הבלוג של אורית בראון אגמי

מאי בלוג

יועצת תקשורת, בעלים ומנהלת של בראון תקשורת, בלוגרית פעילה ובועטת.

עדכונים:

פוסטים: 177

החל ממאי 2010

צחי הנגבי שולף עוד ארנב מהכובע – רשימת ממליצים לבית המשפט. אקט אנטי דמוקרטי. מקומם

12/09/2010

רחוק מהעץ

מעניין אותי מה עובר בימים אלה על גאולה כהן. למרות שגאולה כהן אינה נושאת את אותו שם משפחה, היא אימו של  צחי הנגבי. אפשר לחלוק על דעותיה וסגנונה, אבל, ניתן לומר בביטחון: האישה אותנטית. פיה וליבה שווים. היא אישה שהאידיאלים הנחו אותה כל חייה. פייטרית. ישרה. מרשימה.

איך נפל התפוח כל כך רחוק מהעץ. איך התאדו להם בדרך בין שני הדורות- הערכים המוצקים של האם? מה חושבת האם על צחי בנה ששיקר בבית משפט? ומה היא חושבת היום כשהבן שלה מגייס את השמנה וסולתה בחברה הישראלית כדי שיוציאו אותו מהבוץ אליו הכניס את עצמו?

אני כאמא לא הייתי רווה נחת.

תרשמו את השמות הבאים:

יצחק נבון, אקס נשיא של מדינת ישראל

רובי ריבלין, יו”ר לשעבר של כנסת ישראל

דליה איציק – כנ”ל

אברום בורג – כנ”ל

דן תיכון – כנ”ל

שלמה אהרונשקי – מפכ”ל המשטרה לשעבר (???….!!!)

אל”מ עמוס ירון

אל”מ גיורא איילנד

נתן שרנסקי יו”ר הסוכנות

הרב דוד יצחק גרוסמן, חתן פרס ישראל

אלי עמיר, סופר

יורם קניוק, סופר

אלי ויזל, חתן פרס נובל לשלום

ארז ביטון, משורר

פורפסור גבי ברבש, לשעבר מנכ”ל משרד הבריאות

פרופסור אריאל פוקצ’ה משפטן

עזות מצח

בושה חבר’ה, לצאת ככה לעיתונות ולנסות להשפיע על גזר דין. צעד אנטי-דמוקרטי מקומם.

צחי מקושר היטב –  אין ספק. אם הוא היה נהג מונית. רוכל בשוק, כספר בבנק, או קופאית בסופר ועוד אי אלו תפקידים שאינם קרובים לצלחת – הוא לא היה משיג את החתימות הללו. רשימה של אנשים שהוא עשה להם טובות והם עשו לו טובות, הוא טפח להם על השכם במזנון הכנסת הם החזירו טפיחה, הוא היה השר לביטחון פנים הממונה ואחד מממליציו היה מפכ”ל משטרה. חברים יקרים מפז בעת צרה – מארג קשרים ואינטרסים גדול ושמנוני.

אני משפשפת את עיניי בתדהמה לנוכח התופעה. איזו עזות מצח היא זו?

קודם הוא גייס את מיטב המוחות המשפטיים ושילש לידיהם סכומי עתק כדי שיוציאו אותו זכאי, ואפילו הם, גדולי מוחות המשפט האלה,  לא הצליחו להוציא אותו לגמרי מהברוך. עכשיו הוא מגייס פרוטקציה.

אני קוראת מעל במה זו, למערכת המשפטית להתעלם התעלמות מוחלטת מהעצומה הזו לזיכוי צחי. להיפך: יש להחמיר החמרה יתירה עם אדם זה. אם הוא סרח, עליו לשלם מחיר מלא, רצוי גם גבוה מהמחיר שהיה משלם אזרח מן השורה. הנגבי הוא שליח ציבור שאמור לשמש דוגמא חיובית לציבור. גיוס העצומה הזו יש בה טעם לפגם ויש לקחת את עצם האקט בתוך מערכת השיקולים לגבי איש זה, שאינו מבין דמוקרטיה מהי.  אם צחי אמנם שיקר בבית משפט, כפי שנקבע בפסק הדין, נראה לי, כהדיוטה שאינה משפטנית, שיש פה עברה שיש עמה קלון. יתכבד נא צחי וישלם על הפאשלות שלו. הכנסת והממשלה הם מקומות שיש לכבד. שליחי הציבור אמורים להיות אנשים שפיהם וליבם שווים – ועוד עצה קטנה לך צחי. לך לאמא ותלמד ממנה כמה שעורים.

עוד מהבלוג של אורית בראון אגמי

תצוגה מקדימה

גירושים מאוחרים

גדעון סער, פוליטיקאי, הוא לא יספר לכם מה קורה מאחורי החזות המושלמת של זוג שני ילדים וכלב שחיים יחד באותו בית - כלפי חוץ מדובר באידיליה. אני אספר לכם. סער, שר החינוך שלנו (!), נפרד מאישתו אחרי 20 שנות זוגיות משותפת, אני נפרדתי...

תצוגה מקדימה

מסע מיוסר של ג'ינג'ית

בחורה יפיפיה עם שיער ג'ינג'י לוהט ותספורת חצופה -  ישבה בשולחן לידי בקפה ביאליק. בשלב מסויים,  פנתה אליי האדמונית וביקשה שאשמור לה על התיק,  היא רוצה ללכת לשרותים. שאלתי מה לדעתה מונע ממני לקחת לה את התיק ולהעלם. ענתה...

תצוגה מקדימה

אישה חצי אישה

פירוק אישה על במה. "פרדוקס" בתיאטרון תמונע בהצגה פרדוקס, המועלית בימים אלה בתיאטרון תמונע, מתמודדת המחזאית והבמאית שרון שטרק באומץ ובכשרון רב עם התפר שבין מציאות לדמיון, הזייה למחשבה, ממשות לתעתוע ובשאלות מי הוא האדם...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה