הבלוג של mpardes

mpardes

עדכונים:

פוסטים: 6

החל מאוגוסט 2015

תהליך הגירושין הוא גם ככה לא תהליך פשוט אך נדמה שבישראל הוא מסובך יותר מכל שאר המדינות. עצם העובדה שיש אפשרות להתגרש בבית הדין הרבני ולא רק בבית המשפט לענייני משפחה יכול לעתים להטות את המאזניים לצד אחד כאשר גם ככה יש אושיות מסובכות מאוד בתהליך.

בעיית הגירושין בישראל

אפשר לומר שלמדינת ישראל יש בעיית גירושין. אנו יכולים לראות את הסטטיסטיקה ולהבין שיותר מידי זוגות מהאוכלוסייה מתגרשים כאשר האחוז מגיע ליותר מעשרה. בסופו של דבר כולנו עוברים עליות וירידות בחיים הזוגיים שלנו אך בסופו של דבר הגירושין לעתים לא נמנעים ויכולים לפגוע עוד יותר בבני הזוג. לעתים גם כאשר יש זוג שמגיע להסכמה הדדית ודי רגועה להתגרש, לא יודע מה מצפה לו כיוון שעוד לא התחילו כל הדיונים והסיבוכים בתהליך. כל אחד רוצה לקבל יותר מהשני וכשמדובר על תהליך גירושין שיש בו רכוש משותף ובטח ילדים, הבעיה נהיית קשה הרבה יותר.

מדוע יש סיבוכים בתהליך?

אפשר להבין עד כמה תהליך הגירושין בישראל נפוץ רק מבחינת כמות עורכי דין לגירושין שיש בארץ, יחד עם כמות המגשרים. בסופו של דבר בעיה זו קשה מאוד והיא נהיית מסובכת בעיקר כי הגבר בישראל אקטיבי מאוד בכל מה שקשור לזכויותיו ויש מחלוקת קשה בבתי המשפט לבי המשמורת והסדרי הראייה. החוק בישראל קובע כי המשמורת תעבור לאם באופן אוטומטי עד שהילד יהיה בן שנתיים ואם נוסיף לזה בעיות של דמי מזונות לילדים או לאישה נקבל בעיות קשות עוד יותר. יחד עם זאת, בבית הדין הרבני יש תהליך מעט שונה שיכול להיות שונה מאוד גם בתוצאותיו.

עתיד הגירושין בישראל

מה המגמה הנפוצה בימינו?

בימינו זוגות רבים מחליטים לערוך הסכמי חיים משותפים עוד לפני שהם מתחתנים. בעבר היה סוג של טאבו על העניין הזה אך בסופו של דבר הוא יכול לפתור הרבה בעיות כאשר תהליך גירושין מביא לתוצאות שליליות לשני הצדדים כולם כבר מבינים כי עדיף להגיע להסכמה ביחד ולא כל אחד לבד. המלחמה הזו לא מועילה לאיש ולכן יותר ויותר זוגות כיום מתחתנים בשלב מאוחר יותר בחייהם כאשר גם כאשר מגיעים לרגע האיחוד המיוחל, הכל יותר בוגר ויותר מסודר. כמובן שעדיין יש בעיות שונות בתהליך אך להכול יש פתרון.

מה צופן לנו העתיד בגירושין?

קצת קשה לנבא את העתיד אך בכל מה שקשור לגירושין בישראל אנו יכולים לנחש שני דברים. ראשית, יותר וויתר זוגות יחליטו להתחתן בצורה בוגרת יותר כאשר האיחוד יקרה יחד עם הסכם חיים משותפים מסודר. הסכם כזה יכול לעזור לכולם, גם לאימא, גם לאבא וכמובן גם לילדים העתידיים שיהיו. שנית, גם כאשר יחליט זוג להתגרש הוא יפנה למגשר גירושין שיסביר להם כיצד אפשר להתגרש בנעימות בלי להצית את המצב.

עוד מהבלוג של mpardes

תצוגה מקדימה

עובדות על גירושין

בשנות ה-50 וה-60 של המאה הקודמת שיעור המתגרשים באוכלוסייה הכללית היה נמוך למדי. מאז ועד היום ניתן למצוא עלייה מתמדת במספר הזוגות המתגרשים וההסברים לכך רבים, החל מגורמים אישיים למיניהם ועד לגורמים דמוגרפיים וחברתיים. מאחר...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

על המקרים המורכבים של אלימות במשפחה

מעת לעת אנו קוראים בעיתונים על מקרים של אלימות במשפחה - אולם כיצד המדינה והחברה מתמודדים עם המקרים הללו בפועל? מה קורה למשפה שבה אחד מהאנשים מואשם במקרים של אלימות? מה המדינה קבעה בתחום של דיני משפחה בכל מה שקשור לבני...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

דברים שכדאי לדעת לפני תהליך גירושין

קודם כל מדובר בתהליך הם הרבה רגשות תהליך גירושין הוא אינו דבר פשוט, ההחלטה להתגרש מבן או בת זוג היא לא החלטה שמחליטים בין רגע אלא אחת שמגבשים לאורך זמן. זוהי תקופה לא קלה בין שני בני הזוג, כל אחד מבני זוג שקוע במחשבותיו...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה