הבלוג של דורית הלפרין

mp4dorit

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה... +עוד

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה אלרגית ועוד ועוד- אם זה מעניין אותי ותופס אותי בבטן אני בטוחה שגם את/ה תמצא כאן משהו במיוחד בשבילך.

עדכונים:

פוסטים: 112

החל מנובמבר 2013

כל הורה לתאומים יעיד שאחרי כותרת כזו כל מילה מיותרת. מהרגע שמגיעה בשורה על שני לבבות שפועמים ברחם, אין נשמה טובה שלא מספרת כמה זה קשה. זה בכלל לא קשור אם יש להם תאומים, אם הם חוו זאת אישית או גילו זאת דרך קרובת משפחה / חברה / מכר רחוק. כבר באודך בהריון, כל זר שייחשף לפיסת המידע האישית כל כך הזו, ישמח להוציא לך את הרוח מהמפרשים.

לא אעמיד פני תם, ידעתי שלגדל תאומים זה קשה. כשכבר התחלתי לחשוב על ילדים, במהלך ארוחת בוקר מעייפת במיוחד בחברת הורים לתאומים וילדיהם נשאלתי מה יקרה אם יהיו לי תאומים, אז הבטחתי לבנזוג הנבחר שנביא כמה ילדים שירצה, אבל אחד-אחד.

על זה נאמר בשפת הפולנים היהודים- אַ מענטש טראַכט און גאָט לאַכט.

בפעם הראשונה שהלכנו לעשות אולטראסאונד, ראו שני לבבות פועמים. הראשונה לדעת, להרגיע ולנחם הייתה אותה חברה מסיפור ארוחת הבוקר. למה לנחם? כי כל מבוגר אחראי שמדמיין את עצמו הורה מעוניין בהורות נורמלית, ועם שני תינוקות כל קשר בין נורמליזציה לחיים, לפחות בתחילת הדרך, מקרית בהחלט. רוב ההורים שנתקלתי בהם יאמרו שכשהבינו שהם בדרך להיות הורים לשניים קיבלו את הבשורה בשוק מהול בשמחה, מהול בהלם…. איך אפשר אחרת? למזלי, החברה שלי סיפרה לי שיש גם דברים טובים שטמונים בחובו של גידול שני ילדים בו זמנית. לצערי היא כנראה לא הרגיעה אותי מספיק, כי חמישה ימים אחרי, ראו שלושה לבבות.

השלישייה ברחם

את מרבית ההריון העברתי בשמירת הריון. כשכבר יצאתי מבית, השיחה תמיד סבבה סביב השלישייה שבדרך, ותמיד היה אורח לא מוכר שצותת לשיחה וידע לספר כמה קשה יהיה לי. זה היה סוג של הכנה לקראת מציאות של עגלת תאומים. כי מרגע שיצאנו מבית החולים והבית והתחלנו להסתובב עם עגלת תאומים פלוס עגלת יחיד או מנשא, כל זר ידע לספר לי ש”תאומים זה מה זה קשה!”, המזל היה שתמיד כשעניתי “זו שלישייה”, הזר ממול נעמד דום ובמקרה הטוב יצאה לו מן אנחה מוזרה.

המחשבה שכל אדם יכול לדחוף את אפו לתוך עגלה ולנדב להורים טיפים היא מרגיזה לכל הורה, ומוקצנת עם תאומים ושלישיות. התגובות, ההתערבות חסרת המעצורים, המגע ללא רשות בתינוקות, הידיעה שקשה לנו, הביטחון בכך שהם לא נותנים לנו לישון, שליחת היד לתינוק בוכה שנייה לפני שאני ניגשת אליו, כי מה לעשות לפעמים הידיים מלאות… כל זה לא נתפש אז כפי שאני מבינה את זה היום.

במבט מפוכך של הורות בת חמש וחצי שנים לשלישייה אני מבינה שזה נעשה מתוך הערכה, לעתים הערצה אפילו. אבל ברגע ההוא, כשניגשתם והערתם לי שהילדה בלי גרביים, כשסיפרתם לי שהיא בוכה כאילו אני לא לידה, כשצילמתם את הילדים בלי רשותי וכשאמרתם ‘את בטח לא ישנה’ כשבאמת כמעט לא ישנתי- זה לא עזר, זה לא ניחם וזה אפילו הרגיז. אם בא לכם לומר כל הכבוד – פשוט תאמרו את זה כך.

זה המקום שלי לספר להורים לתאומים, שלישיות ולמי שמצפה לקראת הורות מרובה שהתקופה הכי קשה היא בהתחלה, כשאנחנו מצפים להיקשר לתינוקות שלנו ובמקום זאת מוצאים את עצמנו כמו מכונות, מתקתקים כל תינוק בתורו. ברגע שהחיוך הראשון מגיע, כשקשר העין ניצת, מתחילים להרגיש שכל העבודה הקשה הזו טומנת בחובה המון מתנות קטנות. ברגע שהילדים מתחילים להיות תקשורתיים וחיברותיים סביב גיל שלוש, אתם מבינים שעכשיו אתם קוצרים את הפירות.

ספק אם בגלל שכך זה היה באמת, ספק בגלל שסיפרנו לעצמנו שקרים לבנים, וללא ספק בגלל הדחקה, גידול השלישייה נתפש בעיניי בעיקר כאתגר שלימד אותי לא מעט על סדרי עדיפויות, הקרבה והעצמה. כנראה שאחרי הכל אלוהים מחלק אגוזים רק למי שיש לו שיניים… מי שמתחיל בקלישאה, ראוי שיסיים באחרת.

דורית הלפרין,
אמא לארבעה, יועצת שינה מתמחה בתאומים ושלישיות.
0526-204221

עוד מהבלוג של דורית הלפרין

אמא אלרגית

כן. אנחנו משפחה אלרגית. החלטתי לכתוב דווקא היום על מה שקרה לנו, ועל תגובתה של דניאל לחשיפה הראשונה לבוטנים, כי היום אנחנו הולכות לאלרגולוג לבדיקה השלישית לאלרגיה, תוך כדי שאני מחזיקה אצבעות שהאלרגיה אולי עברה, אבל מתוך...

תצוגה מקדימה

על חוויית ההורות לפגים- נקודת מבט קצת אחרת

יש כמה תחנות שכל אישה בהריון עוברת- זה מתחיל מהשתנה על סטיק, מתקדם לבדיקות דם, בדיקות א.ס, סריקות, מי שפיר או לא וקורס הכנה ללידה.... הקורס תמיד כולל סיור בחדרי הלידה והסברים על הנהלים בחדרי הלידה והתפתחות של לידה, אבל עוד לא...

תגובות

פורסם לפני 5 years

מי אני, ואיך הגעתי להיות יועצת שינה

נריץ את העולם קדימה 33 שנים. אני נשואה קצת יותר מחצי שנה, עובדת כמדריכת פילאטיס ומרגישה על גג העולם. יש לנו אינסוף תוכניות על מה נעשה אחרי שנביא ילד לעולם ואיך נמשיך להתקדם כזוג וכזוג+ילד+ שני יורקשיירים שהיו לנו עד אז...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה