הבלוג של שוש גולן

אני והטרשת הופענו ברשת

בשנת 2005 עם שני זעטוטים, מישרה כמטפלת ברפואה משלימה, ובעל שראה את שדה התעופה יותר מאשר את הבית... פתאום באמצע שום מקום הוגדרתי כחולה בטרשת נפוצה. אני ?! חולה?! ומה זו המחלה הזו.

עדכונים:

פוסטים: 56

החל מיוני 2012

אולי נחבר אליך איזה מטען טלפון ונעשה קופה קטנה? אומר הבנזוג בחצי שעשוע.

כאשר אני עוצרת ומנסה לנשום אל תוך הזרם הזה שמטריף לי את הרגל ומקפיא את התנועה.

 אני כבר כמה ימים או יותר נכון שבועות סובלת מזרם חשמלי בירך של רגל ימין

תלכי כבר לרופא הוא נוהם (עם המשפט הזה אני מריחה סטראואידים, לא בא לי על החולרה הזו).

אז חיטטתי קצת באינטרנט כדי להבין מה זה. מסתבר שיש לזה שם:

קוראים לזה כאב נוירופתי (עצבי) והוא כתוצאה מכך שהעצבים החולים מייצרים פעילות עצבית לא תקינה אשר מועברת למוח והוא מצידו מפרש את הענין כתחושה לא תקינה. מחלת העצבים ההיקפיים פוגעת בראש וראשונה בעצבים הארוכים, שככל שתא העצב ארוך יותר, כך עולה רגישותו לפגיעות מכל סוג שהוא.

כרגע אני מקטרת ונושמת, הפתרונות האחרים באים בצורת “כימיה” (ראה ערך תרופות) קלה וכבדה. מרגישה כל רגע כאילו אני עולה על הר מושלג -אתגרי ויורדת אותו באותו יום.

הר מושלג

(התמונה מתוך אתר http://snip.ly/7Jd8#http://www.lifeofpix.com/)

הכאב הזה מחסל את כמות הכפיות שיש לי. אין הכוונה לכפיות אמיתיות אלא לתאוריה מקסימה שנחשפתי אליה לאחרונה.

תאוריה שהמציאה קריסטין מיסרנדינו בה היא מסבירה  לחברתה איך היא מרגישה ומסתדרת ביום יום בתור חולה בזאבת (לופוס) וכך היא מסבירה את ההתנהלות היום יומית שלה בעזרת כפיות:

כל בוקר אנו מתעוררים לכמות מסוימת של כפיות היא מסבירה לחברתה, כל פעולה גוזלת מאיתנו כפית: לקום מהמיטה (זה שימוש בכפית), להתלבש (פחות כפית מסך הכפיות של אותו יום), להכין ארוחת בוקר ( ירדה עוד כפית מסך הכפיות) וכך הלאה. כאשר כמות הכפיות התחסלה משמעות הדבר שגם הכוחות שלנו התחסלו וכוון שא אפשר לרכוש, להלוות או סתם לקחת מיום הבא כפיות אנו נאלצים להסתדר עם מה שיש וללמוד להשאיר כפית כל יום לרגע ספונטני ולזכור שמחר יום חדש  שבו  נקבל כפיות חדשות כדי להצליח לתפקד.

 לקריאה נוספת של התאוריה המקסימה הזו:

https://cdn.totalcomputersusa.com/butyoudontlooksick.com/uploads/2010/05/The-Spoon-Theory-in-Hebrew.pdf

עוד מהבלוג של שוש גולן

לספר או לא לספר ?

ישנם כאלו שהילדים שלהם לא יודעים או המשפחה הקרובה ואחרים לא מספרים לבוס בעבודה או לקהילה שבה הם חיים שהם חולים בטרשת נפוצה . וישנם אחרים שכן משתפים, מדברים והופכים לנציגי המחלה בדרך כזו או אחרת. כל אחד בוחר את הדרך שלו ולא...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 4 years

איך זה להרגיש עם טרשת נפוצה…

כאשר אנחנו אומרים שאיננו יכולים לעשות דבר כלשהו, כי איננו מרגישים טוב. שים את עצמך בנעליים שלנו, ע"י שימוש בדוגמאות הבאות: 1)"רגליים כבדות וכואבות" הצמד לקרסולך משקולת של 9 ק"ג, ומשקולת של 6 ק"ג לירך. לך 2 ק"מ, נקה את הבית...

תגובות

פורסם לפני 4 years

עייפות

אחרי שנרדמתי  במבחן באוניברסיטה הציעו לי לקחת פרווג'יל Provigil ( תרופת קסם יקרה המלווה באישור מיוחד של קופת החולים). ואז הבנתי למה אני ותרופות שינה, ריטלין וכל מיני תופינים לא מסתדרים. כל מוצר שמשחק בנוירוטרנסמיטרים  בגוף...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה