הבלוג של דורית הלפרין

mp4dorit

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה... +עוד

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה אלרגית ועוד ועוד- אם זה מעניין אותי ותופס אותי בבטן אני בטוחה שגם את/ה תמצא כאן משהו במיוחד בשבילך.

עדכונים:

פוסטים: 114

החל מנובמבר 2013

החופש הגדול הסתיים, הבית כבר היה מסודר ונקי, ולמען האמת, גם שוב מבולגן- בכל זאת ארבעה ילדים… אפילו יום המחלה הראשון של השנה כבר מאחוריי. עכשיו, אחרי חודשיים, אני חוזרת לשגרה, ואני יכולה לחזור לכתוב.

טיפים להתחלת שנת הלימודים

טיפים להתחלת שנת הלימודים


עם החזרה לשגרה, התחיל מבול של טלפונים מהורים עייפים. עייפים מלהרדים במשך שעות, מלהתעורר כל לילה לילד כמה פעמים, או להתעורר עם ילד שעבר למיטה. אני מבינה, ומכילה, אבל חשוב שתדעו ששינויים בדפוסי השינה וההרדמה מאוד אופייניים לתקופות של שינוי, ולרוב יעברו ברגע שהילד יתאקלם לשגרה החדשה. גם אם בעיות השינה היו שם כל הזמן, אני מבקשת שתתנו להם חודש- אפילו חודש וחצי, לפני שיתחילו תהליך נוסף של שינוי, ואז, אהיה שם כדי להדריך מחלומות על שינה, לשינה של חלום.

כי עם כל הכבוד, אנחנו אלה שמצפים לחזור לעבודה שלנו, ולמסגרת של הילדים. הילדים שלנו מאוד נהנו מהחופש, מזמן איכות עם אמאבא, סבתאסבא ומהטיולים המיוחדים, שהם לא זוכים להם ב”שגרה”.

בכל זאת, יש כמה דברים שאנחנו יכולים לעשות כדי להפוך את השגרה החדשה ואת החזרה למסגרת, נעימה ככל האפשר. כי ככל שהילד באמת יתרגל לשגרה החדשה, כך יהיה לו יותר קל, ואיכות השינה שלו, ושלכם תשתפר. אז נכון שאנחנו כבר ביום הרביעי לשנת הלימודים, אבל למי שהבוקר עדיין סוער, למי שהפרידות קשות, וכל מי שהערבים והלילות לחוצים, וההשכמות קשות- הנה הטיפים שלי על איך להתחיל את השנה ברגל ימין. שינויים קטנים שכל אחד יכול ליישם, ויעשו הבדל גדול-

1. השכיבו את הילדים כרבע שעה לפני שעת ההרדמה הקבועה שלהם. הם מתרגשים ולכן זקוקים לקצת יותר זמן רגיעה לפני שיצליחו להרדם.

2. שימו שעון והתארגנו לפני הילדים. בייחוד אם יש לכם ילדים קטנים שאולי יזדקקו לעזרתכם.

3. בבוקר אם צריך להעיר את הילדים, קחו בחשבון את אופיים ומשך הזמן שנדרש להם להתעורר ולצאת מהמיטה. זמן שינה נוסף צריך לתת בעזרת שעת הרדמה מוקדמת יותר, לא התעוררות מאוחרת לתוך סיר לחץ.

4. הכינו ה-כ-ל מראש: קופסת אוכל, אפילו את הכריך, ירקות ופירות לקראת מחר. את הבגדים שילבשו בבוקר, תנו להם לבחור בין שתי אפשרויות והניחו לצד המיטה או הלבישו אחרי המקלחת. כל מה שיכול להוריד מכם לחץ, ויעזור לכם להתארגן ולארגן את הילדים באופן נינוח יותר, יתרום לפרידה קלה יותר בכניסה לגן או בית הספר.

5. יש ילדים שנפרדים בהתחלה בקלות, ומעכלים את השינוי רק אחרי כמה ימים. התכוננו לאפשרות כזו. אם הפרידה קשה לילד, אמצו טקס פרידה שיעזור לשניכם להיפרד בזמן סביר, ובצורה נעימה.

6. הילד שלכם לא מבין שאתם ממהרים לעבודה, או שיש לכם סידורים, זה לא התפקיד שלו. אתם צריכים להבין שמבחינתו הוא נשאר עכשיו עם כמה אנשים שהוא מכיר יותר או פחות, ובלעדיכם.
סכמו איתו בזמן הפרידה שתגיעו לאסוף אותו אחרי מפגש/ שנת צהריים / כריך. חשוב לתזמן לילדים את זמן האיסוף לפי סדר היום בגן, אחרת גם חמש דקות הן נצח.

7. מומלץ ליצור טקס חזרה הביתה- מעבר בגן שעשועים, נסיעה בדרך קבועה, הגעה הביתה ועשיית דבר מה מהנה ביחד באופן קבוע. כל דבר שיתווך את המעבר מהגן הביתה.

ילדים קטנים שמראים התנגדות למיטה, חשוב שיהיה להם זמן שבו הם יוכלו לחזור ולהגיד שלום לכל מה שמוכר וטוב להם, רצוי בחדר שלהם. אפשר גם לשלב סוג של משחק במיטה שלהם. משחקים עם ההורים כשהם במיטה, עוזרים לילד לקשר את המיטה כמקום שנעים להיות בו, ולא כעוד מקום שבו ההורים משאירים אותו לבד (זה אולי נשמע מאוד אכזרי, אבל זו החשיבה של ילדים בגילאי שנה-שנתיים, בייחוד בזמן שיא של חרדת נטישה).

8. שאלו שאלות מכוונות וספציפיות,
לא: איך היה היום?
כן: מה ציירת? עם מי שיחקת? מה אכלת? את מי תרצה להזמין לשחק? (אם יש לכם אפשרות להזמין כמובן, לא כאנקדוטה)

9. הימנעו מהכנסת מילים לפה של הילד-
לא: הגננת הייתה נחמדה? המורה הייתה בסדר?
כן: מה עשיתם עם הגננת היום? על מה דיברתם במפגש? מה למדתם בשיעור?

10. התחלות הן קשות בכל גיל. יש ילדים סתגלתנים יותר ואחרים שלוקחים את הזמן עד שמוצאים את מקומם, תזכרו שהילד שלכם הוא יחיד במינו, אל תפסיקו לתת לו את ההרגשה והביטחון בעצמם, את הידיעה שאתם יודעים שהוא יכול ויצליח- ביטחון עצמי זה הכלי הבטוח ביותר להצלחה.

שנת לימודים שקטה ומוצלחת לכולם,
מדורית.

https://www.facebook.com/tripletscansleep

0526-204221

עוד מהבלוג של דורית הלפרין

אמא אלרגית

כן. אנחנו משפחה אלרגית. החלטתי לכתוב דווקא היום על מה שקרה לנו, ועל תגובתה של דניאל לחשיפה הראשונה לבוטנים, כי היום אנחנו הולכות לאלרגולוג לבדיקה השלישית לאלרגיה, תוך כדי שאני מחזיקה אצבעות שהאלרגיה אולי עברה, אבל מתוך...

תצוגה מקדימה

על חוויית ההורות לפגים- נקודת מבט קצת אחרת

יש כמה תחנות שכל אישה בהריון עוברת- זה מתחיל מהשתנה על סטיק, מתקדם לבדיקות דם, בדיקות א.ס, סריקות, מי שפיר או לא וקורס הכנה ללידה.... הקורס תמיד כולל סיור בחדרי הלידה והסברים על הנהלים בחדרי הלידה והתפתחות של לידה, אבל עוד לא...

תגובות

פורסם לפני 6 years

מי אני, ואיך הגעתי להיות יועצת שינה

נריץ את העולם קדימה 33 שנים. אני נשואה קצת יותר מחצי שנה, עובדת כמדריכת פילאטיס ומרגישה על גג העולם. יש לנו אינסוף תוכניות על מה נעשה אחרי שנביא ילד לעולם ואיך נמשיך להתקדם כזוג וכזוג+ילד+ שני יורקשיירים שהיו לנו עד אז...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה