הבלוג של אורית בראון אגמי

מאי בלוג

בלוגרית פעילה ובועטת. היתה עיתונאית שלושה עשורים. היום מלמדת ילדים ביפו ובשכונת התקווה תקשורת ואקטואליה.

עדכונים:

פוסטים: 180

החל ממאי 2010

פרק 2 במסע שלי לעצמאות

30/04/2012

כלואה ארבעה עשורים

כלואה ארבעה עשורים

בטור הקודם סיפרתי לכם על הצוענייה הקטנה שבתוך הבורגנית, שהיתה כלואה ארבעה עשורים. ביום בהיר אחד האישה החופשייה שבתוכי ביקשה לצאת .

חמש שנים כיהנתי בעמדת ניהול בארגון מכובד ומקצועי, שהייתי בין מקימיו. לא אלאה אתכם בפרטי הפוליטיקה. אסכם רק שלא ידעתי לעשות אותה ואולי גם לא רציתי. סירבתי להתחנף למי שהיה בעל הדעה וההחלטות. זה היה לא חכם, כי גם כך הוא לא סבל אותי וסיבותיו עימו. במקום לשמור על פרופיל נמוך לפחות, בחרתי להתעמת איתו על כל צעד ושעל. ביום הדין, כשהמנכ”לית עזבה, במקום לקדם אותי – בעלת נסיון מוכח והצלחות רשומות – בחר האיש להנחית למקום מישהי מבחוץ.

הנחתי את המפתחות על השולחן והתפטרתי.  זה היה שיא תקופת המיתון כשמכל מקום העיפו אנשים בקיצוצים בהולים שהותירו עובדים משקשקים מפחד.  אני באומץ-טירוף שאופייני לי הלכתי אל הכלום, ואקום מוחלט ללא כל חלופה.

הייתי  אחרי לילה לבן של חיבוטי נפש שהסתיים בבוקר עגמומי ובהצהרת התפטרות. אפופה וחלושה. ביום ההתפטרות ביקשתי מהיורשת  לוותר לי על נסיעה  לפגישת עבודה בחיפה. הסברתי שאני תשושה ומבולבלת. היורשת התעקשה. אמרתי לעצמי שלנהוג לחיפה במצבי הרגיש זה חוסר אחריות ובחרתי ברכבת.

הפגישה היתה יעילה ומוצלחת ונכח בה יחצ”ן שהוביל איתי קמפיין למספר ארגונים. יצאנו משם  מרוצים ושמנו פעמינו לכיוון הרכבת. בכביש צדדי וצר שאותו חצינו, הגיחה משום מקום מכונית במהירות בינעירונית והעיפה אותי לשמיים. הקולגה המבוהל דיווח אחר כך שראה אותי עפה כמו עפיפון, נוחתת על מכסה המנוע של האוטו ומשם לכביש.

היותי מתעמלת בפילטיס ומנהלת בדימוס היתה לטובתי. נחתתי טוב. לא ברור איך, ולמרות שכל חפצי התפזרו על הכביש ודיממתי בכמויות מהסנטר, התרוממתי כאילו כלום והתחלתי לחלק פקודות. לחברי היחצ”ן הודעתי שיחבר את הסלולארי שהתפרק, לנהג הפוגע שייקח אותי לבית חולים ולעצמי אמרתי שקרה לי נס.

הנהג הצעיר מלמל כל הדרך לרמב”ם, שאין לו מושג איך זה קרה לו, איך הוא דרס אישה שחוצה כביש, כשהגענו לכניסה למיון הוא רצה להשליך אותי ואת היחצ”ן מהרכב. הודעתי לו שאם הוא לא רוצה לראות אישה מדממת לו על הריפודים שייתן לי קודם את הפרטים שלו. היה ויכוח שבסופו קיבלתי את מבוקשי.

עוד לילה לבן ציפה לי, הפעם במיון של רמב”ם, שאת רובו ביליתי עם  היחצ”ן המסור שהתרוצץ מרופא לרופא עד שקיבלו אותי לעשות לי זריקה ותפרים.

נולדתי מחדש

נולדתי מחדש

הכותבת היא מאמנת ויועצת

עוד מהבלוג של אורית בראון אגמי

תצוגה מקדימה

גירושים מאוחרים

גדעון סער, פוליטיקאי, הוא לא יספר לכם מה קורה מאחורי החזות המושלמת של זוג שני ילדים וכלב שחיים יחד באותו בית - כלפי חוץ מדובר באידיליה. אני אספר לכם. סער, שר החינוך שלנו (!), נפרד מאישתו אחרי 20 שנות זוגיות משותפת, אני נפרדתי...

תצוגה מקדימה

מסע מיוסר של ג'ינג'ית

בחורה יפיפיה עם שיער ג'ינג'י לוהט ותספורת חצופה -  ישבה בשולחן לידי בקפה ביאליק. בשלב מסויים,  פנתה אליי האדמונית וביקשה שאשמור לה על התיק,  היא רוצה ללכת לשרותים. שאלתי מה לדעתה מונע ממני לקחת לה את התיק ולהעלם. ענתה...

תצוגה מקדימה

אישה חצי אישה

פירוק אישה על במה. "פרדוקס" בתיאטרון תמונע בהצגה פרדוקס, המועלית בימים אלה בתיאטרון תמונע, מתמודדת המחזאית והבמאית שרון שטרק באומץ ובכשרון רב עם התפר שבין מציאות לדמיון, הזייה למחשבה, ממשות לתעתוע ובשאלות מי הוא האדם...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה