הבלוג של נעמה ארד

naamama

בת 43 נשואה ואמא ל-2 גרים בכיף ברמת גן אוהבת, נושמת, חיה אנשים - הכרויות, למידה, הקשבה ושינוי מגייסת עצמאית ב-3 שנים האחרונות מכירה בדרך מנהלים ומועמדים בכל הגילאים, מינים, מכל קצוות הארץ לומדת על תשוקות, רצונות, שאיפות,... +עוד

בת 43 נשואה ואמא ל-2 גרים בכיף ברמת גן אוהבת, נושמת, חיה אנשים - הכרויות, למידה, הקשבה ושינוי מגייסת עצמאית ב-3 שנים האחרונות מכירה בדרך מנהלים ומועמדים בכל הגילאים, מינים, מכל קצוות הארץ לומדת על תשוקות, רצונות, שאיפות, אכזבות, טעויות לומדת בהקשבה ומשנה - את דרכי תוך כדי תנועה תמידית ללב האנשים והכי חשוב אוהבת את העבודה שלי :)

עדכונים:

פוסטים: 14

החל מאוגוסט 2018

הימים ימי אוגוסט התחושה היא שכולם במן מוד של חופש- חופש אמיתי או רוחני או פשוט סתם עייפים מהחום ששורר בחוץ.
ואני? אני עובדת, כרגיל, במלוא המרץ מחפשת אנשים ומחפשת לקוחות ותרה את הארץ כדי לפגוש אותם ולהכירם ובדרך ללמוד על עצמי וגם על אחרים.
וזה מדהים כי כשאתה מכיר אנשים אחרים ומדבר בכל יום עם מישהו חדש ובמקרה שלי עם הרבה חדשים אתה לומד דרכם כל כך הרבה על עצמך, על המקום שלך האמתי, על איפה שאתה נמצא בחייך – קריירה, משפחה, מגורים, אבל לא רק על דברים ממשיים, פיזיים, מוחשיים אלא גם על הפנימיות שלך ועל כברת הדרך שעברת ועל איפה אתה היום ביחס לשנים קודמות ועל מה צופן לך העתיד ואיפה אתה רוצה להיות בעוד X שנים.

אני משוחחת עם בני 20 וקצת וחושבת על עצמי בשנים האלו- איפה הייתי, מה עשיתי, במה עבדתי, אילו מחשבות היו לי על עבודה. בשיח הזה אני מבינה עד כמה הדור הזה שונה ממני ומהדור שלי בכלל, עד כמה הטכנולוגיה שינתה את הסביבה שלנו, החברים, התקשורת הבין אישית, את צריכת המידע, את מקומות העבודה ועוד הרבה אספקטים של החיים, אבל לזה יוקדש פוסט אחר, רציני ומעמיק.

ואז אני משוחחת עם בני 50 וקצת וחושבת איפה אני אהיה בגילם, עוד פחות מעשור האמת, ומה אעשה ואיזה מקום בחיי יתפוס שוק התעסוקה.

אני משוחחת עם כל כך הרבה אנשים- מהצפון, מהדרום, בני 20 ועד גיל 60 , מנהלים, חיילים משוחררים, כאלה שבגיל 40 עדיין לא מצאו את ייעודם בחיים ולא נחים לרגע, עם יזמים בדרך וכאלה שמחזיקים חברות ועובדים והמנעד הוא רחב וגדול ומרגיש לי כאילו הוא אין סופי.

יש כל כך הרבה סוגים, גוונים, ייחוד בכל אחד ואחת מאתנו ומה שבסופו של דבר אני מנסה לטעון פה הוא שכל שיח כזה, כל מפגש כזה מלמד אותי עוד משהו עליי כבן אדם, על יכולות ההכלה שלי וההקשבה, על היכולת לראות כל אחד בדיוק בנקודה שבה הוא נמצא ולנסות להבין ולקבל אותו ללא צורך או רצון להיות שיפוטית.

ההכרה שאנשים נמצאים במקום שבו הם נמצאים ובוחרים את הבחירות שלהם יום יום שעה שעה נובעת מעצם היותנו יצורים בוחרים, חופשיים לבחור במודע או שלא במודע ואנחנו סך כל הבחירות שלנו בחיים וזה מה שהופך אותנו בדיוק למי שאנחנו וזה מה שיפה בעבודה עם אנשים, בעבודה שלי.

כתבתי פעם באחד הפוסטים שלי שאם נאפשר לעצמנו לרגע הקשבה אמיתית, אמפתית, פתוחה לאחר מבלי להכניס את עצמנו לתמונה, מבלי להיות במקום שיפוטי, נוכל לשמוע דברים מדהימים ולהגיע לתובנות מעניינות שבעצם מלמדות אותנו עוד משהו, בעיקר על עצמנו.

השנים בתפקיד (בסה”כ 3 לא צריך להגזים) ואינספור האנשים ששוחחתי ועוד אשוחח איתם בדרך מאפשרים ויאפשרו לי להתפתח, להשתנות, לצמוח ולגדול כבן אדם וזה אחד הצרכים הבסיסיים שלנו כבני אדם, אבל כבר אמרתי זאת לא מעט פעמים :)

היופי בתקשורת הבין אישית ובהקשבה ממקום פתוח ומקבל מאפשרת למידה, צמיחה והשתנות שלנו כבני אדם והרי אנחנו רוצים להיות כל הזמן בלמידה ובשינוי או עם כוונה כזו לפחות.

מאחלת לכם לאמץ יכולת הקשבה סובייקטיבית, אמפתית שבה כל הערוצים שלכם פתוחים ומאפשרים את קבלתו של השונה מכם, כי רק כך תצמחו ותלמדו, בעיקר על עצמכם. מאחלת לכם למידה אין סופית על עצמכם בעיקר ועל אחרים ממקום סובייקטיבי ומכיל.

עד הפוסט הבא שלכם באהבה

נעמה

עוד מהבלוג של נעמה ארד

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 9 months

מיומנה של מגייסת - פרק 3 להיות עצמאית זה הכל עניין של איזון

עצמאות היא חופש, כך כולם אומרים לי. איזה כיף לך, החיים שלך תותים! בית, ילדים, שנת צהריים, סידורים, אין לך אף אחד שמנהל אותך. אז הכל נכון (חוץ משנת הצהריים) אבל יש מחיר לעצמאות. החופש לא באמת חופש, הבחירות משתנות, קבלת ההחלטות...

תגובות

פורסם לפני 8 months

מיומנה של מגייסת פרק 7 - אומנות ההקשבה

אני אוהבת לקרוא פוסטים, מאמרים ולצפות בהרצאות של Simon Sinek. אפשר להגיד שהוא אחד האנשים המשפיעים היום בתחום של תקשורת בין אישית, מנהיגות ויחסים בין אישיים. אני רואה בו כמנטור, הוא השפיע וממשיך להשפיע מאוד על דרך החשיבה שלי...

תגובות

פורסם לפני 8 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה