הבלוג של אורית בראון אגמי

מאי בלוג

בלוגרית פעילה ובועטת. היתה עיתונאית שלושה עשורים. היום מלמדת ילדים ביפו ובשכונת התקווה תקשורת ואקטואליה.

עדכונים:

פוסטים: 180

החל ממאי 2010

הדלפה לגולשות סלונה ממסדרונות מפלגת כולנו: משה כחלון מתחייב שברשימה שלו יהיו יותר מ 40% נשים כשהשאיפה היא ל 50%.  אם את רואה בעצמך מועמדת ראוייה עם הישגים מרשימים ועשייה ציבורית מרשימה, אולי עוד תקבלי ממשה כחלון פנייה אישית.  עד כה שוחררו לתקשורת שני שמות של גברים אבל יגיעו גם הנשים של כולנו. יש למה לצפות.

אולי תקבלי ממנו בפנייה.  כחלון
אולי תקבלי ממנו פנייה. כחלון

**

אני בין הנשים שעובדות למען בחירתו של משה כחלון. יש לי שני כובעים במטה: הממונה על הקשר עם מלכ”רים ועמותות חברתיות במגזר השלישי ורעיונאית באגף הדוברות במטה. הכובע השני קצת חריג. לא ממש ידעו באיזו קופסא להכניס אותי. רעיונאית עובד יפה. הכותרת שלי במטה היתה עד היום “גברת אנרגיות”, זה למרות שאני מבוגרת מרוב הפעילים בכמה שנים טובות. אנרג’ייזר. רעיונאית תקשורת – שיהיה.

באגף התקשורת במטה כולנו יש רוב נשי מוחץ. כולן מוכשרות, כולן חכמות וכולן יודעות את התורה. משה כחלון מאמין בנשים. הוא פוליטיקאי שני שאני עובדת עבורו שהבין את סוד העוצמה הנשית בעבודה. זה לוקח זמן עד שנופל להם האסימון,  אבל כשהוא נופל – זה בגדול. הפוליטיקאי  הראשון עבורו עבדתי לפני  שנים רבות, היה שמעון פרס.  הייתי עוזרת לדובר אורי סביר. תקרת הזכוכית היתה עבה, בלתי חדירה ולא שקופה. פרס האמין באותם ימים רחוקים  בגברים בלבד. הוא הקיף עצמו במי שכונה אז  ה”בלייזרים “. היו שם יוסי ביילין  מזכיר הממשלה, אורי סביר  דובר ויועץ תקשורת, אמנון נוייבך  היועץ הכלכלי (אבא של קרן נוייבך) נמרוד נוביק  היועץ המדיני וישראל פלג  ראש לשכת העיתונות הממשלתית (נשוי לענת פלג אקס כתבת משפט בקול ישראל, היום מנהלת מכון לתקשורת ומשפט)

 אחד הבלזראים לחש באזניי בזמנו, שהסיכוי שלי להתקדם במשרד ראש הממשלה כאישה אפסי. הוא צדק. האישה  היחידה עם ג’וב כלשהו אצל פרס באותם ימים שלא היתה מנהלת משרד, מזכירה או מחלקת תה, היתה  עו”ד ניצה שפירא-ליבאי וגם זה רק כיועצת למעמד האישה. לא היה לי מה לחפש שם. הייתי צעירה חסרת מנוח, סטודנטית לפסיכולוגיה ולא גבר. מצאתי את מקומי בתקשורת, שם נשים כבר פרחו ושגשגו, ונהניתי מקריירה מרתקת במשך שלושים שנה .  בערוב ימיו, הבין פרס, שנשים הן העובדות החרוצות והנאמנות ביותר שהיו לו. הוא מינה עובדות נפלאות שליוו אותו במסירות, כמו אפרת דובדבני, שפרשה עם עזיבתו את בית הנשיא, ויונה ברטל שעדיין מסתובבת לצידו במסעות דיפלומטיים ברחבי העולם.

אפרת דובדבני, חרוצה וכשרונית

אפרת דובדבני, חרוצה וכשרונית

יונה ברטל, ממשיכה ללוות את פרס

יונה ברטל, ממשיכה ללוות את פרס

**

עברו מים רבים בביצה המקומית וההגמוניה של הגברים בכלל ובפוליטיקה בפרט התערערה. בבחירות הנוכחיות ציפי לבני הצטרפה לגבר בראשות מפלגת העבודה ובכך הקפיצה את המניות ויצרה אלכימיה, סוג של נס. לבני בנוכחות ובכריזמה מאיימת לגנוב מבוז’י את ההצגה. רעש וכותרות נוספות תופסת צעירונת ג’ינג’ית, סתיו שפיר, אישה אמיצה  וסוערת שנלחמה במשך השנתיים האחרונות כמו לביאה על הקופה הציבורית.  את מרצ מנהיגה שוב אישה, והמפלגה של יאיר לפיד הכניסה לכנסת נשים רבות ומוכשרות  ביניהן את קרין אלהראר, עורכת דין דעתנית ומוכשרת מוגבלת פיזית ומתנהלת בכסא גלגלים.

באגף המעצבנות – להכי מעצבנת אפשר להכתיר פה אחד את  חנין זועבי ששיגעה את הציבור בישראל ונהנתה לדעתי להיות שנואת הישראלים, היא גם העסיקה את בתי המשפט והורחקה ממליאת הכנסת למשך חצי שנה.  להבדיל ממנה, מהצד הימני של המפה יש אישה פרובוקטיבית אחרת בשם  מירי רגב שגם היא לא שותקת לרגע, היא מעצבנת בעיקר את השמאל ומתמודדת עכשיו מול ציפי חוטבלי וגילה גמליאל על שריון אצל נתניהו ברשימה לבחירות.

לבני. מאיימת תגנוב את ההצגה
לבני. מאיימת לגנוב את ההצגה
סתיו שפיר, אמיצה וסוערת
סתיו שפיר, אמיצה וסוערת

 

את מרצ מנהיגה שוב אישה, גלאון
את מרצ מנהיגה שוב אישה, גלאון
**

מאז ימי הבלזיירים וההגמוניה הגברית שהיתה בשלטון – עברו הנשים בפוליטיקה מהפך ונכנסו גם הן לבלייזרים מחוייטים. הנשים של היום  משחקות על הבמה הפוליטית משחק חזק ודומיננטי. בימים הקרובים יחשפו שמות הנשים שמשה כחלון יציג בפני הציבור. אתן תשפוטנה עד כמה הן ראויות לשבת בכנסת ואולי גם בממשלה.

הכותבת היא פעילה ב מטה כולנו בראשות משה כחלון  בתחום התקשורת וקשרי עמותות ופעילים חברתיים

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עוד מהבלוג של אורית בראון אגמי

תצוגה מקדימה

גירושים מאוחרים

גדעון סער, פוליטיקאי, הוא לא יספר לכם מה קורה מאחורי החזות המושלמת של זוג שני ילדים וכלב שחיים יחד באותו בית - כלפי חוץ מדובר באידיליה. אני אספר לכם. סער, שר החינוך שלנו (!), נפרד מאישתו אחרי 20 שנות זוגיות משותפת, אני נפרדתי...

תצוגה מקדימה

מסע מיוסר של ג'ינג'ית

בחורה יפיפיה עם שיער ג'ינג'י לוהט ותספורת חצופה -  ישבה בשולחן לידי בקפה ביאליק. בשלב מסויים,  פנתה אליי האדמונית וביקשה שאשמור לה על התיק,  היא רוצה ללכת לשרותים. שאלתי מה לדעתה מונע ממני לקחת לה את התיק ולהעלם. ענתה...

תצוגה מקדימה

אישה חצי אישה

פירוק אישה על במה. "פרדוקס" בתיאטרון תמונע בהצגה פרדוקס, המועלית בימים אלה בתיאטרון תמונע, מתמודדת המחזאית והבמאית שרון שטרק באומץ ובכשרון רב עם התפר שבין מציאות לדמיון, הזייה למחשבה, ממשות לתעתוע ובשאלות מי הוא האדם...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה