הבלוג של אורית בראון אגמי

מאי בלוג

בלוגרית פעילה ובועטת. היתה עיתונאית שלושה עשורים. היום מלמדת ילדים ביפו ובשכונת התקווה תקשורת ואקטואליה.

עדכונים:

פוסטים: 180

החל ממאי 2010

הכותבת תומכת מוצהרת של אבי גבאי לראשות הממשלה. תושבת תל אביב. להלן טקסט שנכתב כאזרחית מהשורה לפיליבסטר בכנסת ישראל 25-27.12.17

26/12/2017

meps-european-parliament

 

אורית בראון אגמי

 חוק ההמלצות ושאר החוקים ההזויים שהוגה ממוחו הקודח ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו וחבר מרעיו, הם חוקים אנטי דמוקרטיים, שכל מטרתם להבנתי היא  לשמר שלטון מושחת לכאורה, של ראש ממשלה מושחת לכאורה.

בעת כתיבת שורות אלה, מתקיים בכנסת פיליבסטר. נעניתי לקריאת חבר הכנסת יואל חסון מהמחנה הציוני, שפנה לציבור וביקש שיישלחו לו טקסטים רלבנטיים, זאת במטרה להקריא אותם מעל דוכן הכנסת כשהוא משמש למעשה שליח ציבור ובכך להרוויח עוד זמן של אפשרות נאום על הדוכן.

הרעיון של הפיליבסטר הוא להרוויח כמה שיותר זמן, כדי לנסות למצוא חלון הזדמנות שבו יהיה נוכחות של רוב לאופוזיציה באולם כדי לסכל בהצבעה מיידית באותו רגע את חוק ההמלצות, ואולי על הדרך, להפיל את הממשלה הזו שמיצתה את דרכה. בעיקר מיצה את דרכו הפוליטית בנימין נתניהו ששקוע עד צוואר בחקירות משטרה.

זו תרומתי הצנועה לפיליבסטר ובמהרה בימנו גם להחלפת השלטון בישראל:

“חוק ההמלצות, ושאר החוקים ההזויים שהוגה ממוחו הקודח ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו וחבר מרעיו, אלה חוקים אנטי דמוקרטיים, שכל מטרתם להבנתי היא  לשמר שלטון מושחת לכאורה, של ראש ממשלה מושחת לכאורה.

ההקפדה  שלי להוסיף את המילה “לכאורה” נובעת אך ורק מכך שכרגע עומדת לו חזקת החפות. ממה שאני רואה ומבינה, ראש הממשלה הזה, עושה הכול כדי להישאר בכיסא וכמעט כל האמצעים מבחינתו כשרים. האיש הזה עמד על המרפסת בזמן ההסתה נגד רבין. אל תשכחו לו את זה.

אצל נתניהו כמו שאני מבינה את זה,  זו כבר מזמן איננה דאגה לאזרחי ישראל. זו דאגה שלו ושל אשתו להישאר בבית ברחוב בלפור ולהמשיך ולשלוט במדינת ישראל. בין אם מתאוות כוח ובין אם מאהבת מנעמים  שלטוניים אחרים והכבוד שהוא זוכה לו בציבור ההולך ומתמעט של תומכים.

בנימין נתניהו מסית כבר שנים נגד מחצית מהציבור בישראל. לשם כך, הוא מינה אנשים שגם הם, כמוהו, מסיתים ואומרים דברי בלע על בסיס יומיומי. הדיאלקטיקה שלו היא של שטיפת מוח להמונים שבבסיסה יש פחד, שנאה, פילוג ואפליית החלשים והמיעוטים. נתניהו מחזק את החזקים, את בעלי ההון והכוח בחברה ולא דואג לחלשים. כל הדיבורים  שיש היום וההפגנות של ההמונים נגד שחיתות שלטונית, מתנקזים לאדם אחד ששמו בנימין נתניהו. הוא הבוס והבוס הוא האחראי. אם יש שחיתות, התלהמות ופילוג בעם, הביטו מי האיש שמנהל את כל הסיפור הזה. האיש הזה הוא בנימין נתניהו. קלישאות לעיתים מדויקות. כך מדויקת וקולעת במקרה זה הקלישאה שהדג מסריח מהראש. מדויקת להפליא. ממשלת ישראל מסריחה מהראש והראש זה הוא בנימין נתניהו.

יש אמירה, שניתן לעבוד על חלק מהאנשים חלק מהזמן, אבל אי אפשר לעבוד על כל האנשים כל הזמן. בנימין נתניה עבד על חלק גדול מהציבור זמן רב מדי ועליו ללכת.  החוקים הללו, שהוא הוגה ממוחו הקודח, הם חוקים הזויים ולא דמוקרטיים, שמטרתם היחידה היא לשמר את שלטונו. אני מייחלת ליום שאבי גבאי יתפוס את מקומו כראש הממשלה, ויעשה סדר במדינת ישראל לטובת כל האזרחים. כל זאת ללא משוא פנים, בצורה עניינית ושקולה ומתוך דאגה כנה לעתיד המדינה שלנו.

כאזרחית מן השורה, התחלתי להיות מודאגת כבר לפני שנים ואז התגייסתי להקמת מפלגת כולנו בראשות משה כחלון. חשבתי שהוא יהוו גיים צ’יינג’ר. הייתי בין מייסדי המפלגה ושובצתי ברשימה. כשהבנתי שיש שחיתות בממשלה ועם התפטרותו של אבי גבאי מהממשלה –  הלכתי בעקבות גבאי. הצעד שגבאי עשה, הוא צעד אמיץ שיש בו אך ורק יושרה. משה כחלון הוא אדם חיובי, אבל זה שהוא לא מפרק את הממשלה זו תעודת עניות עבורו ועבור מפלגת כולנו.

 אין זכות קיום לממשלה שיש בה שחיתות. אין זכות קיום לממשלה שבראשה עומד שראש הממשלה אפוף ענן של עשן סיגרים ואדי אלכוהול של שמפנייה, שאותם קיבל במתנה ממי שהוא מכנה “חבר” כשהשווי המוערך לכאורה של “המתנות” הללו הוא של מאות אלפי שקלים. אין מקום לאיש הזה להיות בשלטון.

אני קוראת למשה כחלון, לא רק שלא לתמוך בחוקים הזויים האלה שמועלים חדשות לבקרים אלא הרבה מעבר לכך. משה כחלון: קח אחריות ציבורית ותפיל את הממשלה הזו. בהזדמנות הזו, תפסיק לעשות חשבונות קטנוניים עם אבי גבאי, שבסך הכל עשה צעדים שיש בהם יושרה ואחריות ציבורית. השניים האלה כחלון וגבאי, צרכים להשלים ויפה שעה אחת קודם ויחד עם יאיר לפיד להפיל בהקדם האפשרי את הממשלה הזו, שאיננה ראויה לשרת את הציבור בישראל” .

עוד מהבלוג של אורית בראון אגמי

Thumbnail

גירושים מאוחרים

גדעון סער, פוליטיקאי, הוא לא יספר לכם מה קורה מאחורי החזות המושלמת של זוג שני ילדים וכלב שחיים יחד באותו בית - כלפי חוץ מדובר באידיליה. אני אספר לכם. סער, שר החינוך שלנו (!), נפרד מאישתו אחרי 20 שנות זוגיות משותפת, אני נפרדתי...

Thumbnail

מסע מיוסר של ג'ינג'ית

בחורה יפיפיה עם שיער ג'ינג'י לוהט ותספורת חצופה -  ישבה בשולחן לידי בקפה ביאליק. בשלב מסויים,  פנתה אליי האדמונית וביקשה שאשמור לה על התיק,  היא רוצה ללכת לשרותים. שאלתי מה לדעתה מונע ממני לקחת לה את התיק ולהעלם. ענתה...

Thumbnail

אישה חצי אישה

פירוק אישה על במה. "פרדוקס" בתיאטרון תמונע בהצגה פרדוקס, המועלית בימים אלה בתיאטרון תמונע, מתמודדת המחזאית והבמאית שרון שטרק באומץ ובכשרון רב עם התפר שבין מציאות לדמיון, הזייה למחשבה, ממשות לתעתוע ובשאלות מי הוא האדם...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות