הבלוג של דורית הלפרין

mp4dorit

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה... +עוד

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה אלרגית ועוד ועוד- אם זה מעניין אותי ותופס אותי בבטן אני בטוחה שגם את/ה תמצא כאן משהו במיוחד בשבילך.

עדכונים:

פוסטים: 114

החל מנובמבר 2013

אחרי מערכת הבחירות האחרונה איבדנו את רסיסי האחדות האחרונים, שלא להזכיר את הזהות הישראלית. בלי ספק, בבחירות האלה כולנו מפסידים.

11/04/2019

יש הרבה דברים לכתוב עליהם ופוליטיקה זה דווקא נושא שאני מתחברת אליו. לא כי אני לא מעורבת או שפחות אכפת לי, להפך. פשוט כל נושא הבחירות, הכנסת והפוליטיקה מוציא אמוציות שכל קשר בינן לבין השכל הישר מזמן איבדו את הצפון, את הדרום ובטח את המרכז.

הפילוג מוביל את הציבור הישראלי בשלוש מערכות הבחירות האחרונות, ובמידה רבה גם את תקופת הממשלות שביניהן.

התגובות על “מטומטמים שלא מבינים מהחיים”, אלה ש”ימשיכו ליהנות מה’צבע האדום’ שלהם” ו”לחשוב שהטפטוף הזה מטופל על ידי מי שבחרו בו”, או האמירות שהאחרים צריכים ללכת “לעשות חמוצים”, “לרדת מהארץ אם בא להם” ובכלל העובדה שעמדות שמאל הפכו להיות קללה בפני עצמה במדינה שלנו… כך לא צריך לנהל מערכת בחירות, וכך אסור לאף נבחר ציבור להתנהל, בטח שלא לנהל מדינה. זה עד כדי כך מוזר ואופטימי להתעורר לבוקר שבו נרגיש כולנו שהממשלה עובדת בשביל כ-ל העם?

תקשורת ביקןרתית נולדה בישראל לפני שנתניהו היה ראש ממשלה, לעניות דעתי גם לפני הולדת הרוב הגדול של חברי הכנסת ה- 21 של ישראל. כל המדינה נמצאת במרחק טיל אחד מהבית שלך- זה לא התחיל מחמאס, למדנו את הלקח הזה כבר בשנת 1991 עוד בזמנו של סדאם חוסיין ושלטון בוש האב, יצחק שמיר היה אז ראש הממשלה ונחמן שי כונה המרגיע הלאומי; זה רק פסיק קטן בהיסטוריה הישראלית שחלק גדול מהמצביעים בבחירות האחרונות כבר לא זוכר ואולי אפילו לא נולד אז, אבל טילים לתל אביב זה לא חדש.

הפלגנות כאמצעי תעמולה היא חדשה יחסית (נאום הצ’חצ’חים נישא בפי סלב, לא בידי פוליטיקאי) ורצוי היה שייפסק שעה אחת קודם, בעיקר כי הם לא הופכים את המנצח בבחירות ליותר חזק ולא את המפסידים ללוזרים- הם גרמו לנו לאבד את הזהות המאוחדת כישראלים, וכך כולנו הפסדנו בלי קשר לתוצאות.

מאוד קל לחפש ולהאשים את “מי שהתחיל” אבל ההתגרות הראשונה לעולם תהיה בעיניי המתבונן והזיכרון הסלקטיבי של כל אחד מאיתנו. בסופו של דבר, ההתחלה לא חשובה כמו התגובה והסוף. הסוף שנראה מתקרב בצעדי ענק לאותו רגע מכונן בו חולקה ישראל לממלכת יהודה וממלכת ישראל ופסיק קטן בהיסטוריה אחרי השתלטות גורמים וממלכות זרות על האזור לעוד אלפיים שנה. פסע קטן מאוד עומד בינינו ובין אותה נקודה והוא גדול בהרבה מאותה מפה צבועה בצבעי כחול וכתום שנחשפנו אליה בימים האחרונים. אנחנו מרחק יריקה אחת לבאר הזו ואם לא יתחילו לנהל את המדינה שלנו באחריות גורפת לכלל המצביעים ולאחדות וערבות הדדית בסוף את כולנו ישפכו עם המים.

שיהיה טוב, לא רק בסופשבוע … דורית.

עוד מהבלוג של דורית הלפרין

אמא אלרגית

כן. אנחנו משפחה אלרגית. החלטתי לכתוב דווקא היום על מה שקרה לנו, ועל תגובתה של דניאל לחשיפה הראשונה לבוטנים, כי היום אנחנו הולכות לאלרגולוג לבדיקה השלישית לאלרגיה, תוך כדי שאני מחזיקה אצבעות שהאלרגיה אולי עברה, אבל מתוך...

תצוגה מקדימה

על חוויית ההורות לפגים- נקודת מבט קצת אחרת

יש כמה תחנות שכל אישה בהריון עוברת- זה מתחיל מהשתנה על סטיק, מתקדם לבדיקות דם, בדיקות א.ס, סריקות, מי שפיר או לא וקורס הכנה ללידה.... הקורס תמיד כולל סיור בחדרי הלידה והסברים על הנהלים בחדרי הלידה והתפתחות של לידה, אבל עוד לא...

תגובות

פורסם לפני 6 years

מי אני, ואיך הגעתי להיות יועצת שינה

נריץ את העולם קדימה 33 שנים. אני נשואה קצת יותר מחצי שנה, עובדת כמדריכת פילאטיס ומרגישה על גג העולם. יש לנו אינסוף תוכניות על מה נעשה אחרי שנביא ילד לעולם ואיך נמשיך להתקדם כזוג וכזוג+ילד+ שני יורקשיירים שהיו לנו עד אז...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה