הבלוג של דורית הלפרין

mp4dorit

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה... +עוד

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה אלרגית ועוד ועוד- אם זה מעניין אותי ותופס אותי בבטן אני בטוחה שגם את/ה תמצא כאן משהו במיוחד בשבילך.

עדכונים:

פוסטים: 116

החל מנובמבר 2013

אני דורית, כותבת כבר כמה שנים בסלונה את הבלוג האקלקטי שלי שבא לי להמשיך ולשפוך לתוכו תוכן, וכדי לעשות זאת אני מאמינה שכדאי שנכיר קצת יותר… רוצה גם?

03/06/2018

יש לי הרבה מה לומר, הרבה מה לכתוב ומשום שלא תמיד מוצאת את הזמן, או המקום ובאיזשהו מקום את עצמי (במרחב הוירטואלי, בחיי היומיום יש לי מקום ברור) אז יש לי צורך אישי להיכרות מחודשת בסלון של סלונה. וכן, יש עולם שלם של חדשות שצריך לעסוק בו ולדון בו והמון דברים חשובים במיוחד אבל קשה לי להגיע לכל הדברים החשובים בלי לעשות לעצמי קצת סדר, ואשמח אם תישאר/י לקרוא.

הגעתי לסלונה בגלל שלמדתי ייעוץ שינה וקראתי המון מחקרים והיה לי חשוב לשתף את הסיכומים שלהם גם בשביל אחרים ואולי קצת כדי שלא אשכח; את קורס ייעוץ השינה עשיתי בזמנו כדי לעזור להורים לישון, ובעיקר לעצמי והם עזרו לתקופה אבל לא נתנו לי תחושת נתינה שהתגעגעתי אליה…

המשכתי כי כמו כל הורים לארבעה אנחנו לומדים המון על הדרך וחלק גדול מהדברים והדרכים לפתרון אני רוצה לשתף ולפעמים לשתף בכך שאין לנו פתרון אלא רק שאלה שאין לה תשובה ברורה במיוחד- כיאה להורות מדובר בלמידה מתמשכת וטעויות שבוודאי עשינו בדרך ונגלה בעתיד וכולי תקווה שנלמד ונתקדם מהן. את הצמיחה עם הילדים, הלמידה מה עוזר להם ואיך להתקדם יחד איתם ולעודד את החוזקות שלהם גם כשאלה מתנגשות בחולשות האישיות אני משתפת מפעם לפעם, אחרי הכל- יגיע היום והם יגדלו וייראו מה אמא כתבה ואיך היא הרגישה ואיפה הם עמדו בסיטואציה וזה מקום שכהורה לא תמיד נוח לי להציב אותם. הם לא דוגמאות, הם אנשים קטנים שגדלים וצומחים ויש להם מילה, דעה ומקום- וכרגע בתחושה שלי עד שלא יצמחו מספיק כדי לכתוב את דעתם ומקומם אני מעדיפה לשמור על פרטיותם אלא אם ממש בוער לי להאמין שאולי בוער גם לך הנושא הזה, ואני מוצאת את עצמי כותבת ומוחקת, עורכת ומנתבת את הכתב למקום שיהיה נכון גם להם.

את האהבה לבישול ואפייה דווקא קל לי לשתף, כי למרות שאלה מתכונים שלרוב יוצאים ממה שיש במטבח ובדמיון, דווקא כשהם מצליחים חשוב לי שיהיה מקום אחד שהם מרוכזים בתוכו ואוכל לחזור אליו, אז אני משתפת אותם כדי שלא יילכו לאיבוד.

ויש גם בלוגים שכתבתי כדי לשחרר איזו נקודה כואבת ולוחצת במיוחד, אקטואליה מגוונת כי בתכלס, מי מאתנו לא מעורב בהרבה יותר מעולמנו הצר? ובסופו של דבר כבר חודשים שאני רוצה לכתוב ומתקשה למצוא לעצמי נישה ברורה וחדשה, לא שבטוחה שחייבת כזו, אבל בכל זאת…. משהו שיחזיק תחום, נושא, עיניין.

אז באיזשהו מקום החלטתי שהדבר הראשון שצריך לעשות כדי לחזור לכתוב באופן קבוע הוא פשוט לכתוב כאילו בפעם הראשונה. קצת מוזר בקהילה שלמדתי להכיר ולשתף, אבל זה גם חשוב לי כדי להתחיל בדרך חדשה ישנה שתאפשר לי ולך פשוט לזרום אל האופק ולשפוך את עצמי בשיתוף.

נעים מאוד. אני דורית. בת 43 בעוד שבוע, בת זוג ואמא לארבעה. מתעניינת בהורות, אוהבת בישול, חיה בפריפריה הצפונית, מתרגלת אקטואליה מתוך ניסיון נואש לא להיות מעורבת מידיי אבל להיות מעורבת מספיק (עוד לא מצאתי איך) ומדריכת פילאטיס מזה שנים רבות ובשעה טובה גם בעלת סטודיו לפילאטיס שבו אני זוכה לתת, לחזק, לשקם ולוודא שאנשים מאמינים בעצמם ובגופם וביכולת העצומה שיש לנו לרפא את עצמנו- כי כאב לא נמצא רק במפרק, הוא נמצא גם בדימוי גוף נמוך וחוסר אמון ביכולת לעשות והצלחה אחת קטנה יכולה להטיס אותנו לירח.

עכשיו כשהכרנו מחדש, אשמח להמשיך לשתף
IMG-20180202-WA0067

עוד מהבלוג של דורית הלפרין

אמא אלרגית

כן. אנחנו משפחה אלרגית. החלטתי לכתוב דווקא היום על מה שקרה לנו, ועל תגובתה של דניאל לחשיפה הראשונה לבוטנים, כי היום אנחנו הולכות לאלרגולוג לבדיקה השלישית לאלרגיה, תוך כדי שאני מחזיקה אצבעות שהאלרגיה אולי עברה, אבל מתוך...