הבלוג של אורית בראון אגמי

מאי בלוג

בלוגרית פעילה ובועטת. היתה עיתונאית שלושה עשורים. היום מלמדת ילדים ביפו ובשכונת התקווה תקשורת ואקטואליה.

עדכונים:

פוסטים: 180

החל ממאי 2010

פרידה אחרי עשרות שנים של זוגיות. גדעון סער ואני

15/09/2012

גדעון סער, פוליטיקאי, הוא לא יספר לכם מה קורה מאחורי החזות המושלמת של זוג שני ילדים וכלב שחיים יחד באותו בית – כלפי חוץ מדובר באידיליה. אני אספר לכם.

סער, שר החינוך שלנו (!), נפרד מאישתו אחרי 20 שנות זוגיות משותפת, אני נפרדתי מבן הזוג אחרי 28 שנות נישואים. גדעון סער ואני יצאנו לעולם הגדול. שנינו היינו בתוך מערכת ברורה, מוכרת ומקובלת על ידי החברה הבורגנית. הוא היה במסגרת הזו שני עשורים, אני – כמעט שלושה. פרידה לאחר עשרות שנים, היא צעד שיש בו אומץ ונחישות. יש הרואים פרידה כזו כמוזרה וחסרת הגיון, היה מישהו שאמר לי שזה גובל בטירוף, אחר שאל אותי: “מה פתאום נפרדים?  היה בסדר, לא היתה אלימות, פרנסה היתה, לא רבתם –  מה זה החירפון הזה ?”  זה ששאל את השאלה, חי בנישואים ללא יחסים אינטימיים, הוא ואישתו ישנים בחדרים נפרדים..

מה קורה שם באמת?

מה קורה שם באמת?

28 שנה חלקתי את מיטתי עם גבר אחד. נישאתי לו כשהייתי ילדונת בת 23, לא הייתי אז אישיות בוגרת ובשלה. הייתי מאוהבת  מעל לראש, ואכן היו שנים של אושר וקירבה גדולים. עשרים שנה היו טובות. גם גדעון סער, לפחות על פי מה שמעידה הסביבה הקרובה לו – התחתן מאהבה.

הבחירה בבני זוג בגיל עשרים פלוס, או שלושים פלוס אינה בהכרח הבחירה שאותם אנשים היו עושים בגיל ארבעים פלוס, חמישים פלוס וגם לא בגיל שישים פלוס. כולנו עוברים שינויים, לעיתים שינויים עצומים, מהותיים, עמוקים ומטלטלים. עם השנים האנשים שעמדו תחת החופה יחד נרגשים ומאושרים – משתנים.

הקמנו משפחה, ילדים, חיים יחד. גם אני וגם גדעון סער. מה קרה אצלו בבית ובמיטה לעולם לא נדע כי הוא פוליטיקאי. אני יכולה להעיד שאחרי עשרות שנים, יש שחיקה, הריגוש לא אותו ריגוש, הלמות הלב כבר לא חזקה, השיגרה תופסת את מקומה. שגרה מגוננת, נוחה, שאיננה מצריכה מאמץ – אבל יש לה מחיר. יש שאינם מוכנים לשלם את המחיר הזה, אני אחת מהם.

לפרק זוגיות כשיש ילדים ועבר משותף של שנים רבות – קשה, לעיתים קשה כשאול. יותר קל כשהילדים בוגרים, אבל גם אז זה קשה. פרידה שקטה בלי דרמות, מתרחשת בדרך כלל כשלא היתה מריבה גדולה ועויינות, הגבר והאישה התרחקו, צמחו באופן שונה, בקצב שונה ולכיוונים שונים, לעיתים נוצרים גם פערים אחרים. האהבה עשוייה עדיין להיות שם, גם החברות, למרות זאת, לעיתים הפערים גדולים כל כך עד ששום טיפול זוגי, ייעוץ או גישור לא יוכלו להם.

לא מומלץ להתפשר על האושר. אין לנו הוכחה לחיים שלאחר המוות, לגלגול נוסף. כל עוד אין הוכחה אחרת – זמננו מוגבל. האושר אפשרי לכל אחד ואחת מאיתנו. להיות במערכת זוגית לא מספקת, זו התפשרות במקרה הטוב והתעללות עצמית במקרה הפחות טוב, להיות ללא סקס מספק, קירבה נפשית, ואהבה אירוטית – משמע להפסיד מרכיב חשוב באושר. יגידו הבורגנים מה שיגידו, דודות חטטניות, חמות כועסת ילדים שרוצים הורים יחד – החיים הם שלכם – עשו מה שטוב לכם.

הכותבת היא מאמנת אישית

עוד מהבלוג של אורית בראון אגמי

תצוגה מקדימה

מסע מיוסר של ג'ינג'ית

בחורה יפיפיה עם שיער ג'ינג'י לוהט ותספורת חצופה -  ישבה בשולחן לידי בקפה ביאליק. בשלב מסויים,  פנתה אליי האדמונית וביקשה שאשמור לה על התיק,  היא רוצה ללכת לשרותים. שאלתי מה לדעתה מונע ממני לקחת לה את התיק ולהעלם. ענתה...

תצוגה מקדימה

אישה חצי אישה

פירוק אישה על במה. "פרדוקס" בתיאטרון תמונע בהצגה פרדוקס, המועלית בימים אלה בתיאטרון תמונע, מתמודדת המחזאית והבמאית שרון שטרק באומץ ובכשרון רב עם התפר שבין מציאות לדמיון, הזייה למחשבה, ממשות לתעתוע ובשאלות מי הוא האדם...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

פרות טיפשות והשריפה בכרמל

כשהייתי בת 12 ההורים נסעו לחו"ל. הייתי בקיבוץ גניגר אצל בת דודה שלי. בעלה עבד ברפת. קמתי איתו השכם בבוקר לעזור לו. הוא הכניס את הפרות לרפת והסביר לי איך נועלים את השער. שלא יברחו. הנהנתי, אבל לא באמת הבנתי. הוא הלך.  נאבקתי עם...

תגובות

פורסם לפני 10 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה