הבלוג של Lihi Nachmias

My Life in Words

מצויידת בתואר ראשון בתקשורת, תעודה של סטייליסטית אופנה ותואר בלתי רשמי של מכורת טלוויזיה ומתרגשת ממוזיקה טובה. קוראת ספרים שאפשר להחזיק ביד ולהתכרבל איתם. בסופו של יום אוהבת לכתוב על כל מה שכתוב עד לכאן :)

עדכונים:

פוסטים: 67

החל ממרץ 2013

חתונה פלילית. זה לא שם של סרט אקשן קומי, זה לגמרי מהחיים האבסורדים בחסות הדת. חיים של בת 14 שלולא התערבות של המשטרה שסיכלה את החתונה, היו נהרסים בברית נישואין. מזועזעים? גם אני. וזה אפילו לא הסוף.

30/08/2017

ובתוך חדרה הכלה סגורה 
בראי היא מתבוננת, 
ובלב רוטט, היא לא רוצה לצאת 
והתזמורת מנגנת… 

סבא פרדו משכנע, 
“ילדתי זה לא נורא”, 
קול של בכי מבעבע 
מהדלת הסגורה.
~מתוך 
שיר חתונה – דני סנדרסון~

לכאורה, אין קשר של ממש בין השיר הקצבי והמבדר של דני סנדרסון לסיטואציה ההזויה והלא חוקית בעליל שהתרחשה אתמול בערב באולמי לאפייט בלוד: חתונה של קהילה קטנה של חסידי ברסלב חוזרים בתשובה. קטנה, נסתרת מוכרת לרשויות אבל היא בעצמה לא מכירה בהם ולא בחוקים. כמו ילד קטן שמסתיר את עיניו בידיים קטנות במשחק של “אני לא רואה אתכם אתם לא רואים אותי”.  רואים גם רואים. יחי המצלמה הנסתרת והאינטרנט.

הרב של הקהילה הוא, כמה נוח – גם האבא של הכלה. והאימא, איפה היא בסיפור הזה?? זה מה שמכעיס אותי, אולי יותר מכל. איפה הדמות היחידה שאמורה להגן עליה מכל זה? איפה את, האימא שהבאת אותה לעולם קצת יותר מעשור? האם את נלחמת עליה ועל תמימותה או שאת חיה בפחד ו/או צייתנות עיוורת לחוק וקול ההיגיון וכנראה אפילו לקול שלה עצמה, מתחננת לא להיות מחותנת.  קרוב לוודאי שהיא לא אוהבת אותו, לא מכירה אותו עד לאותו רגע שהיתה אמורה לפגוש אותו מתחת לחופה.
ואולי בכלל היא אוהבת מישהו אחר. כן, הלב לא ישן בגיל העשרה הוא ער לגמרי ופועם בקולי קולות עד האוזניים, מתפקע לצאת מהמקום ולהראות כמה שהוא חי.
ואת אימא של הכלה ואשת רב – את שומעת?? או ששמת אטמים והורדת את השאלטר על הלב והחמלה.  כותבת את המילים הללו ומקווה שאולי יש סיכוי מפתיע שאת היא זו שהדלפת את עניין החתונה במטרה לשים לזה סוף.

                     תמונה מתוך אתר פינטרסט 

ומי שמכעיס אותי גם כן הם רשויות רווחה שאין להן כלי אפקטיבי, כדי לוודא שהטקס הדתי לא ייערך בעוד כמה ימים או שבועות, בחשאי. אין להם כלים. כמה פשוט להרים ידיים, למשוך בכתפיים ולהגיד “אין מה לעשות”.  הנה רעיון “מהפכני” – תכלאו אותם! בלי לשחרר בתנאים מגבילים! בלי דמי ערבות בלי כלום! כמו כן, תוציאו את הנערה הזו ואת אחיותיה (אם יש) מהבית. תעשו מ ש ה ו.

אל תבלבלו, אין כאן מקרה של תורתו – אמונתו. יש רק חוק ויש עבירה עליו והם עבריינים. יש חוק במדינת ישראל לפיו הגיל המינימלי לנישואין הוא 18  (גם כן צעיר וצריך לדעתי להיות 21, בתום הצבא/שירות לאומי אבל זה כבר עניין אחר). שנית, היא בת 14 למען השם! זו בעילת קטינה לכל דבר.  ככה בשליפה הם עוברים על שני חוקים שדינם מאסר. אבל היי, הם בכלל מעל החוק.  אז זהו שלא. אתם חיים במדינה שיש לה חוקים ואתם לא מעליהם, לא משנה בשם איזה שם אתם עושים את זה. ולא, הורי החתן והכלה, ממש לא אכפת לי אם גם אתכם חיתנו באותו אופן וזה נראה לכם לגיטימי ביותר. או שפשוט אין לכם עמוד שדרה ושכל בראש, שיפעיל מאות נורות אזהרה ויתריע שמשהו פה לא תקין בכלל.  ראיתי את הסרטון שוב ושוב, מקשיבה לקולן של האורחות הצעירות, החברות של הכלה שנשמע שהן מזועזעות קלות מהחתונה. ובכן תתכוננו, כי אם באמת לא יקרה משהו שיעצור את ההתנהלות הפלילית הזו, אז יחלוף זמן לא רב, ותמצאו את עצמכן  - כלות מזועזעות.

לכתבה מתוך מאקו. 

עוד מהבלוג של Lihi Nachmias

Thumbnail

דלתות מסתובבות: חנויות, זיכרונות וחוויות

   סגירת מעגל קשה להאמין שבערך משנת 2009 לא הייתי בעיר שנמצאת במרחק נסיעה של פחות מ 20 דק' מהקריות. לא בתוך העיר ממש בכל אופן, עקפתי אותה מסביב לא מעט ובהזדמנויות שונות...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

הגלאם של גילמור: האימא והבת הכי מגניבות על המסך חוזרות

איימי שרמן- פלדינו היא לבטח אחת הנשים האהובות ביותר בשבוע האחרון ונט-פליקס הוא  המקום החם להיות בו. הרשת אישרה שהיא תפיק את מיני סדרת ההמשך לבנות גילמור, שהיתה להיט רציני משנת 2000-2007. לטובת מי שלא בעניינים, תזכורת קלה:...

Thumbnail

החיים על פי בילי

ערב של כיף היה לי בשני בערב השבוע.  ערב בנות של ממש, עם שתי חברותי הטובות ובת דודתי בהשקת המחזמר בתאטרון חיפה. ההנאה החלה כבר בפינוק של ההתחלה, עם מזנון קינוחים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים