הבלוג של Lihi Nachmias

My Life in Words

מצויידת בתואר ראשון בתקשורת, תעודה של סטייליסטית אופנה ותואר בלתי רשמי של מכורת טלוויזיה ומתרגשת ממוזיקה טובה. קוראת ספרים שאפשר להחזיק ביד ולהתכרבל איתם. בסופו של יום אוהבת לכתוב על כל מה שכתוב עד לכאן :)

עדכונים:

פוסטים: 67

החל ממרץ 2013

הן עשויות ללא חת וחדות כמו תער/חרב – תלוי מה הנשק שלהן (חלקן הן נשק בפני עצמן) קשוחות, אסרטיביות, יכסחו פיזית ולא פחות מכך – מילולית. הן יילחמו במי שצריך, על מה שצריך ועבור מי שצריך. הדמויות הבלתי מעורערות, שניסו לא מעט לחתור תחתן, הן בעצם במובן מסויים גילגול מודרני של דמותה של ושתי מהמגילה – מקשיבות ללבן יותר מלבן זוגן, לתחושות הבטן שגוברות בקולן על כל קול, בקשה ולפעמים גם פקודה. קבלו אותן, תרימו להן ואם הרגזתם – תזהרו לכם ;).

11/03/2017

מה אם ושתי היתה נכתבת לטלוויזיה?

מה אם ושתי היתה נכתבת לטלוויזיה?

תמונה מתוך אתר Flicker תארו לכם, מה היה קורה אם ושתי המלכה האקטיבית, האסרטיבית והלא פראיירית בעליל  - “סליחה, ארגנתי פה מסיבה. נראה לך שאני אנטוש את החברות שלי בשביל להיות בובה לראווה במשתה שלך?” – היתה יושבת לילה אחד לצד שולחן הכתיבה (או שולחן המטבח, או תחת עץ רענן) וכותבת על מעללי בעלה אחשוורוש, על כך שההתעקשות שלה שברה לו את האגו  והוציאה אותו מפרופורציות עד כדי כך שהחליט להחליף אותה בגרסה אחרת, טובה יותר לדעתו. תארו לכם שהיתה כותבת למגירה.  סיפור ארוך ומפותל, כמעט מגילה שלמה אבל בלי חפירות, אלא כתיבה לעניין, חדה, מבריקה, שבראשה דמות נשית חזקה ועוצמתית, שעומדת על שלה.  כעבור זמן מה, היו מוצאים את הסיפורים, תסריטאים/ות שהתאהבו בדמות הראשית והיו מחליטים לקחת אותם ולשנות טיפה – מקום, זמן, שם, תפקיד והנה הקטע החדשני – שפה ואפילו צבע עור. סקרנים לגבי הדמויות הטלוויזיוניות המודרניות שזכו להיות האדפטציה המודרנית לושתי המקראית?  ובכן, השתיים הבאות הן דוגמא ‘חיה’ על מסך הטלוויזיה שלכם, במרחק זפזופ בשלט (או במחשב): ♥ זיוה דויד – סוכנת מוסד לשעבר, סוכנת NCIS בהווה (תלוי בעונה) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ אולי הדמות הכי קרובה לושתי שיכולה להיות. סוכנת מבצעית במוסד וחיילת בצה”ל בעבר. הצלע הישראלית הנשית, היפה והחריפה. צינית ומשעשעת, מתגרה ומרימה להנחתה. מילולית בעיקר, כי להנחתות הפיזיות של כאפה על הראש אחראי הבוס שלה, ג’תרו גיבס.  בתו של סוכן מוסד, אחות לארי שאותו רצחה על מנת להגן על גיבס ואחות לטלי, שנפתרה.  בלא מעט מהמקרים, היא לקחה את החוק לידיים, כיסחה, העמידה במקום.  אבל זה לא רק הצד הלוחמני המחוספס. יש לה גם צד רך ואוהב וחומל, מחויך, צד של בת שרואה את אביה נהרג ומלמלת בדמעות מעל גופתו “אל מלא רחמים”.  יש לה מבט שלא משתמע לשני פנים, כזה שמבהיר בדיוק שאמרת משהו ממש מטומטם או פשוט מיותר.   קבלת הפנים לזיוה לא היתה חמה בכלל, גיבס עצמו לא היה מרוצה מהתוספת החדשה לצוות, בלי ידיעתו ובלי שהתייעצו איתו ובעקבותיו גם דינוזו, מקגי ומומחית המז”פ התותחית אבי לא חיבבו אותה גם כן.  אבל את הגב’ דוד זה לא מטריד, היא מוכיחה את עצמה בשטח ומצילה את ד”ר דאקי מלארד. פעולה שלא רק הופכת אותה ואת הד”ר לחברים קרובים אלא מקרב את השאר ומפשיר את הקרח עד ליחסים קרובים וחמים. ובכן חמים מאד עד רותחים כשזה מגיע לנקודה בה היא מנהלת רומן עם אנתוני דינוזו שמוביל לילדה קטנה שבחרה לגדל  בסופו של דבר לבדה; ואם זאת הקפידה לספר לצאצאית המתוקה על אבא שלה.

Cote de Pablo in NCIS: Naval Criminal Investigative Service (2003 מתוך אתר IMDb.

Cote de Pablo in NCIS: Naval Criminal Investigative Service (2003 מתוך אתר IMDb.

זיוה [youtube bafT_3_-YO8 nolink] *** ♥  ד”ר מירנדה ביילי, אימת המתמחים ההמומים בעבר ומנהלת בי”ח גריי סלואן בהווה ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ את הד”ר אין צורך להציג,  אבל לטובת מי שחיו על פלנטה אחרת ב 13 העונות האחרות, זוהי הרופאה נטולת הבולשיט, הפוזות וחמושה במבט חודר יותר מרנטגן. אם היא לא מרוצה ממשהו היא תדאג שידעו ושכל בי”ח יישמע. היא 1.52 מטר של עקשנות, מקצועיות והצלת חיים כמובן. היא תתן בראש למתמחים השוקיסטים שלה, ובעת הצורך תגן כמו לביאה.  היא תפסה בכבוד בסולם הדרגות, הביאה ילד לעולם והמשיכה לתת עבודה, להתאהב בוורן המתמחה, להתחתן, לנהל מעבדת מחקר ולהקים מרפאת חינם. אמנם היא נודעת בכינוי “הנאצי” אבל היא זו עם הלב הרחב, שתבקש מנהג הלימוזינה בדרך לחתונה שלה לסובב את הרכב ולטפל באשתו הגוססת של הצ’יף. באחד הפרקים האחרונים, כשנשלחה למשימה ליילד צעירה בבית כלא, היא נחשפה למצב המזעזע של הרפואה והתנאים במתקן, נקלעת לקונפליקט עם הרופאה המקומית והמפקחת שמסרבות להסיר את האזיקים מהיולדת ומתעקשת על הסרתן.

Miranda Beily - Photo by Byron Cohen - © 2016 American Broadcasting Companies, Inc. All rights reserved.

Miranda Beily – Photo by Byron Cohen – © 2016 American Broadcasting Companies, Inc. All rights reserved.

צפו במירנדה מגינה על אריזונה – נוקטת עמדה בנוגע לשילוב האינטנסיבי בין אמהות להיות רופאה ולהציל חיים. [youtube XQedATxP9gY nolink] בנוסף על ד”ר ביילי, הטלוויזיה בורכה בייצוג  מכובד של ושתיות אפרו- אמריקאיות עוצמתיות, תותחיות שמתחזקות קריירה תוך כדי שהן לא מאבדות שבריר מהנשיות שלהן. הן המתריסות בסטייל, ואני מקווה ובטוחה שנראה עוד שכמותן על המסך הקטן והגדול, כשהן נותנות דוגמה והשראה לנשיות חזקה, בלי הבדל של צבע וגזע: ג’סיקה פירסון – מנהלת משרד עו”ד פירסון ספקטר ליט מהסדרה Suits אשה בעולם של גברים מנהלים אינטרסנטיים, מגינה על הפירמה שלה בכל הכח וכל האמצעים כשרים  /המקבילה – דיאן לוקהארט מהאישה הטובה. ; קוקי – האם והסנסציה מאימפריה.

חג שמח! 

עוד מהבלוג של Lihi Nachmias

Thumbnail

דלתות מסתובבות: חנויות, זיכרונות וחוויות

   סגירת מעגל קשה להאמין שבערך משנת 2009 לא הייתי בעיר שנמצאת במרחק נסיעה של פחות מ 20 דק' מהקריות. לא בתוך העיר ממש בכל אופן, עקפתי אותה מסביב לא מעט ובהזדמנויות שונות...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

הגלאם של גילמור: האימא והבת הכי מגניבות על המסך חוזרות

איימי שרמן- פלדינו היא לבטח אחת הנשים האהובות ביותר בשבוע האחרון ונט-פליקס הוא  המקום החם להיות בו. הרשת אישרה שהיא תפיק את מיני סדרת ההמשך לבנות גילמור, שהיתה להיט רציני משנת 2000-2007. לטובת מי שלא בעניינים, תזכורת קלה:...

Thumbnail

החיים על פי בילי

ערב של כיף היה לי בשני בערב השבוע.  ערב בנות של ממש, עם שתי חברותי הטובות ובת דודתי בהשקת המחזמר בתאטרון חיפה. ההנאה החלה כבר בפינוק של ההתחלה, עם מזנון קינוחים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים