הבלוג של דורית הלפרין

mp4dorit

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה... +עוד

שלום, אני דורית. אמא לארבעה- שלישייה בני 7 (בן ושתי בנות) וקטנטונה בת 4. הבלוג שלי מוקדש להורות שלנו מנקודת המבט שלי. אני משתפת את חוויותיי כאם שכוללת עבודה, הרבה בישולים ואפייה, חוויות הגן ובית הספר, חופש גדול והורות לילדה אלרגית ועוד ועוד- אם זה מעניין אותי ותופס אותי בבטן אני בטוחה שגם את/ה תמצא כאן משהו במיוחד בשבילך.

עדכונים:

פוסטים: 112

עוקבים: 13

החל מנובמבר 2013

פארק המים שפיים מנהיג ימי כיף לציבור הדתי עם הפרדה בין גברים ונשים, אבל נשים שהתקשרו להזמין כרטיסים להן ולילדיהן התבשרו שביום הנשים לא מכניסים בנים בכלל. דומה שבמקום שבו יש חוסר הסכמה וחוסר הבנה, יש פתח להגזמה מתריסה כלפי ציבור שלם.

12/07/2017

אפתח את הבלוג היום בוידוי שאני חילונית שרוחשת כבוד לבני אדם באשר הם. יש לי קרובי משפחה חרדים, דתיים, חוזרים בתשובה, חוזרים בשאלה וסבא רבא שהיה כותב סתם במאה שערים… רבים מזרמי האמונה הדתית יהודית קשורים בדרך זו או אחרת אל חיי גם אם איני מממשת את האמונה באופן טקסי ובמידה לא מבוטלת רבים ממאפייני העשייה הדתית דומים בעיניי לטקסים ולא למסורת, אבל זה דיון מעמיק ושונה לחלוטין שסופו באי הסכמה ולא זו מטרתי היום. העיסוק שלי באמונה או אופן ההתייחסות שלי לדת אינם הסיבה שלשמה התכנסתי היום.

הנושא של היום הוא אירוח והוא נכון ונוגע לכל אחד מאיתנו בלי קשר לאמונתו. אם אתה מזמין אדם לביתך פתח את לבבך ותדאג שאותו אדם ירגיש כאילו הוא בביתו. זה בדיוק הפך ממה שעשו פארק המים שפיים כשפתחו שעריהם לקהל החרדי-דתי בימים מופרדים לנשים וגברים. בערך.

אתמול נתקלתי בקבוצת “טיולון- מבלים עם הילדים ומדווחים מהשטח” בפוסט של אמא מאוכזבת כי לא תוכל ליהנות ביום כיף עם בנה בן השנה וקצת בפארק המים. קישור לפוסט שפורסם בטיולון תמצאו בקישור כאן.

הכניסה לפעוטות בנים אסורה

עיקרי הפוסט שפארק המים שפיים פותח שעריו לציבור החרדי-דתי ועורך ימים מופרדים לנשים וגברים וביום בו הפארק פתוח לנשים אף גבר, סליחה בן, לא יכול להכנס לפארק- הפארק החמיר את חוקי ההפרדה עד כדי כך שלא פעוט בן שנה וחודשיים ולא תינוק בן חודש יוכלו להכנס אם הם בנים. הרי גם בחופים מוכרזים כדתיים נשים מגיעות עם הבנים שלהם עד גיל 3 (לפחות), אז למה ליום כיף בפארק מים לא?

יש לי כמה וכמה חברות על הקשת הדתית-חרדית וכמובן שההודעה הזו הרתיחה אותן, אבל לא רק אותן, גם אותי. נכון שמדובר במקום בעל אופי חילוני שבא לקראת ציבור דתי, אבל החרגת ה”התחשבות” בציבור בהגזמה (ברורה) ומופרזת הינה התרסה מכוונת ומופגנת של חוסר ההסכמה שלהם עם אורח חייהם ואמונתם של אורחיהם. אם רציתם לעשות למענם- תעשו; אם לא רציתם- אל תעשו בכלל. הרי ברור שפארק מים אינו מוקד לאימהות לולא הילדים ומה לעשות שלחלקן יש גם בנים.

אימא ופעוט בפארק המים (צילום: שאטרסטוק)

מדובר בפארק מים פרטי ציבורי בעל אופי חילוני שזכותו לקבוע את כלליו אך בו זמנית תלוי בחסדי הציבור שמגיע אליו כדי להמשיך ולהתקיים כעסק כלכלי. אם לא מתאים להם לעשות הפרדות ולפתוח שעריהם לקהל זה היה עליהם לבטל לחלוטין את הימים המופרדים כי אם זה החוק ביום הפתוח לנשים, אולי היה עדיף לא לעשות דבר.

הפוסט הזה בעצם לא עוסק באמת באירוח. הוא עוסק בנו בחברה הישראלית, חברה מעורבת שפעם אחר פעם פוגעת בעצמה. אנחנו לא שמן ומים, אנחנו עם אחד. כולנו בוחרים לגדל כאן את הילדים שלנו, כולנו צריכים אחת ולתמיד לעשות בשביל האחר כי העשייה הזו תשרת לא אותו, לא אותנו אלא את כולנו. זו לא הדתה, לא החזרה בשאלה ולא אחד נגד השני, זה פשוט להתייחס לאחר כמו שהיינו רוצים שהוא יתייחס אלינו כי לילדים שלנו מגיע לחיות במדינה נכונה ושיוויונית יותר- כזו שיש בה מקום לכולם, התחשבות בכולם, ואם כבר התחשבות- אז עד הסוף.

עוד מהבלוג של דורית הלפרין

אמא אלרגית

כן. אנחנו משפחה אלרגית. החלטתי לכתוב דווקא היום על מה שקרה לנו, ועל תגובתה של דניאל לחשיפה הראשונה לבוטנים, כי היום אנחנו הולכות לאלרגולוג לבדיקה השלישית לאלרגיה, תוך כדי שאני מחזיקה אצבעות שהאלרגיה אולי עברה, אבל מתוך...

תצוגה מקדימה

על חוויית ההורות לפגים- נקודת מבט קצת אחרת

יש כמה תחנות שכל אישה בהריון עוברת- זה מתחיל מהשתנה על סטיק, מתקדם לבדיקות דם, בדיקות א.ס, סריקות, מי שפיר או לא וקורס הכנה ללידה.... הקורס תמיד כולל סיור בחדרי הלידה והסברים על הנהלים בחדרי הלידה והתפתחות של לידה, אבל עוד לא...

תגובות

פורסם לפני 5 years

מי אני, ואיך הגעתי להיות יועצת שינה

נריץ את העולם קדימה 33 שנים. אני נשואה קצת יותר מחצי שנה, עובדת כמדריכת פילאטיס ומרגישה על גג העולם. יש לנו אינסוף תוכניות על מה נעשה אחרי שנביא ילד לעולם ואיך נמשיך להתקדם כזוג וכזוג+ילד+ שני יורקשיירים שהיו לנו עד אז...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה