הבלוג של moroaknin

moroaknin

מנהלת תקשורת שיווקית, בהוצאת "אופיר ביכורים". בעלת תואר ראשון בתקשורת ויחסי ציבור.

עדכונים:

פוסטים: 8

החל מיולי 2017

“רכבת היא רוכסן הסוגר את העבר” היא יצירה מיוחדת במינה בעלת סופים מפתיעים.  חנן שחורי החל לכתוב את הספר לאחר שעבר שתי סדנאות כתיבה, שבעזרתם נפרצו כל המחסומים.

 הספר מגולל את סיפור חייו של הלל. הלל נולד בקיבוץ של שנות הארבעים, עוד בזמנים בהם הקיבוץ היה שיתופי ולינה משותפת עדיין הייתה קיימת. התבגרותו המלאה בהתבוננות והתנסויות, במהלכה הוא משוטט בין עולמות של כאן לעולמות מיסטיים. גורמים על אנושיים מלווים אותו, במערכות היחסים עם נשים ובכל מסגרת אליה פנה.

“…לא חשבתי שכרתנו ברית באותו רגע אלא היינו לאחד. יכולנו לפחדים ולרתיעה, וההתמסרות המלאה היטיבה אתי כל כך. אני רוצה להיות אישך ואעמוד בתלאות שיהיו, אני לא נלחם על גבריות, אני יותר מאשר גבר, כמעט הייתי אומר שאני יותר מאדם, או פחות, בטוח שונה. אני מבין את היסוסייך, ואיני יכול להבטיח שהתקוות הנסתרות שלך על אהבה עמוקה ומתאימה יתגשמו כולן…” (ע”מ 120)

cover-hanan1

חנן שחורי, 72, גדל והתחנך בקיבוץ אפשק בצפון. מנהל ענף הנוי בקיבוץ,והחקלאות והטבע בדמו. נשוי לרוני, שממלאה תפקיד גדול, בהוצאת הספר, ומלווה אותו יד ביד מרגע הכתיבה ועד הוצאתו לאור.

כתיבה בשבילו, “דרך לביטוי עצמי, חלקה משמחת אותי מאוד בגלל היכולת לחוות מחדש את מה שהיה וחלקה קשה לי” אומר חנן. הספר נכתב דרכו ללא מאמץ, ויש בו סיפור של דור שלם. הוא מקווה שהספר יוכל להציג את מורכבות הוויה האנושית ולסמן נקודות עם העבר.

העולם הרוחני. חנן אינו  הגיע במקרה לרשום על העולם המיסטי, אלא הם חלק בלתי נפרד מחייו. ” איני רואה בה איזו עמדה נעלה, אלא מימד אחר המשפיע על החיים כאן. למימד הזה מגיעים רק מעטים בחייהם”, מדגיש.

הספר האהוב עליו הוא “מאה שנים של בדידות” של גבריאל גארסיה מארקס” שמצליח בספרו לפרוס את הקיום האנושי למימדם רבים”, מציין חנן. עוד דוגמא לכך שהעולם הרוחני והמיסטי הם חלק בלתי נפרד ממנו.

ניתן להשיג את “רכבת היא רוכסן הסוגר את העבר” בחנויות הספרים המובחרות או באתר האינטרנט של ההוצאה בכתובת www.ofir.org.il. מחיר מומלץ לצרכן  54 ש”ח.

עוד מהבלוג של moroaknin

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

"הזדמנות חמישית"- האם קיים המושג הזה "הורים מושלמים"?

החיבור לכתיבה הגיע "מתוך צורך לפרוק רגשות ולבטא, בלי שמישהו חייב להבין אותם", אומרת ליאורה ב"ק הסופרת של "הזדמנות חמישית".  אם לחמישה ילדים, שוזרת בתוך הספר חלקים מחייה האישיים עטופים בפרי הדמיון. ליאורה ב"ק, משיקה בימים...

תצוגה מקדימה

דיאלוגים על שפת הים

אחת מכל שלוש נשים עוברת פגיעה מינית במהלך חייה, אחת מכל שבע נשים עוברת אונס. תקיפה מינית היא כל התנהגות\ מעשה מיני הנכפה על אישה, גבר או ילד ללא הסכמתם. תקיפה מינית היא אקט של אלימות אשר נוקט התוקף כלפי מי שנתפס בעיניו כחלש...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה