הבלוג של דורית הלפרין

mp4dorit

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה... +עוד

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה אלרגית ועוד ועוד- אם זה מעניין אותי ותופס אותי בבטן אני בטוחה שגם את/ה תמצא כאן משהו במיוחד בשבילך.

עדכונים:

פוסטים: 114

החל מנובמבר 2013

תפקיד מסיבות הגן בחיי ילדינו כהורים? הזדמנות לתמונות או ערך מוסף?

23/11/2015

חנוכה בפתח. השנה מצפות לי ארבע מסיבות גן בשבוע מרוכז אחד. הילדים כבר מספרים לי כמה קשה הם עובדים בגנים על המסיבה- שרים את השירים, חושפים ריקודים ועמידות מוצא ועדיין, אני לא ממש מצפה למסיבות האלה. כל שנה מחדש, אני כועסת על עצמי קצת יותר שאני משתפת איתן פעולה והכל לכאורה בשביל הילדים.

מצטערת, ברור לי שיש הרבה הורים שאוהבים את המסיבות ומרגישים שהתמונות שאנחנו מעלים לפייס אחרי זוכות בהמון לייקים. לייקים זה חשוב, אבל ההנאה של הילדים יותר. מבין הארבעה יש לי פרח קהל אחד שפורחת (והיא יכולה לפרוח על במות אחרות במסגרת חוגים), ילדון מקסים שנכנע עם הזמן ויושב בפרצוף עגום וחוסר חשק (הוא יודע שהוא פטור מההצגה אבל לא רוצה לאכזב) ושתי ילדות שבאות לשבת על אמא.

בתחילת הדרך בגנים הציבוריים נכנעתי ללחצי הסביבה שילד בריא הוא ילד שרוצה להופיע ועוד ניסיתי לשכנע אותם לחזור לבמה. עם הזמן הבנתי את המציאות העגומה- מטרת המסיבות לתת להורים הזדמנות להעלות תמונות לפייסבוק (כמו אלה שההורים שלנו צילמו אותנו לאלבום) והזדמנות לעוד פרנסה למפעילות שמעבירות חוגים במהלך השנה, להראות למה הן שם.

לו רק מטרת מסיבות הגן היתה לאפשר לילדים ליהנות מהביחד במסגרת משוחררת יותר, הזדמנות להתבטא ולהיות עצמם- מוחצנים, מופנמים, מצחיקים, רציניים…. ליהנות מהחג ומהילדות שלהם, הייתי שמחה להיות שם. במתכונתן הנוכחית כל פעם אני שוקלת לקחת את הילד לזמן איכות אמיתי שיש לו קשר אמיתי לחג שנחגג, אבל מי רוצה לאכזב את הילד שלו אחרי שרדו בו חודשים עד שהוא למד את הריקוד?

יש לנו ילדים יפים, בריאים ושונים. הגיע הזמן שתקום גננת שיוצרת מפגשי חגים שמטרתם הכרת החג ומנהגיו וזמן איכות עם ההורים. דוגמאות לקראת חנוכה? הכנת לביבות וסופגניות או הפעלה יוצרת של הורה וילד בגן לבניית סביבונים או חנוכיות מחומרים ממוחזרים. בסיומה של מסיבה כזו הילד היה מקבל את מה שיצר, את ילדותו ואת הכבוד שמגיע לו בהתאם לאופיו המיוחד באשר הוא.

בואו נגדל אותם להבין שהם לא צריכים להתאמץ להיות שייכים, הם כבר שייכים. שהם הנס שלנו, בדיוק כמו שהם.

באהבה ותקווה למסיבה אחרת,

דורית הלפרין
אמא לארבעה, יועצת שינה מתמחה בתאומים ושלישיות.
0526-204221

https://www.facebook.com/tripletscansleep

עוד מהבלוג של דורית הלפרין

אמא אלרגית

כן. אנחנו משפחה אלרגית. החלטתי לכתוב דווקא היום על מה שקרה לנו, ועל תגובתה של דניאל לחשיפה הראשונה לבוטנים, כי היום אנחנו הולכות לאלרגולוג לבדיקה השלישית לאלרגיה, תוך כדי שאני מחזיקה אצבעות שהאלרגיה אולי עברה, אבל מתוך...

תצוגה מקדימה

על חוויית ההורות לפגים- נקודת מבט קצת אחרת

יש כמה תחנות שכל אישה בהריון עוברת- זה מתחיל מהשתנה על סטיק, מתקדם לבדיקות דם, בדיקות א.ס, סריקות, מי שפיר או לא וקורס הכנה ללידה.... הקורס תמיד כולל סיור בחדרי הלידה והסברים על הנהלים בחדרי הלידה והתפתחות של לידה, אבל עוד לא...

תגובות

פורסם לפני 6 years

מי אני, ואיך הגעתי להיות יועצת שינה

נריץ את העולם קדימה 33 שנים. אני נשואה קצת יותר מחצי שנה, עובדת כמדריכת פילאטיס ומרגישה על גג העולם. יש לנו אינסוף תוכניות על מה נעשה אחרי שנביא ילד לעולם ואיך נמשיך להתקדם כזוג וכזוג+ילד+ שני יורקשיירים שהיו לנו עד אז...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה