הבלוג של דורית הלפרין

mp4dorit

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה... +עוד

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה אלרגית ועוד ועוד- אם זה מעניין אותי ותופס אותי בבטן אני בטוחה שגם את/ה תמצא כאן משהו במיוחד בשבילך.

עדכונים:

פוסטים: 114

החל מנובמבר 2013

בערוץ שתיים אתמול הציבו את השאלה האם צריכים פיקוח ממשלתי על תחומי הייעוץ להורים, התשובה בכל שאלה שנוגעת לבריאות של הילדים ושלנו – כן. השאלה היא איך יוצרים גג שייתן מענה הולם ואחראי להורים, ויחד עם זה לגיטימציה ונגישות לקהלים רחבים לקבל עזרה חשובה. התשובות לה נעוצות במשרד הבריאות וקופות החולים, אבל בכתבה התמקדו במה שקל ונגיש לצלם וכך קיבלנו כתבה שבמקום לחפש תשובה, ספק מגחכת, ספק מבקרת את ההורים שפונים לייעוצים מסוגים שונים במקום “פשוט לסמוך על עצמם”.

ביקורת היא קלת לשון, ואינה מבחינה בקשיים וצרכים של אנשים.

אינסטינקט היא מילה מעודנת לרפלקס, מדובר בהתנהגות שטבועה בנו כתגובה למצב. “אינסטינקט הורי” הוא אוקסימורון כי כהורים אנחנו צריכים להיות מחושבים ולשים את ילדינו במרכז בעוד האינסטינקטים שטבועים בנו פשוט רוצים לשמר אותנו ואת הילדים שלנו כפועל יוצא. האינסטיקטים פשוט לא מספיקים לנו כדי להיות להורים שאנחנו רוצים להיות, בטח לא בכל התחומים שההורות מכילה.

הורות זה הגורל הכי תובעני וחסר הערכה שאי פעם קיבלנו על עצמנו. המחשבה היא תמיד איך לתת ולאפשר לילדים שלנו את ההתחלה והעתיד הטוב ביותר. זה הבסיס של הורות טובה והיא טבועה בנו. בעולם התחרותי שאנחנו חיים בו היום, אנחנו מצפים מעצמנו ומהילדים שלנו להרבה. הרבה מאוד. אנחנו לא מתכוונים לזה, אבל כבר כשאנחנו מוציאים את הילדים לגן המשחקים ורואים ילד גולש במגלשה בזמן שהילד שלנו חושש להניח את הרגל על שלב בסולם, נצבט לנו משהו בלב.

אנחנו יודעים בתוכנו שהילד שלנו הוא הכי בעולם. אנחנו גם מודעים לזה שכל הורה יודע את אותו הדבר על הילד שלו. אנחנו מגלים שגם הילד השני והשלישי והרביעי וה… הם הכי הכי בעולם. אנחנו לא אוהבים אותם אותו דבר, אנחנו אוהבים אותם הכי הכי בעולם בגלל מי ומה שהם, בגלל שהם הכי טובים בלהיות הם עצמם.

יחד עם זאת, תמיד קיים בנו חוסר הביטחון אם אנחנו ההורים הכי טובים שאנחנו יכולים להיות לילדים שלנו. ההורות מוכתבת על פי היחסים בין האופי ונקודות החוזקה והחולשה שלנו לאלה של הילדים שלנו. לא תמיד השילוב הזה הוא אידיאלי- הורים שאוהבים פעילות חוץ, לא יבינו שהילד שלהם נהנה פשוט להיות בבית ויתהו למה כל מה שהם עושים בשביל שהילד ייהנה בטיול רק מוביל ליותר תסכול מצידו; באותה מידה הורים שנוטים לאהוב פעילות רגועות יתקשו יותר לגדל ילד פעיל וירגישו שהוא “שובר את הבית”. אבל כל הורה מוצא את הדרך לחזק את הילד שלו, לתמוך בו ולתת לו ביטחון.

כמו הילדים, גם הורים זקוקים לחיזוקים. את החיזוקים שאנחנו זקוקים להם כדי שיהיה לנו ביטחון בהורות שלנו, רק כדור בדולח שיראה את הילדים בעוד 25 שנים יוכל לתת- כשנגלה שהם מאושרים בחלקם, שיש להם חברים טובים, שהם עוסקים/ לומדים ומתפרנסים בכבוד בתחום שמעניין אותם וגורם להם סיפוק, ולא נשכח את הפולנייה הקטנה בכולנו- שהם מצאו מישהו לחלוק איתו את חייהם (וזה יכול לקחת גם יותר מ- 25 שנים).

יש הורים שנמצאים בסביבה תומכת ומוצאים בה את החיזוק והתשובה לבעיותיהם, הורים אחרים נעזרים בגורם חיצוני כדי לכוון את ההורות שלהם למקום שהם יהיו שלמים בו. כאמא שנעזרה בייעוץ שינה ובהדרכה הורית אני הראשונה להודות שהרבה תשובות נעוצות בהורים. כבר היו מי ששאלו אותי אם אפשר ללמד את התינוק לישון לבד ואני תמיד כנה ואומרת שכן, אפשר לבד. אבל יש גם הורים זקוקים לחיזוק ותמיכה במקומות שקשה ליישם דברים בלי שמישהו יעמוד ברקע ויאמר להם ש”הכל בסדר”.

אם אתם מרגישים שאתם זקוקים לתמיכה, חפשו יועץ או יועצת שיתאימו לכם ולגישה ההורית שלכם ויידעו למצוא את שביל הזהב בין סטטיסטיקה והמחקרים להורים שאתם, בזמן שאתם לומדים להכיר את הצרכים של ילדיכם, ולסמוך על היכולת שלכם ועל ההורים הטובים שאתם.

האם אוכל לתת את השירותים האלה בעתיד דרך קופות החולים במחיר שווה לכל נפש? הלוואי.

שנדע רק נחת ובריאות לילדינו,

דורית הלפרין
אמא לארבעה
יועצת שינה מתמחה בתאומים ושלישיות
0526-204221, https://www.facebook.com/tripletscansleep

עוד מהבלוג של דורית הלפרין

אמא אלרגית

כן. אנחנו משפחה אלרגית. החלטתי לכתוב דווקא היום על מה שקרה לנו, ועל תגובתה של דניאל לחשיפה הראשונה לבוטנים, כי היום אנחנו הולכות לאלרגולוג לבדיקה השלישית לאלרגיה, תוך כדי שאני מחזיקה אצבעות שהאלרגיה אולי עברה, אבל מתוך...

תצוגה מקדימה

על חוויית ההורות לפגים- נקודת מבט קצת אחרת

יש כמה תחנות שכל אישה בהריון עוברת- זה מתחיל מהשתנה על סטיק, מתקדם לבדיקות דם, בדיקות א.ס, סריקות, מי שפיר או לא וקורס הכנה ללידה.... הקורס תמיד כולל סיור בחדרי הלידה והסברים על הנהלים בחדרי הלידה והתפתחות של לידה, אבל עוד לא...

תגובות

פורסם לפני 6 years

מי אני, ואיך הגעתי להיות יועצת שינה

נריץ את העולם קדימה 33 שנים. אני נשואה קצת יותר מחצי שנה, עובדת כמדריכת פילאטיס ומרגישה על גג העולם. יש לנו אינסוף תוכניות על מה נעשה אחרי שנביא ילד לעולם ואיך נמשיך להתקדם כזוג וכזוג+ילד+ שני יורקשיירים שהיו לנו עד אז...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה