הבלוג של דורית הלפרין

mp4dorit

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה... +עוד

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה אלרגית ועוד ועוד- אם זה מעניין אותי ותופס אותי בבטן אני בטוחה שגם את/ה תמצא כאן משהו במיוחד בשבילך.

עדכונים:

פוסטים: 116

החל מנובמבר 2013

הדבר האחרון שחשבתי שאצטרך לעשות בסיומה של חופשת חנוכה הוא למצוא סידור לילדים לטובת שביתת מורים ולמרות הקשיים והאופרציה, אני בוחרת לתמוך במאבק (הצודק) של המורים.

03/01/2017

שנייה אחרי סיום חופשת חג חנוכה ורגע לפני שיצאתי למשמרת ערב גיליתי שעל מנת לצאת מחר בבוקר לעבודה כהרגלי ומחוייבתי אני צריכה בייביסיטר או סידור אחר לילדים. שלוש בייביסיטריות וכלום לא עלה בקנה. טלפון נואש לגיסתי, אחות אישי, ונמצאה המושיעה. לפחות מחר בבוקר אוכל לצאת לעבוד בראש שקט ולדעת שהילדים מסודרים עד שעה 11.

שביתה
באינסטינקט הראשוני בא לי לצעוק. נדמה שיותר מהכל בעולם שלנו, מסגרת הלימודים מהווה סידור נוח על מנת שנוכל לצאת לעבודה ולהרשות לעצמנו לכלכל ולשלם על כל אותם דברים שעולים לנו מידיי ביוקר (בעייה בפני עצמה). שוב המורים הופכים אותנו לקורבן לכל מה שלא בסדר עם המעסיק שלהם. למזלי, הגיל וההורות לילדים לימדה אותי שרגע לפני שצועקים צריך לספור עד עשר ולשים את עצמי במקום מי שהכעיס אותי:-

באופן אישי מעולם לא עבדתי בלי לקבל שכר.
באופן אישי עזבתי מקומות עבודה שהבטיחו שכר אחד ונתנו במקומו שכר נמוך יותר, או שלא שילמו לי שכר הולם אחרי שהוכחתי את עצמי. כשהרגשתי שאני לא מוערכת במקום עבודה, עזבתי ומצאתי מקום אחר שהעריך את כישוריי ותרומתי. באופן אישי אני מצליחה לעשות את עבודתי על הצד בטוב ביותר כי אני יודעת שאקבל את שכרי במועד וזה מאפשר לי ראש נקי מדאגות.

זה אבסורד שמי שאחראי על חינוך ילדינו, מקצוע עתיר אתגרים ורצוף מכשולים צריך להוכיח את עצמו בלי תמורה.

זה אבסורד שמי שאחראי על חינוך ילדינו לא יודע כמה משכרו החודשי יכנס לחשבונו בתחילת החודש הבא אם בכלל. שכר שמלכתחילה לא משקף את הציפיות של מעסיקו (משרד החינוך) של ילדינו ושלנו ההורים (המעסיקים הישירים אם תרצו) ותורם באופן ישיר לשחיקה במקצוע.

זה נורא בעיניי שאנשי חינוך בישראל 2017 מתחילים את יום העבודה שלהם כשהם טרודים באלף ואחד עניינים שקשורים לעבודתם עוד לפני שבכלל התחילו לעבוד. וזה מטריד בעיניי שמי שאחראי על חינוך ילדינו טרוד בעיניינים שהיו מריצים כל אחד מאיתנו לחפש עבודה אחרת.

סביר שאם הייתי במקומם מזמן הייתי מרימה ידיים ובורחת על נפשי, אבל לא הם. הם ממשיכים לקום בבוקר לעבודה כל יום. ייתכן שיש לנו ביקורת על אופן ההוראה או הטיפול במקרים ואירועים שונים במהלך יום הלימודים אבל בסופו של דבר- מעטים האנשים שרוצים לקחת את מקומם ולא משנה כמה ימי חופש הם יקבלו בשנה. תנאי העסקה גרועים ויחס מזלזל זה הדבר האחרון שיגרום ל 90% מאיתנו לקום בבוקר לעבודה, לא להם- הם ממשיכים בעבודת קודש שהיא חינוך ילדינו ולו רק בגלל זה, למרות הקושי והארגונים והאופרציה עלינו לעמוד לצידם.

מי שמחזיק את כולנו בני ערובה זה משרד החינוך ששכח שתפקידו לשרת את העוסקים במלאכת חינוך ילדינו כדי שתהיה להם מוטיבציה ורצון לעבוד ולתת לילדינו את ההוראה המתקדמת שאנחנו רוצים שתהיה להם ושמגיע להם לקבל. אחרי הכל, עם רצון טוב ותחושת שליחות לא משלמים חשבונות.

בהערכה רבה לעוסקים במלאכת החינוך, דורית.

עוד מהבלוג של דורית הלפרין

אמא אלרגית

כן. אנחנו משפחה אלרגית. החלטתי לכתוב דווקא היום על מה שקרה לנו, ועל תגובתה של דניאל לחשיפה הראשונה לבוטנים, כי היום אנחנו הולכות לאלרגולוג לבדיקה השלישית לאלרגיה, תוך כדי שאני מחזיקה אצבעות שהאלרגיה אולי עברה, אבל מתוך...