הבלוג של moroaknin

moroaknin

מנהלת תקשורת שיווקית, בהוצאת "אופיר ביכורים". בעלת תואר ראשון בתקשורת ויחסי ציבור.

עדכונים:

פוסטים: 8

החל מיולי 2017

כאשר תיגשו לקנות את הספר “אור הגנוז” מאת מ.ב בהוצאת אופיר ביכורים ,ותאמינו לי אתם מאוד תרצו לגשת לקנות אותו לאחר קריאת כתבה זו, תמצאו על גב הספר את הדברים הבאים:

cover-ganuz

אזהרה לקוראים.

החזירו את הספר למקומו!

מדוע? מפני שכך אני מציע לכם.

מי אני? יהיה זה לא אחראי מצדי לחשוף את שמי ואת תפקידי בעולם לפני שאכין את נשמותיכם לגלות את מה שהייתם בוודאי מעדיפים לא לגלות כלל. אכתוב רק זאת: אינני סופר! הסיפור הועתק מיומני האישי ללא כל סינון, שיפוץ או הגהה.

אם אתם בכל זאת קוראים שורות אלה, הרי שזכיתם באזהרה: אין ספק שתהיו מאושרים יותר אם לא תקראו את הספר. מדוע אם כך לכתוב את הסיפור? שאלה זאת מחייבת תשובה ראויה, אך ספק אם אוכל לספקה בשלב זה. בעצמי הייתי מעדיף לא לדעת את האמת, האמת הזאת הרסה את עולמי, אך בהכירי אותה הריני מחויב לספרה. כשתהיו מוכנים לקלוט מי אני. תבינו מדוע.

אם כך שתי אפשרויות בידיכם: להניח את הספר במקומו ולחזור חזרה לחייכם חסרי הדאגה, או לפתוח את הספר וללמוד על חייכם שלכם מסיפורם של מי שהטילו עליי את עול נשיאת האמת האיומה. אם בכל זאת תבחרו באפשרות הזאת, שאיני ממליץ עליה, הרי אני מבטיח לכם שתגלו את האמת היחידה, את תמצית העולם!

אני מבין שהצעה זאת מזורה, מתי המליץ לכם מישהו לא לקרוא את מה שכתב?

משקראתם בכל זאת, אחזור ואציע: סגרו את הספר, הניחו אותו על ערמת הספרים שממנה שלפתם אותו וחזרו לחייכם השלווים.

 כל אדם שיקרא זאת יתהה האם זהו מסר שיווקי, שאמור לפתות אותנו לקרוא את הספר, או האם זהו ספר שבאמת הולך לשנות משהו בחיינו? אז כן, הוא בהחלט הולך להזיז לכם משהו במחשבה.

 אני אישית, סיימתי לקרוא את הספר תוך תשע שעות בלבד! מהרגע שנכנסתי למשרד ועד שיצאתי ממנו. פשוט לא הייתי מסוגלת להניח את הספר. ספר שגם מותח אותך עד סופו וגם נותן לך חשיבה נוספת על החיים.

 הספר מספר את סיפורם של שני יוצאי יחידה מובחרת של צה”ל, שבכל השירות שלהם למדו כיצד להיות ממוקדים במטרה ששום דבר לא מערער אותם. בסוף השירות, האחד בוחר ללכת לצד האפל והשני לצד האור. אך האם כל אחד מהם ישאר בצד שבחר? או שמאורעות החיים יגרמו להם לעבור צד.

” כתבתי את הספר כדחף ללמד אנשים משהו. בניגוד למה שתוכננתי לעשות או לפעול, הרגשתי מחויבות להציע הזדמנות לאנשים לבחור אם הם רוצים ללמוד על האמת.” במילים האלה, פותח מ.ב את הראיון שלנו. המסר שלו מהספר מאוד ברור, שהדרך בה האדם בוחר לחיות את חייו תלויה אך ורק בו. “למרות כל השקרים והמניפולציות, יש בתוככם את כל האלמנטים של החיים ורם אתם אחראים למחול השדים שבתוך הנפש שלכם. החלקים הטובים והטהורים הם הפגיעים ביותר. הדרך היחידה לבצע דבר כלשהו בצורה מושלמת היא להשתמש באמצעים רעים. אחר כך מתפלאים שמגלים את השטן”.

“אור הגנוז”, הוא ספרו הראשון של מ.ב, אך הוא בטוח שתבוא תגובה מצד המתחרים שלו, ” מדובר במלחמה אינסופית בין טוב לרע, מעניין שדווקא אני מוכן להיות אמיץ מספיק להודות שהטוב הוא עניין של נקודת מבט”, הוא טוען.

מ.ב, שאינו בטוח בגילו, אומר שיש שיגידו שהוא בן כמה אלפים או אפילו אינספור שנים אחורה, עיקר עיסוקיו הם קבלן ביצוע, מפקד ומנהיג ובעיקר גורם מאזן בעולם. הוא חי בממדים שונים של החיים אותם כולנו מכירים, הגיע אל הכתיבה על ידי דחף בלתי מוסבר להעביר הלאה את החוויות והתובנות.

 למה החלטת לחבר בספר, בין היחידה הכי מובחרת בצה”ל, לבין ארגון פשע הכי גדול בארץ? “לצערי אינני אחראי על הסיפורים. הסיפורים נולדו מתוך מציאות שחיה בתוך ממד אחר, אותו אתם יכולים להבין ולהכיר רק מתוך המציאות שלכם. אורו של הגיבור בשיא תפארתו כאשר הוא משרת משימה הנתפסת על ידי הכלל כטובה. בדרך אף אחד לא באמת יודע בכמה רוע צריך להשתמש כדי לשרת את הטוב. הגיבור שלנו עובר מאור לחושך במהירות שלא הייתה מביישת את מלך השטנים. ארגון הפשע, התגלמות הרוע, לובש צורה של אנשים ופרטים שלא בחרו להיות רעים.”

האם הסיפור אמיתי?

שוב אני מוגבל בתשובה לעניין זה, כי הסיפור משקף מציאות מממד אחר שיכול היה לבוא לידי ביטוי רק באמצעות הסיפור כפי שהבאתי אותו לידי ביטוי בספר.”

 מיהו המספר המרכזי?

אני!!! אני המספר. גם את הסיפור הארצי וגם את השמימי! בכתב היד השונה אני נותן דרור למסקנות והמחשבות שלי. מי שרוצה יכול לפתור את עצמו ולהתייחס לסיפור השמימי במרחק גדול מספיק כדי שלא יצטרך לעשות חשבון עם מחול השדים אשר מתחוללת בנפשו. “

 למה בחרת לכתוב תחת שם בדוי?

 ”אני? שם בדוי? שמי מופיע בכל הדרו בפרק האחרון.. קוראי הספר מוכנים ללמוד את שמי רק כשהוא מופיע, אחרת כל הקריאה תהיה שווה לכמעט כלום!.”

 האם היית מוכן להיחשף, אם הספר יהיה להצלחה?

 ”אם הוא יצליח אני מניח שהחשיפה תהיה ראויה…

 האם אתה מאמין שקיים גן עדן וגיהינום?

 ”זוהי שאלה שאינני מוכן לענות עליה, שכן היא עלולה לבצע מניפולציה על הקורא. הייתי רוצה שהקורא יבחר את הנתיב שלו כדי לעבור חוויה ייחודית רק לו.

 לאן היית חושב שמגיע לך להגיע?

 ”לשלווה! ואם הכוונה הייתה לאן מגיע לספר להגיע, אז לכל קורא אמיץ מספיק ופתוח מספיק להכיל אותו בקרבו. הלוואי שיגיע לכל אדם בעולם!”

 האם לדעתך הספר יכול להשפיע לטובה או לרעה, על גברים שיקראו אותו?

 ”אני מניח כמו שהספר מניח. יעשה רע לטובים וטוב לרעים. ואולי קצת חומר למחשבה. אתאכזב אם מישהו יראה בספר רק ספר מתח טוב, או רק סיפור טוב. בפנטזיה שלי, הספר משנה את האנושות. בחלום שלי הוא מספק חומר למחשבה ואולי אף מגייס עוד כמה טובים לשרת את הטוב עלי אדמות.”

איזה ספר השפיע עלייך? ולמה?

“התנ”ך, הספרים החיצוניים, ספרי פילוסופיה ופסיכולוגיה שונים, המיתולוגיה היוונית, התרבויות המצרית, היוונית והסינית. אני חייב ללמוד על בני האדם. זה משרת את תפקידי.”

עם איזה סופר היית רוצה לשבת לקפה? ולמה?

“הגאונים שכתבו את התנ”ך והצליחו לשכנע את כולם שההיסטוריה האנושית תלויה במישהו או משהו אחר חוץ מבני האדם.”

מהם החלומות והשאיפות שלך?

 ”לספק בספר הבא תשובה נאותה לכתביו של יריבי המר, לכשיכתבו…”

ניתן להשיג את “ אור הגנוז ” בחנויות הספרים המובחרות או באתר האינטרנט של ההוצאה בכתובת www.ofir.org.il. מחיר מומלץ לצרכן  75 ש”ח.

203 עמודים של מתח רצוף, שאולי גם אתכם יעביר למימד אחר. נסו גם אתם לסיים את הספר ביום אחד!

עוד מהבלוג של moroaknin

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

"הזדמנות חמישית"- האם קיים המושג הזה "הורים מושלמים"?

החיבור לכתיבה הגיע "מתוך צורך לפרוק רגשות ולבטא, בלי שמישהו חייב להבין אותם", אומרת ליאורה ב"ק הסופרת של "הזדמנות חמישית".  אם לחמישה ילדים, שוזרת בתוך הספר חלקים מחייה האישיים עטופים בפרי הדמיון. ליאורה ב"ק, משיקה בימים...

תצוגה מקדימה

עולמן הסודי של אחיות בתי החולים

מלאכיות בלבן, זהו שם הקוד של קארין אסתר וראנין, אחיות בבית החולים. אך חובא בתוכו כל כך מעבר. רומנטיקה, רגשות, חברות מדהימה ואף המון מיניות ופרובקטיביות. הקריאה תסחוף אותך להרגיש סקסית ונחשקת מתמיד! מיועד לקריאה מעל גיל...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה