיכרון ומלווה אותי בכל מפגש עם אנשים- בני אדם לא יזכרו בהכרח מה אמרת להם, אבל הם יזכרו איך גרמת להם להרגיש. עכשיו תחשבו על זה, על רגשות. כמה הם חזקים, מעוררים, משנים מחשבה רק מעצם היותם קיימים. אם תצליחו להשפיע על אנשים ותגרמו להם לחוש בעלי ערך, חשובים, קניתם את עולמם וקניתם את עולמכם אצלם.

עד הפעם הבאה,
באהבה, נעמה

עוד מהבלוג של נעמה ארד

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 8 months

מיומנה של מגייסת - פרק 3 להיות עצמאית זה הכל עניין של איזון

עצמאות היא חופש, כך כולם אומרים לי. איזה כיף לך, החיים שלך תותים! בית, ילדים, שנת צהריים, סידורים, אין לך אף אחד שמנהל אותך. אז הכל נכון (חוץ משנת הצהריים) אבל יש מחיר לעצמאות. החופש לא באמת חופש, הבחירות משתנות, קבלת ההחלטות...

תגובות

פורסם לפני 7 months

מיומנה של מגייסת פרק 6 - מכל מלמדי השכלתי :) על למידה אין סופית

הימים ימי אוגוסט התחושה היא שכולם במן מוד של חופש- חופש אמיתי או רוחני או פשוט סתם עייפים מהחום ששורר בחוץ. ואני? אני עובדת, כרגיל, במלוא המרץ מחפשת אנשים ומחפשת לקוחות ותרה את הארץ כדי לפגוש אותם ולהכירם ובדרך ללמוד על...

תגובות

פורסם לפני 7 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה