הבלוג של ד"ר מיכל זיידיס

mzaidise

שלום. שמי ד"ר מיכל זיידיס ואני פסיכולוגית, סקסולוגית ומטפלת זוגית. אני עוסקת בטיפול קצר, יצירתי וממוקד בפתרונות - בבעיות של מיניות וזוגיות. הבלוג שלי יכלול פוסטים מעניינים בנושאי מיניות וזוגיות.

עדכונים:

פוסטים: 17

החל מינואר 2013

כמה דברים שחשוב לדעת על האורגזמה הנשית: איך יודעים שזו אורגזמה? מה צריך לעשות ומה לא לעשות כדי להגיע לאורגזמה? במה שונה ובמה שווה האורגזמה גברית לאורגזמה נשית? ועוד שאלות שכל אשה (ובן זוגה) צריכים לדעת.

27/01/2013

10 דברים שכדאי לדעת על האורגזמה הנשית:

 


1.  חוויית האורגזמה הנשית היא מגוונת ושונה הן בין אשה לאשה ובין חוויות של אותה אשה.

2.  כניסת האשה להריון אינה תלויה באורגזמה שלה, בהנאה או בסיפוק שלה מהמעשה המיני.

3.  האורגזמה הנשית יכולה להופיע על רצף ממשהו כמעט בלתי מורגש למשהו שמורגש כרעידת אדמה 10 בסולם ריכטר.   המאפיין החשוב והמרכזי הוא תחושת שובע.  כמו שבאוכל קשה לזהות את הנקודה שבה שבעים ואין יותר צורך באוכל, כך גם באורגזמה הנשית, לא תמיד הנקודה ברורה.  סימנים נוספים הם התכווצויות, גלי חום, פריחה אדומה באזור הבטן, החזה או הצוואר, תחושת אושר וסיפוק ועוד. סימנים אלה, כאמור, יכולים להופיע בעוצמות שונות או בכלל לא.

4.  אורגזמה היא אורגזמה!  בין אם היא מתרחשת בעקבות משגל, מין אוראלי, נשיקה חושנית או ליטוף הישבן.  דווקא האורגזמה במשגל היא הקשה  ביותר להשגה אצל חלק מהנשים.  אין סוג א’ וב’ בסקס, מה שנעים זה טוב ולא משנה אם זה בתוך או מחוץ לנרתיק .

5.   רוב הנשים, בניגוד לגברים, לא מגיעות לאורגזמה בכל ארוע מיני.  אם את מגיעה לאורגזמה רק בכמחצית מהפעמים,  זה נחשב לנורמאלי. היצר המיני של נשים מתפתח לאט ומגיע לשיאו בסביבות גיל הארבעים.  אז אם עדיין לא הצלחת להגיע לאורגזמה, דעי שיש אור בקצה המנהרה ורב הסיכוי שעוד תגיעי לכך.

 6.  האורגזמה (הגברית והנשית) היא רפלקס, ז”א תגובה לא רצונית, אוטומטית, מפוקחת ע”י מערכת העצבים האוטונומית.   לכן אין טעם “לעבוד על האורגזמה”, להתאמץ.  להיפך, מנגנון האורגזמה רגיש מאד למתח, כשמתאמצים זה רק גורם למתח ומרחיק אותך מהמטרה.   למתח אישי ו/או מתח ביחסים הזוגיים  יש השפעה שלילית על היכולת להגיע לאורגזמה.

7. האורגזמה היא אמנם רפלקס, אבל היא גם ברת למידה וקידום.

8.  הצורך העיקרי של האורגזמה הוא בריכוז ושלווה.  בכדי להיכנס ל”מוד אורגזמה”, צריך לשים בצד את כל מה שלא רלבנטי:  את הביקורת העצמית, את השאלות (האם אצליח? האם אוהבת? האם אוהב אותי? וגם: מה אבשל לשבת?  האם אספיק לגמור את כל המטלות שיש עלי? מה יהיה?)

9.  אל תתלי את היכולת שלך להגיע לאורגזמה בבן זוגך,  רק את יכולה לאפשר לגופך להשתחרר ולהגיע לאורגזמה.

10. התייחסי לאורגזמה כמו אל ילד :  אל תלחצי, תדחפי, תתרגזי, האורגזמה שלך תבוא כשיבשילו התנאים עבורה.  למדי עצמך להתרכז, להיות רגועה, הכירי את גופך ולמדי לאהוב אותו כפי שהוא.  האורגזמה היא כמו ילד:  אם תלחצי עליה היא תחזיר לך בדווקא.

המשיכו לבקר בבלוג שלי בסלונה.  כל שבוע יופיע פוסט מעניין חדש בענייני מין וזוגיות.

אתם מוזמנים להגיב, לבקש, להעיר, גם דרך המייל שלי: : [email protected]

וגם לבקר באתר שלי:   www.drmichal.co.il

בקרו גם בבלוג שלי בדהמרקר קפה:             .

 http://cafe.themarker.com/user/380195/galleries/

 

מיכל זיידיס, פסיכולוגית,מחה בטיפ סקסולוגית ומטפלת זוגית

מתמחה בטיפול קצר יצירתי וממוקד בבעיות מין וזוגיות
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עוד מהבלוג של ד"ר מיכל זיידיס

הדיל של החיים: תני רוך +סקס, קבלי אחלה גבר!

הדיל של החיים:  תני רוך + סקס, קבלי אחלה גבר! בטור של דנה ספקטור בידיעות של סוף השבוע היא מתארת איך הגבר-גבר שלה הופך לפעמים לגבר מתבכיין/ילדותי/חלש או כולם יחד.  מי שזה לא קורה לה מדי פעם שתקום!  כשהוא כזה הדבר האחרון שבא...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

בן זוגך מוציא אותך מהכלים? הודי לו. הוא טילטל שלד בארון שלך!

בן זוגך מוציא אותך מהכלים?  אמרי לו תודה, הוא טילטל שלד בארון שלך!. בעצם זה נכון ב90%, ב10% הוא באמת מתנהג באופן מעצבן, שאר ה90% מהעיצבון או הכעס באים ממך.  זהו חוק ה. 90:10.  תודות לזיגמונד פרויד אנחנו יודעים שלכל אחד מאתנו יש את...

תצוגה מקדימה

בגידה - האם סוף הדרך או הזדמנות לשינוי?

בגידה – האם סוף הדרך או הזדמנות לשינוי? גילוי בגידה גורם לעתים קרובות רעידת אדמה של 10 בסולם ריכטר.  היא מהווה  פגיעה איומה, אי וודאות, השפלה וקורבנות, עבור הנבגד אך גם הבוגד עובר משבר נפשי חזק המלווה ברגשות אשם...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה