הבלוג של דורית הלפרין

mp4dorit

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה... +עוד

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה אלרגית ועוד ועוד- אם זה מעניין אותי ותופס אותי בבטן אני בטוחה שגם את/ה תמצא כאן משהו במיוחד בשבילך.

עדכונים:

פוסטים: 114

החל מנובמבר 2013

עברו עלינו שבועיים לא פשוטים ומאתגרים במיוחד. על כולנו.

עברנו דירה בדיוק בזמן לחגוג את חג פורים על כל התחפושות, החופשים והחגיגות הנילווים, ומייד אחרי התחילו שבועיים (and counting) של ילדים חולים- בתקופה הזו ניסיתי להמשיך כרגיל. יש לי משפחות בתהליך של ייעוץ שינה, ההתחייבות שלי כלפי הורים לא ישנים לא בטלה גם כשהילדים שלי מתעוררים בלילה עם 40 מעלות חום או הקאות, או אם הילדה בהתקף אלרגיה וקוצר נשימה וצריך להעביר לילה במיון, או אם ילדה אחרת מתעוררת בבוקר עם חזרת שחוסנה אליה מבעוד מועד (כי היו הורים שהתייחסו לזה כאל חיסון רשות וגם בנושא הזה יש לי בטן מלאה).

להבריא בבית
כבר שבועיים יש בבית שלנו מישהו חולה, רוב הזמן לפחות שלושה. מישהו שצריך את אמא, או אבא, או אמא, או אבא… וארגזים. וכביסות. וסידורים. ופגישות.

שנינו עצמאיים. שנינו חווים את אותו קושי כשיש לנו התחייבויות ואנחנו צריכים לעשות בהן שינוי, שנינו מנסים בכל כוחינו לעשות את השינוי כדי שהשני יוכל לעמוד בהתחייבויות שלו. בחוזה הלא כתוב בינינו אנחנו מסכימים שאין עבודה שמכבדת את עצמה יותר, יש את מי שאת ההתחייבות שלו יותר קשה לשנות או לדחות ולפי זה אנחנו מתנהלים. לרוב במחיר ביטול עבודה ואובדן הכנסה לאחר.

אחרי שבוע שבעלי ביטל והזיז לו”ז כדי שאני אוכל להתפנות לעבודה הגיע היום שבו הוא לא הצליח לשנות ולדחות דברים בלו”ז שלו ומצאתי את עצמי עומדת מול 12 אנשים שציפו לי ומסבירה שאני ממש מצטערת שיש לי שתי ילדות חולות, אחת מהן בת שנתיים עם 40 מעלות חום בצל ושני ילדים שרק החלימו ממחלה וצריך לפזר אותם בשני גנים לפני שרצים עם שוב לרופא…. ואני מרגישה רע עם עצמי שאני מבטלת התחייבות.

באותה נשימה מגיעה הודעה בקבוצת וואצאפ של גן אחד, וחצי שעה אחריה הודעה דומה מהגננת של הגן השני, ויום למחרת הודעה מהגננת של הגן השלישי. כל הגננות ציינו שהרבה הילדים קצת משתעלים… קצת מנוזלים…. ובבקשה תשלחו גם חבילת טישו לכל ילד כי המלאי נגמר. בהודעה פחות מנומסת ומרומזת היה צריך להכתב שהמזרקים של הנורופן הנובימול והאקמולי עדיין שוכבים על קרקעית הכיור במטבח כדי שהילד ילך לגן ויוכל להחזיק שמונה שעות בלי חום כדי שתספיקו להגיע לאסוף אותו מהגן אחרי יום עבודה בדיוק בזמן למזרק נוסף… כי סך הכל יש לו נזלת וקצת שיעול.

היום במכולת שמעתי אמהות של ילדים אחרים מהגנים מסבירות אחת לשנייה איך הילד התעורר עם חום אבל היה בסדר גמור ברגע שקיבל תרופה. כשנמאס לי להקשיב ולשתוק הסברתי להן שזה בדיוק מה שיש לילדים שלי שאחרי שנתתי להם תרופות והחום הגבוה ירד הם נשארו עם קצת שיעול קצת נזלת ועם הרבה אנרגיה (כנראה מכל הסוכר בתרופות) והם נשארים בבית כדי להתחזק וכדי שהילדים שלהן יוכלו לחזור הביתה בריאים. הוסבר לי שלעצמאית זה אחרת, והטיעון המנצח היה שהרבה פעמים “את בבית גם ככה“. אז זהו, שרוב העבודה שלי נעשית בפגישות מחוץ לבית.

הורים יקרים, לא תאמינו אבל במרבית התקופה החולה שעברה עלינו הייתי צריכה לבטל התחייבויות, לספוג פגיעה בהכנסה רק כדי שהילדים שלי יחלימו מהר כדי להידבק בוירוסים ומחלות מילדים שההורים שלהם עושים הכל כדי לא להרגיז את הבוס. בניגוד לשכירים שיש להם ימי חופש, ימי מחלה וימי מחלה לילדים והם יודעים כמה ייכנס להם בסוף החודש כי גם כשהבוס כועס הוא מחוייב לשלם להם על כל יום שהפסידו, אני כבר יודעת שאקבל שיחת טלפון מרותם מהבנק שתעדכן שההכנסות החודש נמוכות יותר. גם לרגע הזה עוד נגיע, אבל עכשיו, ממש עכשיו, פשוט בא לי לצעוק.

תנו לבוס לכעוס
תנו לעבודה לחכות
ותנו לילדים שלכם להבריא.
בבית.

דורית הלפרין
יועצת שינה מתמחה בתאומים ושלישיות. 0526-204221

לעדכונים וטיפים בנושא שינה : https://www.facebook.com/tripletscansleep

עוד מהבלוג של דורית הלפרין

אמא אלרגית

כן. אנחנו משפחה אלרגית. החלטתי לכתוב דווקא היום על מה שקרה לנו, ועל תגובתה של דניאל לחשיפה הראשונה לבוטנים, כי היום אנחנו הולכות לאלרגולוג לבדיקה השלישית לאלרגיה, תוך כדי שאני מחזיקה אצבעות שהאלרגיה אולי עברה, אבל מתוך...

תצוגה מקדימה

על חוויית ההורות לפגים- נקודת מבט קצת אחרת

יש כמה תחנות שכל אישה בהריון עוברת- זה מתחיל מהשתנה על סטיק, מתקדם לבדיקות דם, בדיקות א.ס, סריקות, מי שפיר או לא וקורס הכנה ללידה.... הקורס תמיד כולל סיור בחדרי הלידה והסברים על הנהלים בחדרי הלידה והתפתחות של לידה, אבל עוד לא...

תגובות

פורסם לפני 6 years

מי אני, ואיך הגעתי להיות יועצת שינה

נריץ את העולם קדימה 33 שנים. אני נשואה קצת יותר מחצי שנה, עובדת כמדריכת פילאטיס ומרגישה על גג העולם. יש לנו אינסוף תוכניות על מה נעשה אחרי שנביא ילד לעולם ואיך נמשיך להתקדם כזוג וכזוג+ילד+ שני יורקשיירים שהיו לנו עד אז...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה