הבלוג של דורית הלפרין

mp4dorit

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה... +עוד

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה אלרגית ועוד ועוד- אם זה מעניין אותי ותופס אותי בבטן אני בטוחה שגם את/ה תמצא כאן משהו במיוחד בשבילך.

עדכונים:

פוסטים: 116

החל מנובמבר 2013

שעון החורף מתקתק ובא ובלילה שבין ה 25/10 ל 26/10, מרבית אזרחי ישראל יזכו לשעת שינה נוספת. אם אתם רווקים או הורים לילדים בוגרים, הסתדרתם. אם זכיתם לשמחת הלידה בשנתיים האחרונות, תצטרכו לעבוד בשביל לזכות בה.

למה?

יועצת שינה לתאומים ושלישיות

יועצת שינה לתאומים ושלישיות


כי לתינוקות אין שעון, ליתר דיוק יש להם שעון ביולוגי. השעון שלהם מסונכרן נפלא עם שעון הקיץ שלנו על פי סדר היום שהנחלתם עד כה, מזמן הרעב ועד שעות השינה, הכל מאורגן היטב.

אבל בלילה שבין יום שבת וראשון, השעון הזה הולך להקדים בשעה. זה אומר שאם אתם משכיבים אותם לישון בשעה 19:30, וביום ראשון אם תרדימו אותם בשעה הקבועה שלהם, שעה זו תהיה מקבילה לשעה 18:30. יופי אתם חושבים? עוד שעה של שקט בערב וזמן לאכול ארוחת ערב בשעה סבירה. כן, אבל…. תינוק שישן כ – 10 שעות בלילה, יתעורר בשעה הקבועה שלו כבר ביום שני בבוקר- בשבילו זה יהיה שש בבוקר, בשבילכם- חמש. מצד שני, אם תנסו לאחר את שעת ההרדמה באותו יום משבע וחצי לשמונה וחצי, כדי ליישר קו עם שעון החורף שייכנס לתוקפו בלילה, תקבלו תינוק בעייפות יתר שהשינה שלו תהיה פחות איכותית, עם יותר התעוררויות ביניים, ומאוד סביר שיתעורר כבר לפני חמש ליום חדש…

אני פוגשת אינספור הורים פשוט מיואשים מההשכמות המוקדמות והרדמות שהפכו קשות, או קשות יותר. כאן המקום לציין שלא מדובר בגזירה משמיים. גם הורים טריים יכולים לקבל את שעות השינה שלהם, ולהתעורר עם השעה הקבועה בשעון. רק שאם אתם הורים לתינוקות או ילדים צעירים, רצוי מאוד שתעשו מספר שינויים כבר עכשיו, כדי לזכות בשעת השינה המיוחלת.

מה עושים?
* מידי ערב תאחרו את שעת ההשכבה של ילדיכם ב 15 דקות.
* הקפידו לאחר בהתאמה את זמני השינה במהלך היום, כבר יום למחרת התחלת איחור שעת השינה. בקשו מהמטפלות/ מעון לשים לב ולשנות במידת הצורך.
* איחור מדורג של שעת ההשכבה יעזור לאחר את שעת ההשכמה של הילדים בהדרגה, כך שביום המעבר לשעון חורף תוכלו לכל הפחות להתעורר בשעה הרגילה.
* הקפידו לסגור היטב את התריסים בחדר הילדים- מעבר השעון מקדים את זריחת החמה בשעה, והרבה ילדים רגישים לחשיפה לאור שמש ועלולים להתעורר כתוצאה מכך.
* חלק גדול מההורים לא יכול להרשות לעצמו ילד שמתעורר מאוחר בגלל אילוצי זמנים וצורך להגיע לעבודה בזמן. תוכלו לעשות את אותו השינוי בדיוק, מיום שני ה- 26/10/14. כלומר, לאחר את ההרדמה בשעות היום ברבע שעה בכל פעם, וגם את ההרדמה בערב יום שני מ 18:30 ל 18:45, וביום שלישי להרדים בשעה 19:00… עד שתחזרו לשעה הרגילה של ההשכבה וההתעוררות בבוקר. קחו בחשבון שייקח לכם כארבעה ימים עד שבוע לארגן את השעון הביולוגי של הילדים, ושבדרך צפויים לכם כמה בקרים של השכמות מוקדמות, ונסו גם אתם ללכת לישון כמה שיותר מוקדם בימים אלה.

חשוב !
- שינוי מדורג הוא הדרך הטובה ביותר להבטיח שאכן תתעוררו בשעה הקבועה של הילד.
- רצוי להתחיל את התהליך לפני כניסת שעון חורף, אבל לא בכל מחיר.
- שימו לב לסימני העייפות של ילדכם. עם כל החשיבות של תהליך איחור שעת ההשכבה, לא עושים זאת בכל מחיר. תזכרו שילד בעייפות יתר יישן פחות, ושינה פחות איכותית. לכן מומלץ להתחיל את התהליך שבוע לפני המעבר לשעון חורף, כדי שתהיה לכם מידה של גמישות.

שיהיה חורף בריא לכולנו,
דורית הלפרין
יועצת שינה מתמחה בתאומים ושלישיות
0526204221

https://www.facebook.com/tripletscansleep

עוד מהבלוג של דורית הלפרין

אמא אלרגית

כן. אנחנו משפחה אלרגית. החלטתי לכתוב דווקא היום על מה שקרה לנו, ועל תגובתה של דניאל לחשיפה הראשונה לבוטנים, כי היום אנחנו הולכות לאלרגולוג לבדיקה השלישית לאלרגיה, תוך כדי שאני מחזיקה אצבעות שהאלרגיה אולי עברה, אבל מתוך...

תצוגה מקדימה

על חוויית ההורות לפגים- נקודת מבט קצת אחרת

יש כמה תחנות שכל אישה בהריון עוברת- זה מתחיל מהשתנה על סטיק, מתקדם לבדיקות דם, בדיקות א.ס, סריקות, מי שפיר או לא וקורס הכנה ללידה.... הקורס תמיד כולל סיור בחדרי הלידה והסברים על הנהלים בחדרי הלידה והתפתחות של לידה, אבל עוד לא...

תגובות

פורסם לפני 7 years

מי אני, ואיך הגעתי להיות יועצת שינה

נריץ את העולם קדימה 33 שנים. אני נשואה קצת יותר מחצי שנה, עובדת כמדריכת פילאטיס ומרגישה על גג העולם. יש לנו אינסוף תוכניות על מה נעשה אחרי שנביא ילד לעולם ואיך נמשיך להתקדם כזוג וכזוג+ילד+ שני יורקשיירים שהיו לנו עד אז...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה