הבלוג של אורית בראון אגמי

מאי בלוג

יועצת תקשורת, בעלים ומנהלת של בראון תקשורת, בלוגרית פעילה ובועטת.

עדכונים:

פוסטים: 177

החל ממאי 2010

לשלי יחימוביץ’ אצה הדרך אבל היא לא בשלה להוביל ממשלה. ציפי לבני ועמרם מצנע קודמים

25/05/2017

 

את הבלוג הזה כתבתי לפני שש  שנים…

הצצתי עכשיו לאור התבוסה של יחימוביץ’ בהסדתרות. כנראה צדקתי

 

אל תקפצו עליי. האתר הזה נשלט על ידי נשים: מנכ”ל, עורכת, כותבות, והמון המון קוראות. אני בסביבה נשית. מעריכה את כולכן. מבקשת בלי להתנפל עליי. זו היתה הקדמה.
….

הרי ההצהרה שלי: שלי יחימוביץ’ לא בשלה לעמוד בראש ממשלת ישראל. נכון היא אישה, נכון היא חרוצה וישרה ופרלמנטרית מעולה, חברתית ומוסרית. הכל נכון. אבל שמישהו יגיד לי מה הנסיון הניהולי של הגברת יחימוביץ’ שקופצת כמו חמור בראש, זאת מבלי שכיהנה אפילו במשרת מנהלת בית ספר, כראש עיר, מנהלת מתנ”ס. שמישהו יזכיר לי מוסד אחד ששלי יחימוביץ’ ניהלה. אפילו על מכולת שכונתית אתפשר. אז זהו שלא. עם כל זה שאני בעד נשים, אני בעד נשים בשלות לתפקיד שהן מאיישות...
…….

שלי מבינה תקשורת, יודעת לעבוד עם הפייסבוק ועם העיתונאים. היא באה מהעולם הזה. היא  יודעת להתנסח ולהופיע על המסך, אבל להתמודד עם האיום האיראני? נו באמת. עד כאן. מי שחושב שהוא יישן בלילה אם שלי יחימוביץ’ תהיה אחראית על בטחון המדינה שיקום. ושלא תגידו לי שאני ממליכה גנרלים. ממש לא.  לא מתלהבת מגנרלים,  אבל היו לנו גנרלים טובים כמו יצחק רבין ובל נשכח שאנחנו לא שווייץ – יש פה אתגרים בטחוניים. ציפי לבני לא היתה גנרלית ואיתה אני הרבה יותר שקטה מאשר עם שלי יחימוביץ’.

לבני זה סיפור אחר. היא לא כריזמטית כמו שלי, אין לה לשון חדה כמו זו של שלי, או יכולת לסחוף בדיבורים. היא נתפסת בציבור כקרה ומתנשאת, בעוד שיחימוביץ’ מצטיירת כעממית וחביבה. אבל גבירותיי ורבותי, לציפי לבני יש קבלות. האישה הזו היתה שרה יותר מפעם אחת ויש לה קילומטראז’ מרשים של פעילות פוליטית עניפה. היא גם מנהיגת אופוזיצה מתוך בחירה אמיצה ולא מאוד פופולארית. לבני עומדת מאחורי הבחירה להנהיג את האופוזיציה ומתמידה במשימה שהיא בהחלט לא פשוטה עבור ביצועיסטית. ולבני היא ביצועיסטית. לא פרלמנטרית גדולה, לא נואמת משלהבת, אבל ידעה להוביל משרד כמו משרד החוץ ולהביא למדינה הזו כבוד בחוץ.

אז ציפי לבני לא פמיניסטית. אז מה? מי אמר שראש ממשלה צריכה להיות פמיניסטית לוחמת. על הפרק יש פה שלום עם הפלסטינאים ועם ארצות ערב, כמו גם נסיון לשקם את החברה הישראלית. הנושא המרכזי של מדינת ישראל היום אינו קידום נשים, למרות שזה נושא חשוב מעין כמוהו. יש לי כבוד והערכה רבה לנשים באשר הן. אני מצדיעה לאלופה הראשונה בצה”ל, לאחרת שסיימה קורס טייס, לראש עיריית נתניה ולראש עיירית הרצליה, לכל אישה ואישה שמצליחה. אני גם חושבת שנשים והקול הנשי הן התשובות לשפיות של החברה שלנו, הן אלו שתמנענה את המלחמה הבאה, ומובילות את החמלה והדיאלוג בכל חברה. אבל זה לא מצדיק לבחור באישה חסרת נסיון ניהולי לראשות ממשלת ישראל,  אחת המדינות המסובכות והמאתגרות בתבל.
…..

שבי עוד קצת בכנסת שלי. תלמדי תוך כדי תנועה. אולי תהיי שרה בממשלה הבאה. לזה את בשלה לדעתי. למה אצה לך הדרך? תתנסי, תלמדי, תיפלי, תקומי. בשאיפה שלך לראשות הממשלה יש היבריס – חטא הגאווה, אם יורשה לי. אם כבר ראש ממשלה ממפלגת העבודה יש שם מישהו ראוי ממך, שמו עמרם מצנע. נכון, אין לו מושג איך עומדים מול מצלמה, הוא גם לא יודע מה זה סינק טוב כמוך. הוא לא עיתונאי. אין בו טיפת כריזמה והוא יבש כמו צנון. אבל האיש ניהל את העיר חיפה, שיקם עיר נחשלת בדרום מתוך ציונות גרידא. עזב את הנוחות המחממת של ביתו בחיפה והלך למדבר. זה אדם ראוי, שלי. לך עוד יש דרך.
….

אגב, בינינו –  לא נראה לי שיש למפלגת העבודה סיכוי לנצח בבחירות ובאופוזיציה, יחימוביץ’ יכולה להצליח. מהאופוזיציה לא צריך לדעת לנהל מדינה, אלא בעיקר למחות ולזעוק.

עוד מהבלוג של אורית בראון אגמי

תצוגה מקדימה

גירושים מאוחרים

גדעון סער, פוליטיקאי, הוא לא יספר לכם מה קורה מאחורי החזות המושלמת של זוג שני ילדים וכלב שחיים יחד באותו בית - כלפי חוץ מדובר באידיליה. אני אספר לכם. סער, שר החינוך שלנו (!), נפרד מאישתו אחרי 20 שנות זוגיות משותפת, אני נפרדתי...

תצוגה מקדימה

מסע מיוסר של ג'ינג'ית

בחורה יפיפיה עם שיער ג'ינג'י לוהט ותספורת חצופה -  ישבה בשולחן לידי בקפה ביאליק. בשלב מסויים,  פנתה אליי האדמונית וביקשה שאשמור לה על התיק,  היא רוצה ללכת לשרותים. שאלתי מה לדעתה מונע ממני לקחת לה את התיק ולהעלם. ענתה...

תצוגה מקדימה

אישה חצי אישה

פירוק אישה על במה. "פרדוקס" בתיאטרון תמונע בהצגה פרדוקס, המועלית בימים אלה בתיאטרון תמונע, מתמודדת המחזאית והבמאית שרון שטרק באומץ ובכשרון רב עם התפר שבין מציאות לדמיון, הזייה למחשבה, ממשות לתעתוע ובשאלות מי הוא האדם...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה