הבלוג של נעמה ארד

naamama

בת 43 נשואה ואמא ל-2 גרים בכיף ברמת גן אוהבת, נושמת, חיה אנשים - הכרויות, למידה, הקשבה ושינוי מגייסת עצמאית ב-3 שנים האחרונות מכירה בדרך מנהלים ומועמדים בכל הגילאים, מינים, מכל קצוות הארץ לומדת על תשוקות, רצונות, שאיפות,... +עוד

בת 43 נשואה ואמא ל-2 גרים בכיף ברמת גן אוהבת, נושמת, חיה אנשים - הכרויות, למידה, הקשבה ושינוי מגייסת עצמאית ב-3 שנים האחרונות מכירה בדרך מנהלים ומועמדים בכל הגילאים, מינים, מכל קצוות הארץ לומדת על תשוקות, רצונות, שאיפות, אכזבות, טעויות לומדת בהקשבה ומשנה - את דרכי תוך כדי תנועה תמידית ללב האנשים והכי חשוב אוהבת את העבודה שלי :)

עדכונים:

פוסטים: 14

החל מאוגוסט 2018

העבודה שלי היא לדבר עם אנשים, להקשיב להם, להבין ולהסיק בין המילים מה הם צריכים. זה נכון לגבי מנהלים מגייסים וזה נכון לגבי מועמדים.
לכל אחד יש צרכים ורצונות שהוא רוצה לספק ותפקידי הוא להבין מתוך הקשבה ולעזור להם כמה שאפשר לספק את אותם הצרכים.

ככל שעובר הזמן ואני מדברת עם יותר ויותר מועמדים ומנהלים מגייסים אני לומדת להכיר אותם, לומדת על צרכים של כל צד, על רצונות, על שאיפות,
מה באמת כל אחד רוצה וזקוק לו.

זה מדהים לגלות כי הכל בסוף מסתכם באותם צרכים בסיסיים שיש לכולנו כאנשים-

הצורך בהתפתחות וצמיחה

הצורך בתקשורת בין אישית

הצורך שיראו אותנו ויתנו לנו במה להביע את דעתנו

הצורך באמפתיה ואוזן קשבת

הצורך להרגיש משמעותי ובעל ערך

הצורך בתרומה- לתרום ולהשפיע ובמקביל להיתרם ע”י אחרים.

הצרכים האלה הם בסיסיים והם חשובים לכל אדם באשר הוא אדם, בכל מערכת יחסים אם זה בעבודה ואם זה במשפחה: עם בן הזוג, הילדים, החברים ועוד

אלו הם צרכים בסיסיים שגדולים וחכמים ממני מדברים עליהם כל הזמן. אם תשימו לב הצרכים האלה לא מדברים במושגים של חומר אלא של רוח.
כסף לא נכנס פה למשוואה, כי מי שמאמין כי יוכל להביא לידי ביטוי בעבודה שלו צרכים אלו, התמורה לכך לא תאחר לבוא. תמורה חומרית כמובן :)

יחד עם זאת אני מבינה בשיחותיי הרבות במפגשים שלי עם מועמדים כי הכסף חשוב אבל לא הכי חשוב, קרי, לא תמיד המניע והמוטיבציה הם חומריים.

והנה סיפור אחד כי הבטחתי, מעשה באישה אחת מקסימה :

פגשתי אותה בבית קפה, אישה לא צעירה אבל אנרגטית ומדהימה שעבדה בארגון שלה 18 שנים. את נשמתה היא נתנה לארגון והיא עשתה זאת עם הרבה אהבה ותשוקה לעבודה שלה, ואתם יודעים מה?  במשך 18 שנים היא לא קיבלה העלאת שכר. אני לא הולכת להיכנס עכשיו לענייני שכר, מי אשם, למה זה קרה, מה היה שם בדיוק.
לא על זה אני רוצה לספר לכם, אלא על רוח ולא על חומר. מה שאני מנסה לומר ולהדגיש כי במקרה שלה ויש לא מעט מקרים כאלו אנשים מונעים ממימוש הצרכים הבסיסיים שלהם, מערך ותרומה והשפעה ופחות מכסף. אולי לא אצל כולם אבל במקרה שלה כן.

היא נשארה בארגון ועשתה את עבודתה נאמנה ויותר מכך, היא עשתה מעל ומעבר במשך  18 שנים ללא העלאת שכר, זאת אומרת שכנראה והיו דברים חשובים וגדולים יותר בעבורה שהחזיקו אותה שם. אז בואו נדבר על הדברים האלה רגע.

במשך 18 שנים היא חשה כי היא מתפתחת, גדלה, צומחת, לומדת.  היא קיבלה הערכה והרגישה משפיעה ומשמעותית.
אלו הם בדיוק הצרכים שכל אדם זקוק ורוצה שיתממשו בחייו, ואלו הם הדברים שהחזיקו אותה בעבודה ועשו אותה מאושרת לארוך כל השנים.

אז אני לא מתייפייפת, זה נכון שלכסף ולחומר יש משמעות וגם הוא חשוב ומשמעותי בעבור כולנו אבל זה לא העיקר עבור רבים מאתנו, זה לא עומד בראש סדר העדיפויות שלנו בבחירת מקום עבודה או בהישארות שם לאורך זמן.

אני משוחחת עם כל כך הרבה מועמדים מוכשרים, עם ניסיון, עם יכולות וכשאנחנו מגיעים לשאלה הגדולה מה באמת חשוב להם, מה הם מחפשים, מה הם מצפים ממקום העבודה?  השכר הוא מרכיב בהחלטות שלהם אבל הוא לא במקום הראשון.
לעיתים הם יתפשרו על שכר בשביל לקבל הכרה, בשביל לחוש מימוש ואתגר, בשביל להיות במקום בטוח שבו יוכלו לתרום ולהיתרם, שבו ירגישו שהם משמעותיים ומביאים ערך לארגון או עובדים בארגון שיש בו ערך.

המושג “ערך” הפך בשנים האחרונות למשמעותי יותר ויותר עבור אנשים. יותר ויותר אנשים מחפשים ערך בעשייה, מחפשים משמעות, למידה, הכרה, תרומה וכל אלה יחד נותנים להם סיפוק ממקום העבודה ומשאיר אותם שם.

אז בואו נדבר עליי רגע, אמחיש זאת בדוגמה נוספת. למה אני עושה את מה שאני עושה? מה משאיר אותי בעבודתי ולמה אני אוהבת אותה?

הערך והמשמעות שאני נותנת לאחרים בעשיה שלי, גיוס עובדים מדויקים ואיכותיים לארגון שלהם ומצד שני הערך והמשמעות שלי בעיניי המועמדים ושלהם בעיני ממלאת את הצורך של משמעות וערך בעשיה.

שנית, העבודה שלי מספקת לי למידה אינסופית.  מדי יום אני לומדת על אנשים, על צרכים ומאווים, על חלומות ושאיפות על השקפות עולם שונות, ייחודיות ומעניינות.

מה שאני מנסה להראות הוא כי ישנם הרבה צרכים שהעבודה ממלאת לי:  למידה והתפתחות שלי כאדם, תרומה ומשמעות לארגון ולמועמדים עצמם.
אני מרגישה שאני נותנת ערך בעבודה שלי ועושה טוב לאחרים, לאלה שמצאתי עבורם את מקום העבודה הבא שלהם.
אני תורמת לאחרים ונתרמת על ידם, הידע שלהם, החכמה, התובנות, תורמים לי כל כך הרבה לניסיון שלי ומלמדים אותי עוד משהו על אנשים.
תזכרו כי בסוף אנחנו קמים בכל בוקר לעשות את עבודתנו והשאיפה היא שנעשה אותה באהבה ותשוקה ונהנה בדרך הזו.
אני מאמינה כי נוכל להגשים זאת אם באמת נוכל לענות על השאלה הגדולה -  “למה אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים?”
המענה על השאלה הזאת יחזיר אתכם לצרכים הבסיסיים שלנו כאנשים והאם אנחנו מצליחים למלא אותם באמצעות העשייה שלנו.

ותזכרו בכל עשייה יש ערך.

שלכם באהבה, נעמה

עוד מהבלוג של נעמה ארד

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 7 months

מיומנה של מגייסת - פרק 3 להיות עצמאית זה הכל עניין של איזון

עצמאות היא חופש, כך כולם אומרים לי. איזה כיף לך, החיים שלך תותים! בית, ילדים, שנת צהריים, סידורים, אין לך אף אחד שמנהל אותך. אז הכל נכון (חוץ משנת הצהריים) אבל יש מחיר לעצמאות. החופש לא באמת חופש, הבחירות משתנות, קבלת ההחלטות...

תגובות

פורסם לפני 7 months

מיומנה של מגייסת פרק 7 - אומנות ההקשבה

אני אוהבת לקרוא פוסטים, מאמרים ולצפות בהרצאות של Simon Sinek. אפשר להגיד שהוא אחד האנשים המשפיעים היום בתחום של תקשורת בין אישית, מנהיגות ויחסים בין אישיים. אני רואה בו כמנטור, הוא השפיע וממשיך להשפיע מאוד על דרך החשיבה שלי...

תגובות

פורסם לפני 7 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה