הבלוג של Lihi Nachmias

My Life in Words

מצויידת בתואר ראשון בתקשורת, תעודה של סטייליסטית אופנה ותואר בלתי רשמי של מכורת טלוויזיה ומתרגשת ממוזיקה טובה. קוראת ספרים שאפשר להחזיק ביד ולהתכרבל איתם. בסופו של יום אוהבת לכתוב על כל מה שכתוב עד לכאן :)

עדכונים:

פוסטים: 67

החל ממרץ 2013

בחירות הן חלק מחיי היום יום, מה לתעדף קודם, מה סובל דיחוי ומאיזו משימה ממש בא לנו לברוח עד שתיעלם מתחת ערימה של דברים חשובים ונחמדים יותר. מצד שני, יש משהו שדורש את תשומת הלב ובעיקר את הבחירה הנכונה שלא לברוח ממנו. לרגל חודש המודעות לסרטן השד, עמותת אחת מתשע הקימה את החדר שלא ייתן לך לברוח ולשכוח.

09/10/2017

אם יש משהו שאני זוכרת יותר מכל, מאחד משיעורי הסמינריון בתואר, הוא צמד המילים הנושא את אותן האותיות בסדר שונה: בריחה-בחירה.  כמו כן את המרצה חוזרת שוב ושוב בחיוך ערמומי על העובדה שזה לא צירוף מקרים “אנחנו בוחרים לברוח מדברים”.

לפני יותר משבוע נתקלתי בקמפיין השנתי של עמותת אחת מתשע – עמותה לנשים שנכנסו לסטטיסטיקה השכיחה מדי ולקו בסרטן השד; הנושא השנה שם דגש על החשיבות להיבדק, לא להתעלם, לא לבטל ובגדול לא להיות שאננה.  מפחיד ככל שיהיה, חשש קטן מסוגל להתפתח בלי שליטה לתסריטים מפחידים וטראגיים וזה עוד לפני שממש התמודדנו איתו והבאנו את תשלובת הנשק האולטימטיבית ששום גוש לא נסתר מפניה – הכירורג שד הממוגרפיה והאולטרסאונד.

[youtube AJqZyzx0RJE nolink]

הגימיק השנה לוקח צעד מוחשי קדימה את עקרון הבריחה ומנצל את הוייב סביב חדרי הבריחה. אישית אף פעם לא יצא לי להיות בחדר בריחה, אבל שמעתי ביקורות נלהבות מחברות. גם התנסות חדשה וגם להעלות מודעות? הזדמנות לתפוס שתי ציפורים בחוויה אחת.  יחד עם חברה טובה נכנסנו לחדר מעוצב כחדר שינה ובו פזורים רמזים שונים מתוחכמים. יצאנו ממנו עם הרבה אדרנלין וחיוך. ולמי שטרם התנסתה בזה, מאחלת לכן גם מינימום הרגשה של “אני דווקא טובה בזה” ;).

היום שלנו עמוס, החיים מלאים ברשימה אינסופית של To-Do Lists , תכניות,פעילויות וחלומות. תכניסו ליומן שלכן פגישה אחת קצרה עם כירורג, ואח”כ תמחקו אותה בגאווה מהרשימה כדי שתתפנו לתכניות המהנות האחרות.

 ♥ הכותבת, ילידת אוקטובר 82′, הרגישה ב 2009 בשיא תקופת מבחנים ועבודות בשנה ב’ (הידועה לשמצה כשנה הכי לחוצה בתואר, לא חסר על הראש.. )
גוש בגודל כדור טניס בשד ימין.  לאחר פסילה של שריר שהתפתח כסימפטום ספורטיביות יתר (אין דבר כזה מן הסתם..) ופוסט-שפעת, ניגשה לכירורג שד ולאחר סדרת בדיקות כוללות ביופסיה התגלה סרטן שד בשלב בין 0 ל- 1 שכבר התחיל לגרד את השוליים. כטיפול מנע עברתי בגיל 26, כריתה מלאה של השד ושחזור, טיפול כימותרפי והקרנות.  החלמתי מסרטן השד לפני 7 שנים. 

עוד מהבלוג של Lihi Nachmias

Thumbnail

דלתות מסתובבות: חנויות, זיכרונות וחוויות

   סגירת מעגל קשה להאמין שבערך משנת 2009 לא הייתי בעיר שנמצאת במרחק נסיעה של פחות מ 20 דק' מהקריות. לא בתוך העיר ממש בכל אופן, עקפתי אותה מסביב לא מעט ובהזדמנויות שונות...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

הגלאם של גילמור: האימא והבת הכי מגניבות על המסך חוזרות

איימי שרמן- פלדינו היא לבטח אחת הנשים האהובות ביותר בשבוע האחרון ונט-פליקס הוא  המקום החם להיות בו. הרשת אישרה שהיא תפיק את מיני סדרת ההמשך לבנות גילמור, שהיתה להיט רציני משנת 2000-2007. לטובת מי שלא בעניינים, תזכורת קלה:...

Thumbnail

החיים על פי בילי

ערב של כיף היה לי בשני בערב השבוע.  ערב בנות של ממש, עם שתי חברותי הטובות ובת דודתי בהשקת המחזמר בתאטרון חיפה. ההנאה החלה כבר בפינוק של ההתחלה, עם מזנון קינוחים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים