הבלוג של דורית הלפרין

mp4dorit

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה... +עוד

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה אלרגית ועוד ועוד- אם זה מעניין אותי ותופס אותי בבטן אני בטוחה שגם את/ה תמצא כאן משהו במיוחד בשבילך.

עדכונים:

פוסטים: 116

החל מנובמבר 2013

ביטוח לאומי נועד להבטיח לכל אזרחי ישראל רווחה בעיתות צרה. באתר שלהם הם מציינים שהם שם בשבילנו ברגעים החשובים של החיים. לכן מרתיח אותי לגלות פעם אחר פעם שהקשיים שהוערמו עליי בתביעה לשמירת הריון ואף יותר מועמסים פעם אחר פעם על נשים והשיטות רק הופכות להיות מתוחכמות ומגבילות יותר.

28/08/2018

רובנו היינו בהריון או זכינו ללוות אישה אהובה עוברת 9 חודשי ציפייה. ומי שעברה הריון תדע שכל חלק והליך בדרך להריון או תוך כדי נחרטים אצלנו עמוק בלב. הפוסט של מורן לוי מוזס, שמתארת את קשייה מול הביטוח הלאומי, החזיר אותי 9 שנים אחורה, לחוויה האישית שלי ונגע בי במיוחד.

לפני 9 שנים ושבועיים, אחרי לא פחות משמונה ביקורים ושבע דחיות, התקבלה התביעה שלי בגין שמירת הריון מביטוח לאומי. תביעה שהטפסים לגביה נשלחו כשהייתי בשבוע 10 ואושרה כשהגעתי לשבוע 32, שבועיים לפני שילדתי את השלישייה המהממת שלנו. לאורך התקופה לא הייתה לי הכנסה או יכולת השתכרות, אבל היו הרבה מאוד אשפוזים וטרטורים, שהמיותר בהם היה בחסות ביטוח לאומי.

בפגיה, אחרי הלידה (אלבום משפחתי)

הסיבות לשמירה אצלי היו היפראמזיס והריון שלישייה. הסיבות לדחייה? פעמיים כי הרופא כתב באנגלית, הפקיד לא הבין והטפסים לא הועברו לרופא (כך צוין בדחייה). בפעם השלישית, הרופא שלי כתב בעברית ואז ביטוח לאומי דרשו מכתב מהמעסיקה כדי לוודא שהתאריך האחרון שבו עבדתי זהה למה שהיא חתמה על הטפסים שלהם עצמם. הם קיבלו. אחר כך ביקשו לדעת מה מצבי החדש- הרופא צירף מכתב שמציין שאני עדיין מקיאה את נשמתי ובנוסף התחילו צירים מוקדמים. אחרי זה הרופא דרש לראות אותי. פעמיים. הבעיה היתה שבשלב הזה (שבוע 24) כבר הייתי בשמירה מוקפדת עם צירים סדירים ובשבוע 28 כשדרשו שוב לראות אותי כבר הייתי מאושפזת במחלקת היי ריסק.

אחרי הדחייה האחרונה בעלי הגיע לביטוח לאומי עם כל התיק הרפואי המתעדכן תכופות שלי והציע שבמקום שאני אגיע לרופא הוא ייקח את הרופא אליי כי אני מחוברת למוניטורים רוב שעות היום. וכך בשבוע 32 קיבלנו הפתעה בחשבון, אחרי 7 חודשים שלא עבדתי בהם ולא מעט מאבקים והלוואות שנאלצנו לקחת כדי שלא נתחיל את ההורות שלנו שקועים בהלוואות גוררות ריבית.

זה היה סיוט. בגלל המכשולים שהציב ביטוח לאומי נוצר מצב שבעלי נאלץ לקחת פיקוד על מערכה נוספת. מיותרת לגמרי. כאילו שדאגה לאשתו המקיאה והעוברים שיצרנו יחד, הסעות לאשפוזים חוזרים, לטיפולים משלימים, לרופא, למוקדי רפואה ולצירים שהתחילו מוקדם מדי, הוא נדרש גם לארגון מחדש של יומן הפגישות ולעתים ביטול פגישות לחלוטין. כעצמאי, פירוש הדבר פגיעה גם בהכנסה השנייה של המשפחה.

אז לשמוע שקרוב לעשור לאחר מכן ביטוח לאומי ממשיך בשלו, זה פשוט מרתיח. ואם לא ברור למה, אז רק אזכיר שעובד שמקבל אישור רפואי שבגינו הוא לא יכול לעבוד, ביטוח לאומי לא מבטח אותו אם יקרה לו משהו בעבודה או בדרך אליה. כך שאישה שרופא.ה קבע.ה שזקוקה לשמירת הריון כבולה בידי ביטוח לאומי משתי סיבות – הראשונה שעד שלא תאושר השמירה היא נותרת ללא שכר. והשנייה, שאם השמירה לא תאושר ובגלל אילוצים כלכליים היא תחליט בכל זאת לקחת את הסיכון ולעבוד ויקרה לה משהו, ביטוח לאומי וגם המעסיק פטורים מתשלום פיצויים. והרי לנו ביטוח לאומי בגרסת הפטיש והסדן.

הרגעים החשובים ביותר בחיים שלנו כוללים גם הריון ולידה. הם כוללים לעתים סיבוכים, מגבלות וסיכונים שאף אחת מאיתנו לא מאחלת לעצמה אבל הם קורים. אני לא הייתי הראשונה ולא האחרונה, ועדיין ביטוח לאומי מוכיח כל פעם שברגעים החשובים של החיים הוא יעשה הכל כדי לא להיות בשבילנו.

אחרי הקשיים, הגיעה השלישייה (אלבום משפחתי)

עוד מהבלוג של דורית הלפרין

אמא אלרגית

כן. אנחנו משפחה אלרגית. החלטתי לכתוב דווקא היום על מה שקרה לנו, ועל תגובתה של דניאל לחשיפה הראשונה לבוטנים, כי היום אנחנו הולכות לאלרגולוג לבדיקה השלישית לאלרגיה, תוך כדי שאני מחזיקה אצבעות שהאלרגיה אולי עברה, אבל מתוך...