הבלוג של דורית הלפרין

mp4dorit

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה... +עוד

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה אלרגית ועוד ועוד- אם זה מעניין אותי ותופס אותי בבטן אני בטוחה שגם את/ה תמצא כאן משהו במיוחד בשבילך.

עדכונים:

פוסטים: 116

החל מנובמבר 2013

אין כמעט הורה שלא סופר את הרגע עד סיום החופש הגדול. גם אני. נהניתי מהילדים וסך הכל אוטוטו 62 ימי “החופש הגדול” יחד עברו ממש מהר, אבל מתאים לי לחזור לשתות משקה חם בבוקר ואני מצפה בקוצר רוח ליום שלישי הבא ולקפה המיוחל.

לעומת האימהות, הבלוג שלי יצא לחופש, עד עכשיו.

הבת שלנו אלרגית לבוטנים. גילינו זאת בחשיפה הראשונה לחטיף בוטנים כשהיא הייתה בת שנה ושבועיים ומאז אנחנו מצויידים באפיפן(על הווית האימהות האלרגית). מאז הילדה עברה שלושה טסטים, כולם הראו שהיא אלרגית ברמה מסכנת חיים לבוטנים – מספיק גרגר בוטן אחד שתשאף כדי להביא אותה לשוק אנפילקטי תוך דקות, מספיק מגע קל על העור כדי להביא אותה לכדי התקף אלרגיה, מספיק שדה בוטנים בתקופת פריחה כדי שהיא תצטרך להסתגר בבית (למדנו את זה כשגרנו במושב). בעצם, מספיק טסט אלרגיה כדי להוביל אותה לאשפוז עם התקף אלרגיה. למסקנה האחרונה הגענו אחרי שבפעם השלישית והאחרונה שוב הובלנו אותה למיון בקוצר נשימה והבנו שזה לא מקרי.

מחקרים רבים מראים שהורות לילד אלרגי היא הורות לחוצה ורוויית פחדים, זה נכון. עד השנה יכלו הורים לילדים אלרגים בישראל לחוות רוגע יחסי ולדעת שאת הילד מלווה סייעת רפואית שדואגת שלא יאונה לו רע לפחות עד סוף כיתה ג’. עכשיו משרד החינוך החליט שילד מגיל 8 ואילך יהיה אחראי על חייו, ילדים מגיל 7 כבר יכולים להיות אחראים לעצמם מחצית משעות הלימוד (למרות שחלקם עדיין לא קוראים, בטח לא אותיות קטנות לא מנוקדות של אזהרות אלרגנים).

תעיד הסייעת הרפואית שמלווה אותנו זו השנה השלישית בגן שכל שיחה אלינו בשעות הפעילות צריכה להתחיל במשפט “היא בסדר”. למרות שיש מידה של שקט נפשי שמישהו שומר רק עליה, עד שלא שומעים את צמד המילים הזה הנשימה נעתקת. בשנה הבאה כשהיא תעלה לכיתה א’ הדברים לא יהיו כל כך ברורים.

ילדים עם אלרגיה מסכנת חיים בישראל נתקלים בקיר של חוסר הבנה ואטימות. בין אם מדובר בחוסר יכולת לצאת למקומות ציבוריים (ג’ימבורי ומופעים ציבוריים לדוגמא) או חברות המזון שלא מקפידות לשמור על סביבת ייצור נקייה מאלרגנים ועל כן אפשר לספור על יד אחת את החטיפים והשלגונים המותרים לילדה אלרגית לבוטנים. זה מרגיז אבל למדנו לחיות עם זה.

ממשרד החינוך אנחנו מצפים ליותר. הילדים שלנו צריכים ללמוד על סבלנות וסובלנות לאחר, כי אנחנו צריכים חברה טובה יותר והילדים שלנו הם ההבטחה לכך. אנחנו שולחים את ילדינו לבית הספר לפני הכל כדי שילמדו להיות מאושרים בחלקם ומקומם בחברת אחרים. מי שחרט על דגלו את קבלת השונה כמטרת חינוך ראשונה במעלה חייב להראות דוגמא אישית ולהתחשב בצורכי ילדים שונים, ללא קשר לשונות שלהם.

אבל-

במשרד החינוך החליטו לחסוך עלות סייעות רפואיות בבתי הספר שנמצאות כדי להגן על השונה.

במשרד החינוך אין שטחים שמוקצים לאכילה בלבד ו/או איסור אכילה בשטחי משחק בבתי הספר.

במשרד החינוך בישראל לא קיים איסור ואין כוונה לאסור הכנסת אלרגנים לבית הספר- לכל הפחות סומסום, אגוזים ובוטנים.

במשרד החינוך אפילו לא שוקלים להחזיר את תפקיד אחות בית הספר כדי שיהיה גורם רפואי מוסמך ואחראי שיידע בוודאות מה לעשות במקרה של ילד בסכנת חיים.

משמעות הדברים היא שבמשרד החינוך לא מחפשים פתרון אמיתי לשמור על בריאותם של הילדים שסובלים מאלרגיות למזון או על שילובם בחברה כי-

במשרד החינוך החליטו שילד בן 7 אחראי לסחוב איתו לכל מקום ובכל זמן מזרק אפיפן בבית הספר- כלומר לצאת לכל הפסקה עם תיק בית הספר כשבתוכו המזרק במרחק נגיעה, כי חייבים לשמור את המזרק בתנאים מתאימים.

במשרד החינוך חושבים שעדיף לבודד ילדים אלרגים (ואין ספק שרבים מהם יעדיפו להישאר בכיתת האם מאשר להיחשף לסכנת חיים) כי האמת היא שהם לא באמת יוכלו לשחק עם חברים כשהם סוחבים חצי ממשקל גופם לכל מקום על הגב.

במשרד החינוך החליטו שילד בן שבע שלכל הדעות לא בשל עדיין לחצות כביש לבד, צריך לדעת להמנע מסכנת חיים ויתרה מכך, במקרה של סכנת חיים להציל את עצמו במו ידיו.ילדים אלרגים

בניגוד ל”מגלים עם דורה”, קשה לי מאוד להאמין שמחטף כזה יסתיים ב-”חבללל”.

דורית הלפרין,
אמא לארבעה, אחת מהם אלרגית לבוטנים.
יועצת שינה מתמחה בתאומים ושלישיות, 0526-204221.

עוד מהבלוג של דורית הלפרין

אמא אלרגית

כן. אנחנו משפחה אלרגית. החלטתי לכתוב דווקא היום על מה שקרה לנו, ועל תגובתה של דניאל לחשיפה הראשונה לבוטנים, כי היום אנחנו הולכות לאלרגולוג לבדיקה השלישית לאלרגיה, תוך כדי שאני מחזיקה אצבעות שהאלרגיה אולי עברה, אבל מתוך...

תצוגה מקדימה

על חוויית ההורות לפגים- נקודת מבט קצת אחרת

יש כמה תחנות שכל אישה בהריון עוברת- זה מתחיל מהשתנה על סטיק, מתקדם לבדיקות דם, בדיקות א.ס, סריקות, מי שפיר או לא וקורס הכנה ללידה.... הקורס תמיד כולל סיור בחדרי הלידה והסברים על הנהלים בחדרי הלידה והתפתחות של לידה, אבל עוד לא...

תגובות

פורסם לפני 7 years

מי אני, ואיך הגעתי להיות יועצת שינה

נריץ את העולם קדימה 33 שנים. אני נשואה קצת יותר מחצי שנה, עובדת כמדריכת פילאטיס ומרגישה על גג העולם. יש לנו אינסוף תוכניות על מה נעשה אחרי שנביא ילד לעולם ואיך נמשיך להתקדם כזוג וכזוג+ילד+ שני יורקשיירים שהיו לנו עד אז...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה