הבלוג של Lihi Nachmias

My Life in Words

מצויידת בתואר ראשון בתקשורת, תעודה של סטייליסטית אופנה ותואר בלתי רשמי של מכורת טלוויזיה ומתרגשת ממוזיקה טובה. קוראת ספרים שאפשר להחזיק ביד ולהתכרבל איתם. בסופו של יום אוהבת לכתוב על כל מה שכתוב עד לכאן :)

עדכונים:

פוסטים: 67

החל ממרץ 2013

לא קל להיות אישה בימינו בישראל.. לא כשהחדשות מוצפות לבקרים בחדשות ועדכונים על בוכריס ועסקת הטיעון המגוחכת ושערורייתית מחד והעירעור של קצב עם הבקשה המגוחכת לא פחות מאידך. בשישי האחרון, שודרה כתבה על תקיפה של חיילת צעירה במרכז תל אביב. לכאורה, עוד כתבה מצמררת על צעירה שעברה תקיפה מינית. הפעם, משהו היה שונה, משהו הציק: שמו זרקור על כך שהמשטרה לא חוקרת ולא מחפשת את התוקפים כי לא הוגשה תלונה רשמית. איילה חסון לא נשארה חייבת, והחזירה לתגובה המביכה של המשטרה תשובה אסרטיבית ומוחצת, זכתה למעריצה (אני) שכתבה סטטוס זועם ודואג כאחד והכרה בעובדה שמזל שיש את חסון. אבל נשארנו עם הדאגה – יש מי שייגן ויעשה מאמצים לתפוס את הזאב הרע, או יוותר כי אין תלונה וראייה?.

12/12/2016

צילום: מתוך אתר picjumbo

בשישי האחרון שודרה במהדורת שישי בערוץ 10 כתבה על עוד מקרה מזעזע של תקיפה מינית. הדבר אירע במרכז תל אביב.  חיילת צעירה אחרי בילוי לילי עם החבר במועדון, שבו שאפה בטעות גז מדמיע בעקבות קטטה שפרצה שם; הגיעה הביתה והחליטה לרדת למטה לשאוף אוויר צח שיעלים את הבחילה הנוראית. שני צעירים תופסים אותה, מכים אותה ואחד מנסה לבצע בה את זממו, היא נאבקת על אף החולשה והסחרחורת. בסופו של דבר הם בורחים והיא נשארת לבדה עם הטראומה כשכל מה שהיא מסוגלת לבטא זה בכי קורע לב. בן הזוג התראיין כשפניו מוסתרות, השכנים מעידים על הבכי וההיסטריה. הצעירה מפוחדת ובגלל הטראומה לא רוצה לשוחח עם המשטרה ולשחזר את התקיפה.   נראה היה שהם מרימים ידיים. לא התלוננת באופן רשמי? לא תהיה חקירה, לא נחפש את התוקפים.

לכתבה המלאה.

זה לא שלא קראו להם. אחד השכנים שהתראיין סיפר שהתקשר למוקד, והמשטרה הגיעה אבל הנערים כבר ברחו. הם נסעו לבי”ח שאליו פונתה הצעירה אבל היא לא יכלה באותו רגע לשוחח איתם -אי אפשר להאשים אותה..  וזה כל מה שיש בידם. לא פשוט, ללא ספק. אבל לא באמת בלתי אפשרי, נכון?.

מס’ דקות לאחר תום הכתבה, הועברה הודעת  תגובה מהמשטרה  המילים והאינטונציה בהם פתחה חסון, אמרו הכל ובשרו איך לומר, לא משהו שהייתם מצפים ומצפות שירגיע.. “אתם יושבים? תחזיקו היטב הנה תגובת המשטרה לעניין החקירה..” וכאן היא פרטה את העובדות הלא מדוייקות שהתמקדו בכך שהצעירה היתה שיכורה והיא והחבר ברחו ממועדון לאחר הקטטה (הנוסח המלא בסרטון) חסון לא נשארה חייבת וענתה להם שהם אכן ברחו מהמועדון, משום שפרצה שם קטטה והחיילת שאפה גז מדמיע, הם לא הסתירו את העובדה הזו, שבין כה וכה היא לא סיבה להאשים אותה. אז היא שתתה, אתם לא באמת רומזים מה שאני חושבת שאתם רומזים.

אני מקווה. וכך כל אישה, נערה וילדה בישראל מקוות.  כי אתם יודעים – זאבים בחוץ יש המון, ונישן הרבה יותר טוב בידיעה שאתם נותנים את ה 100 אחוז שלכם, גם כשבידכם יש בקושי 10 אחוז מהראיות. בגלל זה אתם האנשים בכחול – אתם אלו שמשרים את התחושה שיש מי שמגן, ששומר, שמרתיע ומעבר לכל – תופס ומעניש.  בנאלי ככל שתשמע, השאלה הבאה היא השאלה הכי מתבקשת? ואם זו היתה הבת של/אחות של/חברה של/אחיינית של וכו’ וכו’ שלכם או של מי שקרוב אליכם - הייתם מפעילים את כל המשאבים הקיימים.

אז דמיינו. תחשבו ותרגישו כאילו שהצעירה הזו היא בת משפחה, חברה. מישהי שקרה לה דבר נורא והיא מפחדת לבטא את זה בקול.  היא לא רוצה לחשוב על זה, לא רוצה לראות את התמונות חולפות בראש, לא רוצה לחוות את זה שוב,  לשתף אפילו את האגם הקרוב ביותר אליה – בן הזוג שלה,שלבו שנשבר וכאילו רצחו לו את הנשמה כי הוא כל כך חסר אונים.

אז דמיינו שגם הוא חבר או בן משפחה, וגם לו צריך לעזור. וגם לו מגיע שלווה וידיעה שהנערים הללו ייענשו.  עכשיו דמיינו איך אתם מוצאים פתרונות, מחפשים חוקרים ומוציאים אפילו מתחת לאדמה (בתכלס, אולי התשובה נמצאת באיזו מצלמת תנועה נידחת…?).  אני מבינה שיש סדר לדברים, שיש צורך בתיעוד וכיו”ב. אבל החיים הם בלאגן, הם לא תמיד שחור-לבן, אבל הם יכולים להיות סרט רע מאד. וזה לא רק שניים שנמצאים בו, אלא כמה דיירים אם לא שכונה שלמה במרכז ת”א.
וזו יכלה להיות כל שכונה אחרת. כל אישה אחרת, שבשלב הזה לא מסוגלת ו/או לא מעוניינת לשתף אתכם. אל תיקחו אישית, וזו לא באמת סיבה להרים ידיים.

אז לעבודה ולמלאכה, יש כמה זאבים שצריכים לתפוס ויש סיפורים שצריכים לקבל איכשהו, סוף טוב.

 

עוד מהבלוג של Lihi Nachmias

Thumbnail

דלתות מסתובבות: חנויות, זיכרונות וחוויות

   סגירת מעגל קשה להאמין שבערך משנת 2009 לא הייתי בעיר שנמצאת במרחק נסיעה של פחות מ 20 דק' מהקריות. לא בתוך העיר ממש בכל אופן, עקפתי אותה מסביב לא מעט ובהזדמנויות שונות...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

הגלאם של גילמור: האימא והבת הכי מגניבות על המסך חוזרות

איימי שרמן- פלדינו היא לבטח אחת הנשים האהובות ביותר בשבוע האחרון ונט-פליקס הוא  המקום החם להיות בו. הרשת אישרה שהיא תפיק את מיני סדרת ההמשך לבנות גילמור, שהיתה להיט רציני משנת 2000-2007. לטובת מי שלא בעניינים, תזכורת קלה:...

Thumbnail

החיים על פי בילי

ערב של כיף היה לי בשני בערב השבוע.  ערב בנות של ממש, עם שתי חברותי הטובות ובת דודתי בהשקת המחזמר בתאטרון חיפה. ההנאה החלה כבר בפינוק של ההתחלה, עם מזנון קינוחים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים