הבלוג של דורית הלפרין

mp4dorit

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה... +עוד

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה אלרגית ועוד ועוד- אם זה מעניין אותי ותופס אותי בבטן אני בטוחה שגם את/ה תמצא כאן משהו במיוחד בשבילך.

עדכונים:

פוסטים: 116

החל מנובמבר 2013

היום הוא לא בוקר חדש ואין חדש תחת השמש, אבל היום אנחנו מתעוררים ליום שאחרי הבחירות וכדי שנוכל להתקדם, השיח חייב להשתנות.

03/03/2020

האמת שתהיתי אם ומה לכתוב. אני לא מופתעת מתוצאת הבחירות השלישיות לכנסת. בדמוקרטיה כמו בדמוקרטיה- התוצאה נקבעת על פי רצון העם, לפחות על פי החלק שהולך להצביע, אז ראוי שנתעורר הבוקר עם תוכניות לעתיד ולא התבוססות בתוצאות.

האדישות והייאוש נתנו את איתותם. גם הפעם אחוז משמעותי מהמצביעים בחרו לא לממש את זכותם, וחלק מהזכות להצביע היא הבחירה לשבת על הגדר ולקוות שהיא תוכל להחזיק את המשקל שלנו. הבעיה היא שספק אם הגדר הזו תמשיך להחזיק אותנו עוד זמן רב, וספק גדול יותר אם היא משרתת אותנו.

אם בעבר הלא רחוק היה נדמה שאפשר לשבת רגל פה רגל שם כי הגדר הזו נועדה להגן עלינו וכולנו מוקפים בה. היום נראה שהגדר הזו מפרידה. מישהו נסחף בבניית הגדר קצת מעבר לרצוי ובונה אותה בינינו. אני לא מאשימה את ה"ימין" יותר מאשר את ה"שמאל". כשבונים גדר בין שכנים, הבנייה והעלויות מתחלקת בין כל הצדדים.

והגדר החדשה שבנינו? היא חוצצת בין מרכז לפריפריות; בין עוטף עזה לתל אביב; בין העשירון העליון לכל מי שמתחת לעשירון השמיני, שלא להזכיר את העשירון התחתון- או על הפערים שרק ממשיכים לגדול. זה אפילו הגיע למצב שהשונות בדעות שלנו מטשטשת את הדמיון הגנו-אנושי שלנו. נראה לי שמרוב ייאוש אנחנו, כל אחד מאתנו, הפנה גב לגדר הזו ופשוט מתמקד בלראות רק את "הצד שלו". אבל היא שם, והיא פוגעת בכולנו.

היום זה היום הראשון אחרי הבחירות. בארבע השנים הקרובות תפקיד ההנהגה שלנו, קואליציה ואופוזיציה יחד, לפרק את הגדר הזו- להסיר אבן אחר אבן, כדי שנוכל כולנו להרגיש "עם" שוב. בסוף יום אם אנחנו רוצים לשפר עמדות ולשפר את מצבנו אנחנו חייבים לעבוד ביחד.

אז בקשה קטנה- אלה לא מטומטמים, ואלה לא באמת אליטיסטים מנותקים. ותכלס? אם הציבור מטומטם ומנותק- אז תזכורת קטנה- כולנו הציבור.

בתקוה שמערכת הבחירות הבאה תהיה בסימן של סוגיות ענייניות לטובת כולנו.
דורית.

shutterstock picture shot by Rainer Fuhrmannshutterstock picture
shot by Rainer Fuhrmann

תמונת הנושא מאתר shutterstock. צולמה על ידי By maradon 333.

עוד מהבלוג של דורית הלפרין

אמא אלרגית

כן. אנחנו משפחה אלרגית. החלטתי לכתוב דווקא היום על מה שקרה לנו, ועל תגובתה של דניאל לחשיפה הראשונה לבוטנים, כי היום אנחנו הולכות לאלרגולוג לבדיקה השלישית לאלרגיה, תוך כדי שאני מחזיקה אצבעות שהאלרגיה אולי עברה, אבל מתוך...

תצוגה מקדימה

על חוויית ההורות לפגים- נקודת מבט קצת אחרת

יש כמה תחנות שכל אישה בהריון עוברת- זה מתחיל מהשתנה על סטיק, מתקדם לבדיקות דם, בדיקות א.ס, סריקות, מי שפיר או לא וקורס הכנה ללידה.... הקורס תמיד כולל סיור בחדרי הלידה והסברים על הנהלים בחדרי הלידה והתפתחות של לידה, אבל עוד לא...

תגובות

פורסם לפני 6 years

מי אני, ואיך הגעתי להיות יועצת שינה

נריץ את העולם קדימה 33 שנים. אני נשואה קצת יותר מחצי שנה, עובדת כמדריכת פילאטיס ומרגישה על גג העולם. יש לנו אינסוף תוכניות על מה נעשה אחרי שנביא ילד לעולם ואיך נמשיך להתקדם כזוג וכזוג+ילד+ שני יורקשיירים שהיו לנו עד אז...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה