הבלוג של דורית הלפרין

mp4dorit

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה... +עוד

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה אלרגית ועוד ועוד- אם זה מעניין אותי ותופס אותי בבטן אני בטוחה שגם את/ה תמצא כאן משהו במיוחד בשבילך.

עדכונים:

פוסטים: 114

החל מנובמבר 2013

בחירות למנהיגות מדינה הן משחק עם כללים ברורים. יש טוב (אנחנו) ורע (הם) ויש אמונות ותקוות לניצחון. ניצחון הדמוקרטיה לא טמון בדעות שלנו, בהצבעה שלנו ואפילו לא בתוצאות הבחירות אלא ביחס שלנו אחרי שאנחנו מגלים אם “ניצחנו” או “הפסדנו”.

09/11/2016

אני לא מאמינה שכל בני האדם נולדו שווים. כל בני האדם נולדו שונים וזה מה שמייחד אותנו, את ההווי שלנו והופך את העולם למקום פורה ומעניין. כך אנחנו מגדלים את ארבעת ילדינו- תהיו אתם, תעשו מה שעושה לכם טוב תוך התחשבות וכבוד לזולת כדי שתוכלו לדרוש את אותו יחס באיזו דרך שתבחרו לצעוד בה, שכן כל בני האדם זכאים לאותו יחס מכבד והזדמנות.

אני לא אדם פוליטי, אין לי יומרות פוליטיות ואני מאמינה שהצבעה ביום הבחירות היא זכות במדינות אנרכיות וחובה במדינות דמוקרטיות. אני צופה במה שקורה בארצות הברית עכשיו ומפנימה את מה שקרה כאן אחרי הבחירות בישראל. לא אסגיר למי הצבעתי רק שלא “ניצחתי” בבחירות. לא אסגיר כאן מה שאיפותיי ומי אני רואה כמנהיג ראוי לישראל, רק אומר שאני מבינה עכשיו את מה שלא ראיתי אז.

בחירות הן לא משחק שאפשר לעשות בו פוס ולשנות את הכללים אלא משחק שיש לו מסורת וכללים מובנים לפיהם אתה עושה את הטוב ביותר שאתה יכול ואחרי שתפקידך מסתיים אתה יכול להביע את דעתך- על השופט, על ההוגנות ואפילו על היריב שלך. גם אז יש כללים ברורים וכמו שלא נקבל שאחרי הפסד הילד שהפסיד יעלוב ויחבוט בחברו שניצח, כך גם עלינו לנהוג. בבחירות בדמורקטיה הכלל מגדיר מהו רוב, ושהרוב קובע מי עומד בראש המדינה.

בפרסום מי שרוצה שיקנו אצלו רצוי שיתמקד במה שיש לו להציע ולא ביריב שלו, אבל כנראה שמנהיגי העולם החופשי כבר לא מאמינים במה שהם מציעים מספיק כדי לגרום לבוחרים להגיע לקלפי. כבר הפנמתי שבכל מערכת בחירות יש דמוניזציה ושהיא לכל הפחות דו-כיוונית ואני מוכנה לקבל (כמעט) כל ביקורת על מתמודדים, בטח אלה שיש מאחוריהן בסיס עובדתי כטיעון בעד או נגד האדם שמציע עצמו. אבל בהסתה כמו בהסתה הכללים מיטשטשים והמציאות מתנפצת.

תפקיד הבוחרים להגיע לקלפי ולתת למועמד שהם מאמינים בו את קולם ואחר כך לחכות ולגלות מי נבחר. בבוקר שאחרי הבחירות בארצות הברית, בדיוק כמו אחרי הבחירות בישראל, קם קול שאומר שהבוחרים במועמד השנוי במחלוקת שנבחר הם אנשים חסרי השכלה, מפוחדים וחסרי ערכים וכיוון. קמים אנשים שאומרים שזו לא הדמוקרטיה שלהם ושמי שנבחר אינו מקובל עליהם ולכן הם לא מקבלים אותו כמנהיג המדינה.

איפשהו כללי המשחק הפוליטי התעוותו. בדרך להומניות, פתיחות לעולם והגלובליזציה איבדנו את הדבר הבסיסי ביותר בדמוקרטיה- הכבוד לזולת שחושב אחרת מאיתנו. היחס השווה למי שנבחר ובעיקר, לבוחרים. בסופו של דבר מי שנכנס למערכת הפוליטית יודע לאן הוא נכנס ולכן כמו שזכותו ליהנות ממחיאות הכפיים כשהוא נכנס לחדר עם תומכים, חובתו לקבל גם את חיצי הביקורת ותבונתו, אם ישנה, וכוחו בעבודה גם למען מתנגדיו.

אני לא מקבלת ולא מוכנה לקבל את הדמוניזציה שעושים למצביעים שמימשו את חובתם המוסרית והצביעו. אני מכירה אנשים משכילים (אפילו רחמנא ליצלן אקדמאים), מצליחים, אוהבי אדם ובעלי חיים ו’אפילו’ הומניים שחושבים אחרת ממני ומאמינים שנתניהו/טראמפ הם המנהיגים הנכונים למדינה בה הם חיים. אני לא מסכימה איתם, אבל אני מכבדת את דעתם ולעולם לא אשפיל או אפסול אותם בגלל דעתם הפוליטית.

קחו כמה ימים לצאת מההלם, קחו את הזמן להתאבל על כך שמה שפיללתם לקראתו לא יקרה, אבל באותה מידה תזכרו שלא משנה מה תוצאות הבחירות, אל לנו ‘לשבור את הכלים’. זו האחריות שלנו להמשיך לכבד כל אדם באשר הוא ואת דעותיו ולנהוג כלפיו בכבוד כדי שנוכל להמשיך לשמור על דרך הדמוקרטיה. אם הרוב צדק אולי יעלה מנהיג ראוי שייאחד את העם, אם הרוב טעה זו חובתנו להמשיך לבקר את המנהיג (לא את בוחריו) ולשנות את המציאות בבחירות הבאות.

בהערכה לכל מי שהצביע,
דורית.

עוד מהבלוג של דורית הלפרין

אמא אלרגית

כן. אנחנו משפחה אלרגית. החלטתי לכתוב דווקא היום על מה שקרה לנו, ועל תגובתה של דניאל לחשיפה הראשונה לבוטנים, כי היום אנחנו הולכות לאלרגולוג לבדיקה השלישית לאלרגיה, תוך כדי שאני מחזיקה אצבעות שהאלרגיה אולי עברה, אבל מתוך...

תצוגה מקדימה

על חוויית ההורות לפגים- נקודת מבט קצת אחרת

יש כמה תחנות שכל אישה בהריון עוברת- זה מתחיל מהשתנה על סטיק, מתקדם לבדיקות דם, בדיקות א.ס, סריקות, מי שפיר או לא וקורס הכנה ללידה.... הקורס תמיד כולל סיור בחדרי הלידה והסברים על הנהלים בחדרי הלידה והתפתחות של לידה, אבל עוד לא...

תגובות

פורסם לפני 6 years

מי אני, ואיך הגעתי להיות יועצת שינה

נריץ את העולם קדימה 33 שנים. אני נשואה קצת יותר מחצי שנה, עובדת כמדריכת פילאטיס ומרגישה על גג העולם. יש לנו אינסוף תוכניות על מה נעשה אחרי שנביא ילד לעולם ואיך נמשיך להתקדם כזוג וכזוג+ילד+ שני יורקשיירים שהיו לנו עד אז...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה