הבלוג של דורית הלפרין

mp4dorit

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה... +עוד

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה אלרגית ועוד ועוד- אם זה מעניין אותי ותופס אותי בבטן אני בטוחה שגם את/ה תמצא כאן משהו במיוחד בשבילך.

עדכונים:

פוסטים: 114

החל מנובמבר 2013

כל הורה יודע שיגיע הרגע שהילד שלו ירצה להתאים את עצמו לנורמות החברתיות, זה מתחיל בגיל הגן ומתקדם עם הגיל לצרות גדולות יותר- לא סתם אומרים ילדים קטנים צרות קטנות וילדים גדולים צרות גדולות. לא ברור בדיוק למה, אבל יש משהו בהתבגרות של בנים שכאילו מלחיץ טיפה פחות- יהיו לו יותר שיערות על הגוף, האיברים יגדלו, הקרי לילה יגיע והוא ינסה להסתיר… אבל לפחות עדיין אין נורמות יופי מאוד ברורות שמוכתבות לבנים, לא שהן לא הולכות ומתעצמות בצעדי ענק ולא שאין נורמות אחרות להתאים אליהן, שאמורות להלחיץ אותנו, אבל יאללה, הוא יתבגר ויתגבר.

עם בנות הנושא קצת שונה, יש את המחזור שצריך להתחיל להכין לקראתו, הריון ומין הופכים להיות טאבו והרצון להרחיק את כל מי שינסה לפגוע בהן (מבחינתנו כולם עד תוכח חפותם). ויש את נושא היופי, כולם רוצים ילדות יפות מושלמות ונסיכות, כן זה טוב שאת מצליחה ושאת אומנותית וכל הכבוד לך שאת רצה מהר, אבל- תהיי יפה, בסדר? לאו דווקא כמו שאת, מה שהטבע לא עשה נוכל לשפר… ובקיצור כל מה שלא נתפס כאידיאל היופי הוא בר תיקון.

כולם רוצים ילדות יפות ונסיכות והן לומדות לרצות את זה  (צילום: שאטרסטוק /  Prostock-studio)

אתנחתא של וידוי, אני ג’ינג’ית ומילדות אני זוכרת את זה כמכשלה. מעבר לזה שמעולם לא הצלחתי להתחבא בקהל וכמתבגרת זה חיסרון (לפחות בתקופה שלפני האינסטוש) וכך הכרזתי בגיל 16 שאצבע את שערי לשחור. בגיל 17 ניסיתי קצת חינה שחורה על קצוות שיער שיכלתי לגזור- היא יצאה בצבע ירוק מכוער אז החלטתי לחכות עוד קצת. בגיל 18 נכנס המורה כחלון לכיתה שלנו ונתן לכולם שם חיבה מוזר, דווקא לי הוא קרא סימפלי רד ופתאום השם הזה נראה לי דווקא בסדר ולאט לאט גם הצבע שיער שלי… לקח לי הרבה זמן להשלים איתו, רגע לפני הרגע המכונן שבו התכוננתי לצבוע אותו. השינוי שכל כך רציתי אז נדחה כבר יותר מ 25 שנים… אולי כשהשיער ילבין (אצל ג’ינג’ים קורה מאוחר) אתחיל לשחק עם צבעי שיער כמו גברת סלוקומב ממישהו מטפל בך.

אישית מהמפגש הראשון עם הילדים שלנו ידעתי שהם מושלמים. בלי קשר, ברור לי שהם יגדלו לראות בעצמם דברים שאינם מושלמים גם אם אחשוב אחרת, או אם נראה לי שזה מוגזם וצעיר מידיי לטיפול (כמו הסרת שיער לפני גיל 9) חשוב לי שהם ירגישו טוב בגופם ובנפשם ואני מודה שיותר חשוב לי שהילדה תתהלך גאה בגופה במכנסיים וחצאית מתאימות לעונה מאשר שתחכה סתם עד גיל 12 רק כי זה נראה לי יותר מתאים. אז לאן פנינו מועדות ומתי לטיפולי פנים ויופי, מוקדם לומר, אבל בטח גם השלב הזה יגיע מוקדם ממה שחשבתי.

בימים אלה בדיוק הגדולות שלנו בנות 8 וחצי וכבר התחילו לעמוד מול הראי ולבחון את עצמו וגופן, תהליך טבעי ומבורך רק ש… פתאום לאחת מהן מאוד מפריע שיער הגוף והיא רוצה להוריד אותו, אין מצב שסכין גילוח יתקרב לילדה שלי, הקרמים הם לא פתרון טוב יותר ושעווה זה כואב. איפה שהוא בתוך כל ההתלבטות וההודעה לקוסטיקאית שלי שתעזור לי למצוא פתרון נתקלתי בכתבה שפורסמה בידיעות אחרונות על טיפולי יופי לאמהות וילדות הגיעה בדיוק בזמן. אבל בהגזמה.

אני מאמינה שצריך ללמד את הילדים שלנו לאהוב את עצמם ולעתים זה דורש מאיתנו תעצומות להודות שאולי הם כל מה שרצינו אבל זה לא מספיק להם, אני מאמינה שצריך להקשיב לילדים, אבל גם לדעת להגביל ולעצור בעדם כשהם עשויים לעשות משהו שהם יתחרטו ואין להשיב לאחור. בסופו של דבר אסור לנו ללמד את הילדות.ים שלנו שיש רק יופי אחד ומוחלט, כי יבוא יום שדווקא מה ששונה ואחר ומוזר יהיה מה שיעזור להן לייחד את עצמן, זו יכולה להיות יכולת או כישרון ומותר לזה להיות גם מראה חיצוני או משהו שקשור אליו.

ילדות מתנסות באיפור, איפה עובר הגבול? (צילום: שאטרסטוק / Emese)

אסור שנשיות תהיה מוכתבת על ידי טיפולי יופי ושיפור מראה חיצוני ביחס לתכתיבים.

אז סליחה. סליחה מראש לכל אותן אימהות שעושות זאת ואני שולחת לכן ביקורת מעל גלי האינטרנט, כי אני חושבת שביקורת הורית היא גם תכתיב ונוהג שצריך לעבור מהעולם, אבל באמת?! בגיל 12 עיצוב גבות קבוע והלחמת ריסים? מילוי שפתיים בגיל 16? לא הגזמנו? למה ליצור ברביות שהטבע לא יצר? מה עם ללמד את הילדה לאהוב את עצמה כמו שהיא והערך המוסף של המסר הזה? מה עם המסר שמישהו תמיד יראה בה את כל הצדדים הטובים ויאהב אותה בדיוק כמו שהיא? לשנות מראה של ילדה בטיפולים כואבים כדי שהבוק ייראה טוב?!

עזבו את כמה שזה שטחי, כמה שזה כואב, כמה שזה מוכתב לטובת פופלריות רגעית. זה פשוט לא נשי בעיניי וגם אין לזה קשר לטיפוח נשיות והגיינה כפי שמוצג בכתבה. זה אבסורד שמבטל את הילדה וזה מתחיל מדברים שטחיים שחודרים עמוק לנפש וישלח לעולם עוד אישה שלעולם לא תהיה מרוצה ממי שהיא ואולי גם לא תוכל לבטא את עצמה מחשש שהיא לא נשית ומושלמת.

ילדה? אישה? לא הגזמנו? (צילום: שאטרסטוק / Matva)

אני פוגשת נשים כאלה מידיי יום. הן נכנסות לסטודיו “שמנות מידיי”, “חלשות מידיי”, “לא גמישות”, כמעט כל אישה שמגיעה אליי לסטודיו ואני שואלת אותה למה היא רוצה לעשות פילאטיס תשתמש במשפט שמתאר אותה בשלילה, בדרך שמתארת את עצמה כ”לא מספיקה”. גדלתי לצד מספרים- קלוריות, 38, 90-60-90, ציונים בבית הספר… כל מה שמשוורה את עצמי למה שמושלם וטוב ממני, לרגעים הולכים ונעלמים גם אני האישה הזו שפשוט לא מספיקה כמו שהיא, ואם יש אלוהים היא עדי שאם אצליח לעשות דבר אחד נכון בהורות שלי כל הילדים שלנו יגדלו לחוש שלמים, מסופקים ומספיקים בעצמם, בגופם , באופיים ובראש ובראשונה בחיצוניותם.

באהבה, דורית.

עוד מהבלוג של דורית הלפרין

אמא אלרגית

כן. אנחנו משפחה אלרגית. החלטתי לכתוב דווקא היום על מה שקרה לנו, ועל תגובתה של דניאל לחשיפה הראשונה לבוטנים, כי היום אנחנו הולכות לאלרגולוג לבדיקה השלישית לאלרגיה, תוך כדי שאני מחזיקה אצבעות שהאלרגיה אולי עברה, אבל מתוך...

תצוגה מקדימה

על חוויית ההורות לפגים- נקודת מבט קצת אחרת

יש כמה תחנות שכל אישה בהריון עוברת- זה מתחיל מהשתנה על סטיק, מתקדם לבדיקות דם, בדיקות א.ס, סריקות, מי שפיר או לא וקורס הכנה ללידה.... הקורס תמיד כולל סיור בחדרי הלידה והסברים על הנהלים בחדרי הלידה והתפתחות של לידה, אבל עוד לא...

תגובות

פורסם לפני 6 years

מי אני, ואיך הגעתי להיות יועצת שינה

נריץ את העולם קדימה 33 שנים. אני נשואה קצת יותר מחצי שנה, עובדת כמדריכת פילאטיס ומרגישה על גג העולם. יש לנו אינסוף תוכניות על מה נעשה אחרי שנביא ילד לעולם ואיך נמשיך להתקדם כזוג וכזוג+ילד+ שני יורקשיירים שהיו לנו עד אז...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה