הבלוג של הצפונית

הצפונית

עירונית שמנסה להסתגל לחיים בישוב כפרי בגליל. מנחת NLP. כותבת על שינויים גדולים בחיים ועל החיים בכלל. על אהבה, אמהות, צילום, אוכל, אומנות, רווקות בעיר הגדולה ועוד. נשואה ואמא לפעוט ותינוק מתוקים במיוחד. לכל שאלה, פירגון,... +עוד

עירונית שמנסה להסתגל לחיים בישוב כפרי בגליל. מנחת NLP. כותבת על שינויים גדולים בחיים ועל החיים בכלל. על אהבה, אמהות, צילום, אוכל, אומנות, רווקות בעיר הגדולה ועוד. נשואה ואמא לפעוט ותינוק מתוקים במיוחד. לכל שאלה, פירגון, התיעצות או כל דבר אחר, ניתן לכתוב גם למייל [email protected]

עדכונים:

פוסטים: 18

החל ממאי 2013

פעם הייתי בחורה צינית מאוד, קראתי לזה שנונה. לקח לי זמן, אבל הבנתי בסופו של דבר שהציניות הזאת זה בעצם האגו שלי שדואג ששום דבר ואף אחד לא יתקרב לי ללב. מזל שגיליתי אותו. את האגו

14/12/2016

woman with heart

אגו שלי

 

כמה טוב שגיליתי אותך

כל השנים היית שם כדי להגן עליי, כדי שלא אפגע, שלא ישבר לי הלב. כדי שלא אגלה דברים לא נעימים, שלא אחשוב שלא אוהבים אותי.

כל השנים עמלת על בניית חומה סביב הלב שלי. הלב העדין, הרך והרגיש שלי. הלב שיש לו כ”כ הרבה לתת. הלב שאוהב בלי תנאים ובלי גבולות. הלב שרוצה להגיש את עצמו לאנשים שהוא בוחר ככה כמו שהוא בלי פילטרים, בלי מסיכות.

אבל אתה אגו, אתה ידעת שהלב הזה שכל כך רוצה לפרוח כל כך רוצה לתת את עצמו, יכול להיפגע ולהישבר, והמשכת וניסית בכל הכוח למנוע את הפגיעה.

עשית עבודה כל כך טובה, עד שבאמת האמנתי שאני חסינה, שאני עמידה. פיתחתי ציניות שלא אפשרה לאף אחד להתקרב. הייתי כל כך צינית שלפעמים אפילו אני לא הייתי בטוחה אם זו האמת או ש”רק בציניות”.

התחלתי לגלות אותך לפני כמה שנים, עם הבחור ההוא המשוגע קצת שהפך לי את הלב והציב לי מראה. לפניו חשבתי שאני אדם אמיתי ומחוברת לעצמי. ופתאום מגיע מישהו שלא מאמין לי, שלא מוותר לי. מישהו שהיה לנו חיבור חזק אך לא יציב. מעצבן וכואב. מעט מאוד רגעי אושר פרושים על שנתיים. בתוך כל הכאוס הזה, התחלתי להיות, התחלתי לראות את מה שהוא הצליח לראות בהתחלה וחיפש בהמשך.

אבן אחר אבן נפלו מהחומה. כל מריבה וכל חזרה אני מתחילה לראות.  אגו יקר, התחלתי לראות אותך. התחלתי להבין שכל פעם שיש לי תשובה מתחכמת ו”מתוחכמת”, זה לא באמת מצחיק או מתוחכם, זו בריחה מלהגיד את מה שבאמת על הלב.

מאז אותו בחור עברתי דברים, הכרתי אחרים, ועם כל אחד תרגלתי עוד קצת כנות. עוד קצת חשיפה.

שחררתי אותך. שחררתי אותך בידיעה שהחשיפה הזאת יכולה לפגוע בי. שחררתי אותך שאני יודעת שאני ערומה מול העולם. הייתי חייבת לעשות את זה. רק בלי החומות שבנית סביבי יכולתי להבין מי אני. יכולתי פשוט להיות.

ואז גיליתי שאני חזקה, גיליתי שגם אם אני נופלת אני יכולה לקום די מהר. גיליתי שהבחירות שלי נעשות יותר אותנטיות, יותר מתאימות לי. גיליתי שגם אם הלב נפגע, אני לא מתמוטטת. אני לומדת מטעויות ומדייקת כל פעם. וכל פעם מגיע מישהו קצת יותר מתאים.

עד שהגיע האחד שלי.

אז תודה לך אגו על כל השנים. תודה ששמרת עליי. עשית את מה שאתה יודע. אך אני לא צריכה אותך יותר במשרה מלאה. אתה יכול לצוץ מידי פעם להגיד שלום, אך אין היתרי בניה יותר. מהיום אני נותנת לך תפקיד חדש-  להזכיר לי מי אני ולמה אני מסוגלת בכל פעם שאני לא מאמינה בעצמי.

תודה לך אגו,

בזכות זה שגיליתי אותך, גיליתי את עצמי.

———————————————

מכתב זה משתמש בכלים מתחום ה- NLP שזהו תחום הנותן כלים עוצמתיים לעשיית שינויים בחיים, להצלחה והעצמה. 

כמנחת NLP צפיתי פעמים רבות, באנשים העוברים טרנספורמציה באמצעות שינוי מחשבתי והתבוננות שונה על דברים טריוואלים.

מדי פעם אעלה כאן בבלוג דוגמאות וכלים שימושיים נוספים של NLP שניתן להשתמש בהם כדי ליצור לעצמנו מציאות רצויה בכל רגע ורגע.

 

corazon line s

אהבתם את מה שקראתם? אשמח לפרגון   like  למטה או למעלה

רוצים לקבל עדכון כשיוצא פוסט חדש? מוזמנים לעקוב ע”י לחיצה ממחשב בלבד על הכפתור  מצד שמאל למעלה  עקבו אחרי

חוץ מזה, מוזמנים להגיב, לשאול או להתייעץ כאן בתגובות.

יום נפלא מהצפונית

עוד מהבלוג של הצפונית

Thumbnail

אחיין אהוב שלי

נשמה שלי, השבוע היית בן 4. בחרתי לפתוח את הבלוג שלי דווקא איתך. אתה מסמל עבורי בן אדם טהור ושלם. עדיין לא אמרו לך מה "מותר" ומה "אסור" (טוב, בעצם כבר התחילו, אבל עדיין לא אמרו את הכל), עדיין לא נשבר לך הלב (אם לא נחשיב את יולי...

תגובות

פורסם לפני 7 years
Thumbnail

7 דברים שכדאי לדעת על הנקה

כשאת בהריון, את כבר מתחילה להתרגל לכך שאנשים זרים מרגישים מאוד בנוח להיכנס לך לתוך הרחם, לשאול וליעץ לך בתחומים הכי אינטימיים ואישיים:  איזה שבוע את? ממש לא ניראת, זו בטן של בת/בן, את בטוחה שכדאי לך לאכול את זה? וכו' וכו'...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

יש לי תינוק בבטן

     יש לי תינוק בבטן! כן כן לי! והוא בועט, בעיקר בערב. והוא גורם לי לאכול ארוחות קטנות ומסודרות ובזכותו אני זוהרת והשיער שלי מלא ויפה ואנשים זרים מחייכים אליי יותר מתמיד ואפילו קמים לי כשכל הכיסאות תפוסים. יש...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים