הבלוג של אורית בראון אגמי

מאי בלוג

בלוגרית פעילה ובועטת. היתה עיתונאית שלושה עשורים. היום מלמדת ילדים ביפו ובשכונת התקווה תקשורת ואקטואליה.

עדכונים:

פוסטים: 180

החל ממאי 2010

הבמאית  דליה שימקו ואנסבל אספמיה, מציגים בימים אלה שני עיבודים חדשניים לוויליאם שייקספיר: הראשון, תרגיל בימתי מעניין, בשם “שייקסיפיר מתהפך בקברו”, שמספק טעימה והדגמה חיה, לדרך העבודה של השחקנים, שהיתה נהוגה בתקופתו של שייקסיפיר. השני: “חלום ליל קיץ” בביצוע מקורי ומוצלח, לפנטזית האהבה הלילית הנהדרת של שייקספיר.

עודד מנסטר, פוק ב"חלום ליל קיץ"

עודד מנסטר, פוק ב”חלום ליל קיץ”

“חלום ליל קיץ” הוא קומדיה על אהבה ותשוקה אובססיבית, שמחוללת ברובה בעולם לילי קסום  ביער מכושף. העלילה מתחילה באור יום, במציאות הקשה ואכזרית שבה אב דורש  להרוג את בתו, כי היא מסרבת להנשא לגבר ששודך לה. הבת מתעקשת על גבר אחר שאותו היא אוהבת. זוג האוהבים נמלט ליער, הנשלט על ידי מלך ומלכת הפיות. לאותו יער, מגיעים גם הגבר הדחוי. אחריו רודפת אישה אחרת שבה הוא לא מעוניין. היא דווקא מאוהבת בו אהבה אובססיבית.

רביעית האוהבים עוברת בלבול רגשי, התאהבויות צולבות ואלה, מלווים בפחדי-נטישה, דרמות, אהבה ותשוקה. הדמויות המאוהבות,  מדברות בשטף בטקסטים שייקספיריים, בעודן מסמסות בסלולרי שמודיע להם מידי פעם: “הגעת ליעד” ומצטלמים בסלפי למזכרת.

לפני הכניסה למחול השדים והפיות שביער,  ובשעות היום, הדמויות  מאופקות וצנועות בלבוש מסורתי מזרח תיכוני. בלילה הן משתחררות, ייצריות ופזורות שער.  אצל שייקספיר המסורתי הפיות המעופפות ביער, עדינות ושבריריות, בהפקה העכשווית, הפיות המעופפות הם  גברים גמלוניים  בשחור. קבוצת השחקנים הנודדת, שבאה לשעשע את המלך והמלכה בשעות היום הם אצל שייקספיר המסורתי קבוצת בעלי מלאכה. בפרשנות הנוכחית הם  קבוצת תמיכה של בעלי מוגבלויות, מוזרים ותמהונים.

מי שמייצר את הבלאגן הגדול, שמבלבל בין האוהבים וגורם לאכזבות, דמעות ושברון לב, הוא השדון פוק, אותו מגלם בכשרון רב, עודד מנסטר המהפנט, בשילוב מרנין של שובבות ורשעות. נוכחותו בולטת במיוחד. לקראת עלות השחר, הפלונטר נפתר וכמו בכל קומדיה שייקספירית – מגיע  ההפי אנד המשחרר.

בהבדל מהפקות רציניות וכבדות יותר, שימקו העזה  הפעם  ללכת לקצה הקומי בביצוע מצויין של להקת אספמיה, שקצר תשואות רמות וצחוק מהקהל.

רוצו לראות

“חלום ליל קיץ”, תיאטרון תמונע, רחוב שונצינו 8 תל אביב

טלפון: 03-5611211

תרגום: ט. כרמי     עיבוד: דליה שימקו ומיטל חורי     בימוי: דליה שימקו

תנועה: עומר שמר      מוסיקה מקורית: איסר שולמן       ע. תפאורה: שמעון קסטיאל

ע. תלבושות: דלית ענבר   ע. תאורה: יעקב סליב     עוזרת במאית: תהילה אבן חיים , עמית עוזר

משתתפים (לפי סדר א”ב):

דניאל בוצר, איציק גולן, תומר גלרון, אסתי זקהיים, קרן חרותי, גיל יפרח, יואב כורש, אלחי לויט, עודד מנסטר, מיכל פוליצר, רפי קלמר, דימה רוס

עוד מהבלוג של אורית בראון אגמי

Thumbnail

גירושים מאוחרים

גדעון סער, פוליטיקאי, הוא לא יספר לכם מה קורה מאחורי החזות המושלמת של זוג שני ילדים וכלב שחיים יחד באותו בית - כלפי חוץ מדובר באידיליה. אני אספר לכם. סער, שר החינוך שלנו (!), נפרד מאישתו אחרי 20 שנות זוגיות משותפת, אני נפרדתי...

Thumbnail

מסע מיוסר של ג'ינג'ית

בחורה יפיפיה עם שיער ג'ינג'י לוהט ותספורת חצופה -  ישבה בשולחן לידי בקפה ביאליק. בשלב מסויים,  פנתה אליי האדמונית וביקשה שאשמור לה על התיק,  היא רוצה ללכת לשרותים. שאלתי מה לדעתה מונע ממני לקחת לה את התיק ולהעלם. ענתה...

Thumbnail

אישה חצי אישה

פירוק אישה על במה. "פרדוקס" בתיאטרון תמונע בהצגה פרדוקס, המועלית בימים אלה בתיאטרון תמונע, מתמודדת המחזאית והבמאית שרון שטרק באומץ ובכשרון רב עם התפר שבין מציאות לדמיון, הזייה למחשבה, ממשות לתעתוע ובשאלות מי הוא האדם...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות