הבלוג של דורית הלפרין

mp4dorit

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה... +עוד

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה אלרגית ועוד ועוד- אם זה מעניין אותי ותופס אותי בבטן אני בטוחה שגם את/ה תמצא כאן משהו במיוחד בשבילך.

עדכונים:

פוסטים: 114

החל מנובמבר 2013

אנחנו דור של הורים שמעודדים את הילדים ויש לנו ילדים מדהימים. כל הורה מאמין ויודע למה הילד שלו הכי טוב, אבל בשבוע האחרון גיליתי שרוב הילדים שלנו לא יודעים למה הם מדהימים, במה הם טובים, ולמה בעצם מגיע להם כל הטוב הזה.

09/06/2015

כבר שבוע שיושב לי בבטן הבלוג הזה ואני לא מצליחה לכתוב, צריכה לעכל. זה היה שבוע של למידה- למידה על הילדים, על הורות, על מה אנחנו עושים כדי שהילדים שלנו יידעו שהם הכי טובים (מלבד לומר להם את זה הרבה פעמים).

אנחנו דור של הורים שמעודדים את הילדים שלהם ויש לנו ילדים מדהימים.
בסופו של דבר אנחנו רואים בילדים שלנו את הטוב ומדגישים אותו בפניהם במשפטי עידוד, חיבוקים ובמאמצים לאפשר להם לחקור ולבחון מה האהבות שלהם, מה מניע אותם. אחרי קרוב לשש שנות הורות כבר הבנתי שהילדים שלנו נולדים עם איכויות ואופי, והתפקיד שלנו הוא לחזק אותם, לתת להם כנפיים ולעודד אותם למצוא את המקומות שעושים אותם מאושרים ומסופקים.

אז איך קרה שבשבוע שעבר בזמן משחק בחצר הגיעה אליי אחת הבנות ואמרה לי שהיא טיפשה? מילה גדולה עם המון משמעות לילדה קטנה. האינסטינקט הראשוני שלי היה לומר לה שזה ממש לא נכון- טעות שלי, אבל לא יכולתי להתאפק… התיקון היה שמיד אחרי שאלתי אותה למה היא מרגישה ככה ואם מישהו אמר לה את זה. התשובה שלה הייתה שאף אחד לא אמר לה את זה, אבל היא טיפשה. חקרתי שוב- זה משהו שעלה במשחק, בגן או בבית? היא אמרה שהיא “רואה את זה” בהרבה מקומות.

מה שהיא “רואה” זה שלילדים אחרים יותר קל ללמוד, יותר קל להם להגות נכון מילים, יותר קל להם להתרכז. היא מרגישה טיפשה כי היא רואה אחרים שמשקיעים פחות ומצליחים יותר. גם ילדים רוצים להיות טובים, הכי טובים, וכדי להבין את מקומם הם משווים את היכולת שלהם ביחס לאחר. ככל שנרצה, כהורים אנחנו לא יכולים להתמודד עם קושי של הילד בבמקומו, התפקיד שלנו לעודד את הילדים להתמודד עם הקשיים שלהם, ולרכך במידת האפשר את הדרך.

כשהילדה מסיקה מסקנות, חשוב לנו למצוא דרך להקל עליה בכל מקום משמעותי בחייה, ולא רק בבית. בהתייעצות עם בעלי שיתפתי את הגננת של הילדה כבר למחרת בדברים שנאמרו. לכולנו היה ברור מאיפה הדברים נובעים, ושצריך דרך לחזק אותה, באופן שיהיה אמיתי ומוחשי.

שלושה ימים אחרי אותו מקרה, כשהגעתי לאסוף את הילדים מהגן, אותה גננת נפלאה תפסה אותי מופתעת לגמרי. היא עשתה לילדים בגן פעילות במפגש. הפעילות חולקה לשני חלקים, הראשונה- כל ילד צריך להגיד במה הוא הכי טוב, השנייה היא שילדים אחרים צריכים להגיד לו במה הוא הכי טוב. גם אותי זיעזע לשמוע שמעט מאוד ילדים ידעו במה הם טובים, אבל כל הילדים יכלו לומר במה ילד אחר טוב.

עם ההבנה של משמעות הדברים, הפנמתי שכל המחמאות בעולם לא יעזרו לילדינו להיות בטוחים בעצמם ובכל הטוב שאנחנו רואים בהם, אם הם לא מבינים במה הם כל כך טובים ומה הם עשו כל כך טוב כדי לקבל את המחמאה.

חייבים למצוא את הדרך להסביר לילדים במה הם טובים. אני לא בטוחה שמצאנו את הדרך האידיאלית, אבל אנחנו עדיין חוקרים ומחפשים דרכים נוספות. עד שייחשפו כל הדרכים לבניית ביטחון עצמי החלנו במשפחה נוהג קבוע- לדבר ולשתף.

אנחנו משתפים אותם במה שעשינו באותו יום- איפה היה טוב ומה הרגיש נכון וגם במה שהרגיש לא נכון ואיך יכולנו לנהוג אחרת. אחר כך כל אחד מהילדים מספר לי על היום שלו- מה הם עשו, איפה הם מרגישים שהצליחו יותר ואיפה פחות, הם משתפים גם במה שפחות נעים לשמוע. אנחנו מסיימים את השיחה בזה שהם אומרים משהו טוב על עצמם, ואחרי זה אנחנו אומרים לכל אחד במה הוא או היא הכי טובים.

אתמול היה יום סידורים לחוץ ולא הספקתי כלום (אין הורה שלא חווה ימים כאלה). נתתי לילדים לשבת לאכול ארוחת צהריים בזמן שסידרתי דברים. הילדים עצרו אותי והודיעו שעכשיו צריך לספר להם במה הם הכי טובים. עצרתי. התיישבתי עם הילדים והייתי גאה כל כך- הם רוצים לשמוע שהם הכי טובים, אז שכל העולם יחכה, מגיע להם.

גם הילדים שלכם הכי טובים, תסבירו להם כדי שיבינו למה.

באהבה, דורית.

דורית הלפרין, אמא לארבעה
יועצת שינה מתמחה בתאומים ושלישיות
0526-204221

עוד מהבלוג של דורית הלפרין

אמא אלרגית

כן. אנחנו משפחה אלרגית. החלטתי לכתוב דווקא היום על מה שקרה לנו, ועל תגובתה של דניאל לחשיפה הראשונה לבוטנים, כי היום אנחנו הולכות לאלרגולוג לבדיקה השלישית לאלרגיה, תוך כדי שאני מחזיקה אצבעות שהאלרגיה אולי עברה, אבל מתוך...

תצוגה מקדימה

על חוויית ההורות לפגים- נקודת מבט קצת אחרת

יש כמה תחנות שכל אישה בהריון עוברת- זה מתחיל מהשתנה על סטיק, מתקדם לבדיקות דם, בדיקות א.ס, סריקות, מי שפיר או לא וקורס הכנה ללידה.... הקורס תמיד כולל סיור בחדרי הלידה והסברים על הנהלים בחדרי הלידה והתפתחות של לידה, אבל עוד לא...

תגובות

פורסם לפני 6 years

מי אני, ואיך הגעתי להיות יועצת שינה

נריץ את העולם קדימה 33 שנים. אני נשואה קצת יותר מחצי שנה, עובדת כמדריכת פילאטיס ומרגישה על גג העולם. יש לנו אינסוף תוכניות על מה נעשה אחרי שנביא ילד לעולם ואיך נמשיך להתקדם כזוג וכזוג+ילד+ שני יורקשיירים שהיו לנו עד אז...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה