הבלוג של דורית הלפרין

mp4dorit

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה... +עוד

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה אלרגית ועוד ועוד- אם זה מעניין אותי ותופס אותי בבטן אני בטוחה שגם את/ה תמצא כאן משהו במיוחד בשבילך.

עדכונים:

פוסטים: 114

החל מנובמבר 2013

תינוק שנולד במועד, נולד עם האינסטינקטים והרפלקסים שיעזרו לו לשרוד- הוא מסוגל לקרוא לעזרה (בכי), לאכול (רפלקס היניקה) ואפילו להגיע אל האוכל בעצמו (רפלקס הזחילה). ויש אפילו את רפלקס ההרגעה, עם קצת עזרה מההורים (חמשת האסים של ד”ר הארווי קארפ), אבל הוא לא נולד עם היכולת להתמודד עם הורים לחוצים, וכשהוא מושפע מהלחץ, זה לעולם לא לטובתו, או לטובתנו.

הורים רבים בישראל מתמודדים עכשיו עם לחץ וחשש לחיי ילדיהם, ולצידה בהתלבטות מה לומר לילדים, איך להסביר להם מה קורה, ולמה הם חיים בתוך ממ”ד, או לא מורשים לצאת מגבולות הבית, ולמה יש אזעקה, ולמה צריך להיכנס למקלטים, ועוד אלפי “למה?” דומים שקשה כל כך למצוא להם הסבר באמת הגיוני. כנראה שככה זה מרגיש להיות הורים במבצע צבאי.

השירות הפסיכולוגי שלח לנו מייל ובו רשום להסביר לילדים באופן שמותאם לבני גילם. אז כיוון שהאזעקות עוד לא הגיעו אל פתח הבית, אבל כן לאזורים בהם אנחנו מבקרים, הסברנו להם שאם שומעים צפירה כמו ביום הזיכרון, במקום לעמוד, צריך להקשיב למבוגרים ולעשות בדיוק מה שהם אומרים לו… כן, זה בתחום האפור שאינו שקר, אבל הוא רחוק מאוד מהאמת. מצד שני- לילדים בני כמעט חמש ושנה וחצי דימיון מאוד פורה- אפשר להסביר להם מעט, והם יבינו הרבה יותר, ויקחו את המידע למחוזות הדימיון הרחוקים והכמוסים ביותר, שבצידם קשיי שינה, סיוטים וחשש להישאר לבד. הורים רבים בישראל כבר שם, אבל כל זמן שעדיין לא הגיעו אלינו, אני משאירה את ילדיי בגבולות הקו האפור.

מצד שני, גם באזור הפסטורלי שבו אנו גרים, כבר היו מהומות. אולי טרם נשמעו אזעקות, אבל נשמעים קולות רמים וצורמים מאוד מעצם הסלמת התנהגות של תושבים קיצוניים ביישובים השכנים לנו- ערבים ויהודים, שגרמו לנו להבין שוב שהרוב השפוי פשוט נבלע בתוך המיעוט ההומה. מי שמקים את המהומה, מי שמחרחר ריב, הוא שנשמע, והוא שיקבע את הטון.

אם אנחנו מתבוננים על המצב מקרוב, לא משמאל, לא מימין ולא בצורה פוליטית, אלא ישר בעיניים- הדרך הכי נכונה להסביר לילדים את המצב כך שיבינו אותו היא שמעט אנשים קיצוניים, עם כוונות מאוד רעות, משפיעים על המון אנשים טובים, בצורה מאוד רעה.

אחרי קרוב לשבוע שאנחנו משדרים לילדים רוגע, נחת ושהכל כרגיל, ובפנים אנו מבעבעים וקופצים ממשדר חדשות אינטרנטי, למבזקי חדשות שנראים ממש כמו שידורי אזעקות, הייתי צריכה תרופת הרגעה. משהו להזכיר לעצמי את השקט שבפנים. אז צילמתי היום את העין של הילדים שלי, וערכתי לי אותם לשומר מסך. סתם, כדי להזכיר שלפעמים, כשאין מוצא אחר, המבט החודר של הילדים שלי יכול להרגיע, לנחם, והכי חשוב- להזכיר לי לשמור עליהם, ועל הילדות שלהם, תמימה עד כמה שאפשר.

חתום במבט,
IMG_20140710_213525

דורית הלפרין, אמא לארבעה.
יועצת שינה, מתמחה בתאומים ושלישיות.
0526-204221

עוד מהבלוג של דורית הלפרין

אמא אלרגית

כן. אנחנו משפחה אלרגית. החלטתי לכתוב דווקא היום על מה שקרה לנו, ועל תגובתה של דניאל לחשיפה הראשונה לבוטנים, כי היום אנחנו הולכות לאלרגולוג לבדיקה השלישית לאלרגיה, תוך כדי שאני מחזיקה אצבעות שהאלרגיה אולי עברה, אבל מתוך...

תצוגה מקדימה

על חוויית ההורות לפגים- נקודת מבט קצת אחרת

יש כמה תחנות שכל אישה בהריון עוברת- זה מתחיל מהשתנה על סטיק, מתקדם לבדיקות דם, בדיקות א.ס, סריקות, מי שפיר או לא וקורס הכנה ללידה.... הקורס תמיד כולל סיור בחדרי הלידה והסברים על הנהלים בחדרי הלידה והתפתחות של לידה, אבל עוד לא...

תגובות

פורסם לפני 6 years

מי אני, ואיך הגעתי להיות יועצת שינה

נריץ את העולם קדימה 33 שנים. אני נשואה קצת יותר מחצי שנה, עובדת כמדריכת פילאטיס ומרגישה על גג העולם. יש לנו אינסוף תוכניות על מה נעשה אחרי שנביא ילד לעולם ואיך נמשיך להתקדם כזוג וכזוג+ילד+ שני יורקשיירים שהיו לנו עד אז...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה