הבלוג של DJ Moric

DJ Moric

כמו כל אישה עצמאית בתחילת הדרך, באתי לטרוף את העולם, והאוכל האהוב עליי הוא מוזיקה. אני מור יכין, בת 26 מתל אביב, ואני די ג'יי. stay tuned

עדכונים:

פוסטים: 5

החל מינואר 2019

“מה את די ג’יי? איזו מגניבה” היום הגיע זמני להעלות מהאוב זיכרונות ילדות ולספר לכם שאני דווקא לא

16/01/2019

“מה את די ג’יי? איזו מגניבה!” זאת התגובה הקבועה שאני נתקלת בה כשאני מספר על עיסוקיי. נכון, רעיון התקלוט הוא מגניב באופן כללי, וכשאת בחורה בפרט. אבל אני? מגניבה? הרשו לי לנפץ את האשליה ולספר לכם שאני רחוקה מלהיות מגניבה. רחוקה מזה שנות אור. רחוקה כלכך, שאני יודעת ששנת אור שווה ל10 בחזקת 13 קילומטרים (וזה מספר אסטרונומי, בחיי).

אני כלכך רחוקה מלהיות מגניבה, שבקיץ של כיתה ד’ הייתי בקייטנת שחמט. שבמשך 4 שנים רצופות השתתפתי בתחרות רובוטיקה והייתי בקבוצה המנצחת בכל אחת מהשנים. שכשיצא הספר הרביעי של הארי פוטר אמרתי למורה לספורט שכואבת לי הבטן והלכתי לקרוא אותו מאחורי המגרש.

הגיע הזמן שלי לנבור במעמקי הזיכרונות המודחקים ולהעלות מהאוב את הגרסה הצעירה שלי. אני מור ואני חננה. ילדת כאפות.

kafot

מתוך כל שנות הלימוד שלי בבית הספר, השיעור שטבוע בי יותר מכל הוא שילדים יכולים להיות אכזריים. אוי, כמה בדיחות הריצו עליי בכיתה, כמה בנות סירבו להיות חברות שלי, על כמה בנים נדקלתי ופחדתי להודות, כמה פעמים פינצ’רו לי את האופניים וחזרתי איתם ברגל הביתה.

אולם, למזלי הרב, בכל שנותיי בתחתית סולם המעמדות החברתי למדתי את הכישרון הכי חשוב לי היום. עמדתי בצד, וכל פיסת מידע, כל הבעת פנים, כל מבט, כל הרמת גבה, סיפרו לי סיפור שלם על מי שעומד מולי. ואז הבנתי איך לקרוא קהל.

מאז אותם ימים המון השתנה. בחברה מסביבי שימוש בשכל הפך להיות אטרקטיבי ומשקפיים הם כעת אביזר אופנתי. אני עצמי מצאתי תחומי עניין נוספים מלבד שר הטבעות, ואף גיליתי את עולם המסיבות, משם כבר לא היתה דרך חזרה.

והיום אני חיה מסיבות, נושמת מסיבות, וקוראת את הקהל. בוחרת שירים בשביל הקהל, שומעת את הקול של הקהל, מסתכלת בעיניים של הקהל, שוקעת בחיוך של הקהל, מתחברת לרגליים של הקהל, מרגישה את הקצב של הקהל, אוהבת את הקהל, והוא אוהב אותי בחזרה.

צילום: איתי אהרון

צילום: איתי אהרון

זה לא סיפור סינדרלה. לא היה פה מייקאובר בין-לילה, לא נקמתי במלכת השכבה שמיררה לי את החיים, לא התחלתי לצאת עם הקפטן של נבחרת הפוטבול. ובכלל, הסיפור של סינדרלה הסתיים ברגע שהיא הצליחה להתגבר על מכשול קטן. גם אני התגברתי על מכשול, אבל הסיפור שלי רק עכשיו מתחיל.

עוד מהבלוג של DJ Moric

תצוגה מקדימה

הסיפור על אחי

הבחור שבתמונה הוא השראה מוזיקלית. הוא מלמד אותי מידי יום על עולמות שלמים במוזיקה שלא נחשפתי אליהם, הוא נמצא בדו-שיח מתמיד עם מיתרי הגיטרה, כשהוא פורט עליהם הם תמיד עונים לו, הוא אדיש אבל מקסים בו זמנית, לעיתים גורם לליבי...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

היי גברת די ג'יי

בשלהי 1991, אמא שלי החליטה להלביש על בטנה ההריונית אוזניות ולהשמיע את מיטב להיטי אתניקס של התקופה. העוברית, שלימים הפכה להיות אני, התרגשה מהצלילים, בעטה והשתוללה, והדבר הפך להיות דרך קבע. כך גדלתי, בחממת המוזיקה. בגיל 3 רקדתי...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

היום שבו המוזיקה מתה

לפני ימים ספורים, ב3.2.19, ברוטינת הבוקר שלי באינטרנט גיליתי שלפני 60 שנים בדיוק התרסקות מטוס הביאה למותם של שלושה זמרי רוק אמריקאים מפורסמים (דאז), ביניהם באדי הולי. עבור נער צעיר בשם דון מקלין, שהעריץ את הולי זה היה "היום שבו...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה