הבלוג של DJ Moric

DJ Moric

כמו כל אישה עצמאית בתחילת הדרך, באתי לטרוף את העולם, והאוכל האהוב עליי הוא מוזיקה. אני מור יכין, בת 26 מתל אביב, ואני די ג'יי. stay tuned

עדכונים:

פוסטים: 5

החל מינואר 2019

חשבתי לעצמי שסוף סוף הגיע תורי, להשמיע את המוזיקה, להרקיד את האנשים, להדהים את הרחבה, ו… היה מזעזע

24/01/2019

השנה היא 2013, שעת בין ערביים, ואני במיטב מחלצותיי, מפזזת על רחבת הריקודים של חתונה משפחתית. מימיני, סבתא רחל, משמאלי, דודה חנה, מולי, דוד חיים ודוד ציון, וברקע – טראנס.

רגע. מה? אני מוצאת את עצמי מביטה בפרצופים המבולבלים ויכולה להישבע שאני שומעת את המחשבות (אמנם רובן בערבית עיראקית) “בבקשה שמישהו יפסיק את הרעש הזה”. הסתכלתי על הדי ג’יי וחשבתי “אני הייתי עושה את זה אחרת”.

חמש שנים קדימה, מגיעה המסיבה הראשונה שאני מתקלטת בה. אוי, כמה שהתרגשתי! החלום שלי מתגשם, זה סוף סוף קורה, אני אהיה אחראית על המוזיקה, אני אזכה להרקיד אנשים, אני אבין את הקהל, אני אבחר את השירים, אני אצליח, יהיה מטורף! ו… היה מזעזע.

30167677_10155485941007205_4382409784083105712_o

בשעתיים הראשונות אף אחד לא רקד.

בשעתיים הבאות פשוט לא ידעתי מה אני עושה.

לא בחרתי מוזיקה מתאימה. המעברים שלי היו צורמים. כשאמרו לי ששמתי יותר מידי מזרחית העברתי בטעות ל”רונה” של סמיר שוקרי. כשביקשו ממני לנסות משהו יותר עדכני חשבתי שאולי זה יהיה רעיון טוב לנגן את we will rock you. הרגשתי חשופה ומובכת, ורק חיכיתי שזה ייגמר.

כשחזרתי הביתה כעסתי על עצמי. כעסתי על המעברים החדים, על הבחירות הגרועות, על כל הערב הזה. כעסתי על עצמי ששפטתי את הדי ג’יי ההוא, ששם טראנס ברחבה של מבוגרים. ולא נגעתי במחשב שבוע.

אבל אז בוקר אחד התעוררתי עם דיגדוגים באוזניים, מלאה בגעגועים למוזיקה אהובתי, ונזכרתי שעל חלום של חיים שלמים לא מוותרים בגלל פעם אחת. אז ישבתי, ימים ולילות, ולמדתי, ואספתי מוזיקה חדשה, ונפגשתי עם כל הדי ג’יים שאני מכירה, כדי שיסבירו לי מה וכמה ואיך ולמה. וכל אחד ואחת מהם בדרכם לימדו אותי, והחזירו לי את האמונה בבני אדם, וגם בעצמי.

וכשהגיעה הפעם השניה שלי לתקלט לא פחדתי, ופתאום המעברים לא היה צורמים כל כך, והמוזיקה זרמה עם האווירה, והקהל נהנה ופירגן, ואני דווקא לא רציתי שייגמר. ובפעם השלישית היה אפילו יותר טוב, וברביעית היה מעולה, ובחמישית מטורף, והפסקתי לספור.

היום אני לא מתביישת להגיד – אני יודעת מה אני עושה. והכי חשוב, מאוהבת בכל רגע.

צילום: חנית לנדסמן

צילום: חנית לנדסמן

 

עוד מהבלוג של DJ Moric

תצוגה מקדימה

הסיפור על אחי

הבחור שבתמונה הוא השראה מוזיקלית. הוא מלמד אותי מידי יום על עולמות שלמים במוזיקה שלא נחשפתי אליהם, הוא נמצא בדו-שיח מתמיד עם מיתרי הגיטרה, כשהוא פורט עליהם הם תמיד עונים לו, הוא אדיש אבל מקסים בו זמנית, לעיתים גורם לליבי...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

היי גברת די ג'יי

בשלהי 1991, אמא שלי החליטה להלביש על בטנה ההריונית אוזניות ולהשמיע את מיטב להיטי אתניקס של התקופה. העוברית, שלימים הפכה להיות אני, התרגשה מהצלילים, בעטה והשתוללה, והדבר הפך להיות דרך קבע. כך גדלתי, בחממת המוזיקה. בגיל 3 רקדתי...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

היום שבו המוזיקה מתה

לפני ימים ספורים, ב3.2.19, ברוטינת הבוקר שלי באינטרנט גיליתי שלפני 60 שנים בדיוק התרסקות מטוס הביאה למותם של שלושה זמרי רוק אמריקאים מפורסמים (דאז), ביניהם באדי הולי. עבור נער צעיר בשם דון מקלין, שהעריץ את הולי זה היה "היום שבו...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה