הבלוג של Morpheus

morpheus

עדכונים:

פוסטים: 1

החל מספטמבר 2015

article-0-04CE9FF5000005DC-133_634x351

אבולוציה זה דבר מדהים, אבל עם יד על הלב, נשים כנראה נמצאות הרבה יותר גבוה בשרשרת האבולוציה מגברים. צריך להיות מספיק “גבר” כדי להודות בזה פעם אחת ולתמיד: גברים הרבה פחות מתוחכמים והרבה פחות מורכבים מנשים, או אם להתנסח קצת פחות בעדינות- גברים די מוגבלים.

יהיה מי שיקפוץ ויגיד שגברים הרבה יותר חזקים פיזית מנשים, אבל אם נסתכל על העובדות בטבע נוכל ללמוד שזה לא כל כך פשוט. נבחן לצורך העניין את הזכר האולטימטיבי- האריה. יצא לו מיתוס של צייד על, לוחם עז נפש ומלך החיות. אז זהו, זה רק מיתוס. הלביאות הן אלה שצדות את מרבית האוכל לשבט שלהן, ועושות את זה בחוכמה תוך שיתוף פעולה עם מספר לביאות. האריה אמנם יודע לצוד, אבל הרעמה שלו, מגבלה אבולוציונית שהתפתחה כדי להגן עליו מנשיכות של זכרים אחרים, דווקא מקשה עליו להסתתר, ואם הוא כבר צד אז הוא עושה את זה לבד. שיא הטימטום, באמת. התפקיד העיקרי שלו בחיים זה לשמור על הטריטוריה ולהגן על הנקבות והגורים…או במילים אחרות הוא הש”ג. לא מחמיא במיוחד.

זאת עובדה. לאריה יש סף כאב נמוך והוא נאלץ להסתובב עם פריזורה מעיקה בחום באפריקה שתגן עליו מ”ביסים” של חבריו המוגבלים. טימטום מספר שתיים. הלביאות לעומת זאת חלקות וקלילות ומביאות אוכל הבייתה. אמיתי! סף הכאב של נשים גבוה הרבה יותר משל גברים. עם כל הכוח והגבריות שיש לנו, צינון הכי קל וישר פותחים בית חולים שדה בבית ולא יכולים לתפקד. מזל שמלאכת הולדת הילדים נפלה על נשים, כי אחרת המין האנושי היה נידון להכחדה. לא מספיק שאין מצב שגבר היה סוחב בבטן *משהו* שזז במשך תשעה חודשים, סובל מבצקות ברגליים, ועוד הרבה תופעות לא נעימות…ברגע שהוא היה מקבל את הציר הראשון הוא היה מתאבד! וזהו…היינו נכחדים! אז סימפל אז דאט.

תורת האבולוציה שתקפה גם היום, טוענת שהמין החזק מתפתח, האורגניזמים הכשירים ביותר שורדים, ומעבירים את תכונותיהם לצאצאים, לרבות התכונה שסייעה להישרדותם על פני אחרים. המסקנה שעולה מהנתון הסטטיסטי שנשים חיות בממוצע 5-10 שנים יותר מגבר היא שאנחנו המין החלש בתחתית האבולוציה האנושית. דרווין מתהפך בקיברו בזה הרגע. גב’ דרווין בטח עושה עכשיו שופינג איפשהו ונפגשת עם חברות לקפה.

ואם כבר מדברים על קפה, גם מזה אפשר ללמוד על מוגבלות הגבר. גברים לא “קובעים לקפה” עם גברים אחרים, בטח לא סתם בלי סיבה טובה. גברים צריכים לדעת “מה עושים” אי אפשר ככה סתם לשבת ולדבר. ואם כבר קובעים לקפה אז זה בדרך כלל יכלול פעולה אקטיבית כלשהי כמו קטיפת פולי הקפה מהשיח, ייבוש, טחינה, קלייה, מילוי מים בפינג’אן, איסוף עצים, חיפוש אחרי אבן צור, הדלקת מדורה, ואז…שנייה לפני שגולש – נוריד מהאש ונתענג על הקצף כי אנחנו תותחי על מסוקסים שיודעים להכין קפה בשטח. פה המפגש פחות או יותר נגמר. נשים לעומת זאת, קובעות לקפה, נותנות לאיזה מלצר חמוד להגיש להן אותו, ואז יושבות לדבר.

הגיע הזמן להודות. נשים מעניינות הרבה יותר מגברים, יש להן יותר על מה לדבר, הן הרבה יותר טובות מגברים בתחום התקשורת והבעת הרגשות. אנחנו טובים בלהכין קפה. בקפה ובלעשות על האש. כי אנחנו “ג’נטלמנים” וכי להכין על האש זה מסובך…כל הנושא הזה של אש, וניפנוף, ועשן. זה מסוכן. ומסריח. נשים יושבות במזגן, מטופחות, עם קרמים, לק, בושם, מדברות בכיף, ואנחנו מזיעים בחוץ עם כל העשן ו”הסכנה”. העיקר שלא נצטרך לדבר. בקיצור, אנחנו שוב פעם בחוץ…ש”ג.

ואם אנחנו לא מבינים אותן, זה בגלל שהן מתוחכמות ומצליחות לבלבל אותנו…בערך כמו שאפשר לבלבל ילדים בקלות. נגיד, המשפט “תעשה מה שאתה רוצה!”, למראית עין זה משפט פשוט, אבל לא! זה בילבול סלאש חידת היגיון. אנחנו פשוט מוגבלים והולכים לעשות מה שאנחנו רוצים, בזמן שהאשה שלנו התכוונה: “תעשה מה ש-א-נ-י רוצה”. ממש קל לבלבל אותנו.

כשגבר יוצא לקניות לרוב ילך עם רשימת קניות שקיבל מאישתו. רשימה די מפורטת, ועדיין, תמיד יחזור עם מיליון מוצרים ש”נדמה היה לו שאין בבית” והוא תמיד יתקשר 500 פעם לברר “הסבון כלים שהתכוונת זה הסבון הירוק? האדום או זה שאם משתמשים בו מבשלים כמו אהרוני? ומה זה אחוז החומר הפעיל? יש חומר פעיל בסבון כלים?!”. אותו דבר כשאשה יוצאת בערב מהבית. כדי שלא נתבלבל, אנחנו חייבים שישאירו לנו רשימה מפורטת מה לעשות, את איזה ילד לקלח קודם (“אבל הוא לא הזיע היום!” לא עושה עליהן רושם), תזכורת שצריך להכין ארוחת ערב, לצחצח שיניים, להקריא סיפור, להרדים, לסדר כלים וכו’. הן באמת סוג של אחמ”שיות, אבל רק כי הן יודעות שדברים צריכים להתבצע. בחיים לא תראו גבר שיוצא מהבית ומשאיר לאשתו רשימת מטלות. אלף – כי הן יודעות לבד מה צריך לעשות, ובית – אנחנו רוצים לשרוד עוד קצת בשרשת האבולוציה…כי בכל זאת, הן הלביאות, אנחנו רק אריות.

עוד מהבלוג של Morpheus

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה