הבלוג של דורית הלפרין

mp4dorit

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה... +עוד

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה אלרגית ועוד ועוד- אם זה מעניין אותי ותופס אותי בבטן אני בטוחה שגם את/ה תמצא כאן משהו במיוחד בשבילך.

עדכונים:

פוסטים: 112

החל מנובמבר 2013

הילדים גדלו ואני התבשלתי היטב. חזרתי לעסוק אך ורק במה שהוכשרתי, נשמתי ונבחרתי לעשות בחיי- ללמד פילאטיס. רגע לפני שהבלוג שלי חזור להיות שלי אמיתי וחוזר לעסוק בהורות ותנועה, אני חייבת להזכר באותה שיחת טלפון עם אחותי בסיום קורס יועצות השינה שאני חייבת בלוג בסלונה. מאז הבלוג פרש כנף ועוסק הרבה יותר בהורות, בישול ואפייה מאשר בטיפים לשינה טובה, ובקרוב גם בתנועה- חשוב לי שיהיה לי בלוג מבחין בין מה שעשיתי תקופה בחיי והעיסוק בשינה של ילדים (והוריהם) כדי שאוכל לפרוס כנף חזרה לעולם התנועתי. בעיקר בימים אלה שבהם נשים רבות כותבות נגד מקצוע שלם של מי שבאמת באות ועוזרות להורים לישון, אבל גם בגלל ריבוי שרלטנות ו”מאמנות” שינה…. איך לבחור יועצת שינה (רוב הטיפים נכונים גם ליועצים אחרים בתחום ההורות) שתעשה אצלך את ההבדל.

נכון שתינוק שנולד לרוב לא “ישן כמו תינוק”, זה ביטוי עלוב של מי ששכח מה זה להיות הורה טרי. נכון שלא כל ההורים מצליחים להרגיש שלמים ומלאים בנתיב ההורות שהם בוחרים ולעתים גם אם אנחנו בטוחים בצדקתנו, נראה שההורות שלנו פשוט לא מתאימה לילד ובמקום בנות ולחזק אותו, אנחנו נתקלים בחומה בכל בקשה ולפעמים כל מה שחשבנו עליו לא עובד ופשוט צריך לעצור רגע את הגלגל ולבקש עזרה.

חשוב לזוכר שבכל תחום שבא לתמוך בהורים וילדים יש מספר גישות. ולכן הנה רשימה של 10 דברים שחשוב לבדוק לפני שבוחרים יועצת/מלווה:

1. מה הגישה/שיטה שלה? האם זו גישה שמתאימה לראייה ההורית שלכם? כיצד אתם משלבים את הדרך הזו בדרככם שלכם? כי בתום הליווי אתם ממשיכים להיות הורים והאי ממשיכה למשפחה הבאה.

2. האם היועצת מגיעה לפגישה אצלכם בבית? בעיניי חובה.

3. מה כולל הליווי של התהליך? האם יש פגישה אישית וכמה זמן נמשך הליווי? מה זמינות הליווי שתקבלו ומאיזה סוג.

4. האם היא מקשיבה לך בשיחה? מתוך 50+ שיחות ייעוצי שינה הלכתי רק ל 12. בכל השיחות האחרות הסברתי להורים שכל מה שאמרו התאים לגיל הילד ואם היה צריך לעשות שינוי הוא היה קל ליישום גם בלעדיי. רוב ההורים לגמרי הסתדרו עם האיסטינקט הטבעי שלהם ולא היתה שום סיבה לשנות מה שמתאים ונכון לגיל.
5. יועצות שינה צריכות- ורוב אלה שאני מכירה ועובדות בתחום עושות זאת- לסנן את הייעוצים ולא להגיע אוטומטית לכל מי שמתקשר. אגב, גם כשהיה צורך להתערב הגישה שלי אומרת שאם מדברים מספיק מוצאים דבר או שניים שיקלו על האם והיא כבר תסתדר משם.

6. יש הורים שרק ייעוץ קצר לא מספיק להם כדי ליצור שינוי והם כן צריכים תמיכה ועזרה- ולכן אם משהו קטן הסתדר אבל התושה שזה פשוט לא מספיק לבד, בקשו את העזרה שמתאימה לכם. אל תקשיבו לכל החברים שאומרים שאתם תסתדרו לבד וגם לא בהכרח להורים שידעו הכל כשנולדתם. הם לא. הם עדיין בטוחים שישנתם כמו תינוק. לעולם אל תפסלו את הצרכים שלכם, גם ובעיקר כשמדובר בצורך בעזרה.

7. כמו כל אדם ששוכרים את שירותיו כדי לטפל בילד- וודאו ששיש חיבור לאדם שמאחורי השיחה.

8. עם כל הכבוד לאיסנטינקט האימהי, לנסוע ברכב עם עיניים אדומות ולהרדם על הכביש, או לאבד מקומות עבודה כי נרדמת על המחשב ועוד ועוד…. כל אלה הם תוצרים ישירים של העייפות ועם כל האהבה לילדים, הבאנו לעולם כדי לגדל אותם ולהיות זמינים בשבילם.

9. להיות זמין כהורה זה אומר שכשאתם קים בבוקר יש לכם חיוך על הפנים לקבלת יום חדש עם התינוק/ ילד שלכם, לא רק להכין לו את הבקבוק ולרטון שלא ישנתם. ומניסיון, כשאני לא ישנה הרבה יותר קשה לי לחייך גם לילדים המדהימים שלנו, פשוט כי גם אמא צריכה לישון.

10. תהליכי ייעוץ שינה הם מהדרכת שינה בגיל לידה (מה צפוי מבחינת תהליכים ןהתפתחות התינוק, מתי צפויים קשיי שינה ואיך לא להפוך אותם לדפוס ועד קשיי שינה של ילדים בני 5 שכוללים את המעבר למיטות של גדולים ובהחלט יש שם עיניין של הצבת גבולות לילד ולהבחין בין מצב שבו הילד במצוקה וצריך את הוריו גם בלילה (מצב רפואי/ קשיי שינה ידועים/ צורך במעבדת שינה) ובין מצבים שהוא מורגל ומחפש את היחס מתוך צורך רגשי שצריך לקבל מענה (אח חדש במשפחה) אבל ניתן וצריך להיענות לצרכים אלה בשעות העירות. חפשו יועצת שינה שתסכים לעזור לכם במידת הצורך גם בתום הליווי, אפילו במייל, כדי שיהיה לכם את הבטחון לא רק בתהליך אלא גם בדרך ובשינויים שהחיים תמיד דואגים שיגיעו.

שינה טובה, דורית.

עוד מהבלוג של דורית הלפרין

אמא אלרגית

כן. אנחנו משפחה אלרגית. החלטתי לכתוב דווקא היום על מה שקרה לנו, ועל תגובתה של דניאל לחשיפה הראשונה לבוטנים, כי היום אנחנו הולכות לאלרגולוג לבדיקה השלישית לאלרגיה, תוך כדי שאני מחזיקה אצבעות שהאלרגיה אולי עברה, אבל מתוך...

תצוגה מקדימה

על חוויית ההורות לפגים- נקודת מבט קצת אחרת

יש כמה תחנות שכל אישה בהריון עוברת- זה מתחיל מהשתנה על סטיק, מתקדם לבדיקות דם, בדיקות א.ס, סריקות, מי שפיר או לא וקורס הכנה ללידה.... הקורס תמיד כולל סיור בחדרי הלידה והסברים על הנהלים בחדרי הלידה והתפתחות של לידה, אבל עוד לא...

תגובות

פורסם לפני 5 years

מי אני, ואיך הגעתי להיות יועצת שינה

נריץ את העולם קדימה 33 שנים. אני נשואה קצת יותר מחצי שנה, עובדת כמדריכת פילאטיס ומרגישה על גג העולם. יש לנו אינסוף תוכניות על מה נעשה אחרי שנביא ילד לעולם ואיך נמשיך להתקדם כזוג וכזוג+ילד+ שני יורקשיירים שהיו לנו עד אז...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה