הבלוג של דורית הלפרין

mp4dorit

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה... +עוד

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה אלרגית ועוד ועוד- אם זה מעניין אותי ותופס אותי בבטן אני בטוחה שגם את/ה תמצא כאן משהו במיוחד בשבילך.

עדכונים:

פוסטים: 114

החל מנובמבר 2013

שלוש אבידות תרבות ספגנו השבוע- דב לאוטמן ז”ל, אריק איינשטיין ז”ל ופול ווקר ז”ל. סוג של פרידה ממי שהכירה, אבל לא באמת.

01/12/2013

היום התבשרנו שהתסריט של החיים נכתב בצורה האירונית והצינית ביותר. אומנם פול ווקר הוא לא “אחד מאתנו”, או אדם שהכרנו את פועלו מעבר לסדרת סרטים זו או אחרת, אבל באיזשהו מקום, בתרבות הפופולרית של ימינו, נשמע שהיה מדובר באדם בעל ערכים ויכולת נתינה, כזו שאשמח אם גם ילדיי יגלו כשיגדלו.

אחרי שבוע עמוס באבידות שנראה שהגיעו מוקדם מידיי, מה אני, כאם יכולה לתרום? אז נכון, הילדים מתעוררים בבוקר ונהנים משירי אריק איינשטיין לילדים, מסבירים שהוא היה חולה ונפטר . בתמימותם הם מראים את ההבנה של הדברים בכך שהם שואלים “כמו עוזי חיטמן”? ילדים יודעים לעשות השלכות, אבל לא בהכרח את משמעותן. הם יודעים שאריק איינשטיין ז”ל מת, אבל לא מבינים את המשמעות, כי מעולם לא היה נוכח בחייהם מעבר לזמן המסך, ומהשירים והקליפים שלו הם יוכלו להמשיך ליהנות. את האדם, הצניעות והתרומה, יכירו רק נכדיו, חבריו ומשפחתו.

לעומת אריק איינשטיין ז”ל, שעליו יכולתי לספר, לדבר ולהסביר, על דב לאוטמן ז”ל לא ידעתי איך ומה לומר לילדים בני 4. הילדים שלנו ייהנו מפועלו ומורשתו, אבל ספק רב אם אי פעם ילמדו על האיש. ככה זה כשכל מה שקורה בישראל בהיסטוריה הכי רלוונטית, נמחק ברגע אחד, כי אין זמן במערכת, וכי אין קליפים מגניבים עם שירים קליטים להשמיע.

כאם ואדם, אני באמת ובתמים מאמינה שחינוך מתחיל מהבית, אבל גם כשאנחנו מצליחים להעניק את החינוך ואת המסרים שאנחנו מעוניינים שילדינו יקחו איתם לעתיד, כדי שהוא יהיה טוב יותר, נחמד שיש אנשים שיכולים להדגים להם את המסר. כי אנחנו יכולים להראות קלטות ולהשמיע שירים, אבל את האמת של האדם? את זה רק הוא יכול היה להעביר.

לא ברור לי מי כותב ואיפה הדברים נכתבים- למעלה, למטה, כוח עליון או מבשר עתידות, אבל מי שזה לא יהיה, אני מקווה שהוא דואג שלכל האנשים הטובים האלה יהיה תחליף, מישהו שיוכל להוות דוגמא ולהתוות דרך, כשהילדים שלי יגדלו.

יהיה זכרם ברוך.

דורית הלפרין
אמא לארבעה
יועצת שינה
0526204221

עוד מהבלוג של דורית הלפרין

אמא אלרגית

כן. אנחנו משפחה אלרגית. החלטתי לכתוב דווקא היום על מה שקרה לנו, ועל תגובתה של דניאל לחשיפה הראשונה לבוטנים, כי היום אנחנו הולכות לאלרגולוג לבדיקה השלישית לאלרגיה, תוך כדי שאני מחזיקה אצבעות שהאלרגיה אולי עברה, אבל מתוך...

תצוגה מקדימה

על חוויית ההורות לפגים- נקודת מבט קצת אחרת

יש כמה תחנות שכל אישה בהריון עוברת- זה מתחיל מהשתנה על סטיק, מתקדם לבדיקות דם, בדיקות א.ס, סריקות, מי שפיר או לא וקורס הכנה ללידה.... הקורס תמיד כולל סיור בחדרי הלידה והסברים על הנהלים בחדרי הלידה והתפתחות של לידה, אבל עוד לא...

תגובות

פורסם לפני 6 years

מי אני, ואיך הגעתי להיות יועצת שינה

נריץ את העולם קדימה 33 שנים. אני נשואה קצת יותר מחצי שנה, עובדת כמדריכת פילאטיס ומרגישה על גג העולם. יש לנו אינסוף תוכניות על מה נעשה אחרי שנביא ילד לעולם ואיך נמשיך להתקדם כזוג וכזוג+ילד+ שני יורקשיירים שהיו לנו עד אז...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה