הבלוג של morfire

morfire

מור פייראיזן, עיתונאית, מוסיקאית, יוצרת מלצרית

עדכונים:

פוסטים: 3

החל מדצמבר 2013

 

האמת אולי תשחרר אותך לחופשי,

 

אבל היא לא תעזור לך למצוא עבודה

 

במשך חמישה חודשים אני מחפשת עבודה,  אולי יותר לכיוון של חודשיים וחצי למען האמת,  חודשיים ראשונים הייתי ב”אי-בוד” שלי ורק אחרי זה חזרתי להילחץ. התמימות הזו של “יהיה בסדר” כבתה אותי קשות בדיוק מתי שהבנתי עצלנות – מה היא. אפשר לומר  שכל החיים חיפשתי זמן ועכשיו שיש לי זמן, אני לא מוצאת את החיים.

הרמוניה מזויפת

אחד הדברים החשובים ביותר שלמדתי לאחרונה הוא שהאמת אולי תשחרר אותך לחופשי, אבל היא בטח לא תעזור לך למצוא עבודה. בהתחלה חשבתי לעצמי שיש לי מספיק ניסיון בתחום: ” היי, עבדת ב Ynet, בטוח יתלהבו מהטורים שלך! ” אמר הקול שבתוכי, אבל מהר מאוד, אחרי כמה “לא” ומאות שלא טרחו אפילו לחזור אליי עם “לא”, הבנתי שפשוט “אני” – זה לא מספיק.

התחלתי לעשות מלא טלפונים, לדבר עם כל מי שלא באמת חבר שלי בפייסבוק (זה בסדר, כולנו “חברים”), לפרסם סטטוסים שאני מחפשת עבודה  (אם מישהו שומע). ואם זה לא היה מביך מספיק, לשלוח את הקו”ח לכל מיני אנשים שהם מבינים גדולים בקו”ח, העיקר לגרום לזה לקרות. הרבה אנשים עזרו ותמכו בי וזה הזמן להגיד לכולם ת-ו-ד-ה ענקית, אבל למרות האהבה והאנרגיה הטובה העולם סרב לזוז ממקומו ואני סירבתי לקבל את המונוטוניות שבו.

להפשיר או להתפשר?

רציתי לקום ולהמשיך להילחם על המקצוע שלי ולא להתפשר על מקומות שהייתי כבר קפואה בהם, רציתי לצעוק על כל אלו שלא קיבלו אותי לעבודה ולהראות להם מה הם הפסידו וקרוב לוודאי שיפסידו בהמשך. אבל יותר מהכול, רציתי לבכות על זה שהשמנתי בכמה ק”ג טובים מ”הישיבה לבד” וחוסר המוטיבציה לקום ולבשל לעצמי. למרות שהבן-זוג שלי ממש מבסוט שגדל לי החזה, גם אני מבסוטה.

להיכנע למה שכולם עושים

התחלתי לשנות את הקו”ח, את הכתב, הסדר, הגודל, הפונט, הצורה וכמובן – המכתב המקדים. נרשמתי לכל האתרים שיכולתי למצוא בהם עבודה, נכנסתי מחויטת במקצת לראיונות עבודה, שמתי לי פודרה ויותר מהכול–  עניתי להם את מה שהם רוצים לשמוע, ולקח לי רק חצי שנה להבין זאת.

האביב כבר כאן

תחושה של אמביוולנטיות באוויר, קצת מזה וקצת מזה, או הרבה מכולם. כולם אומרים לי שיהיה בסדר, אני יודעת, אבל תמיד רציתי “עכשיו” ולא “אחר-כך”. עונה של מעבר רוצה להסתיים לה והשינוי כבר מבצבץ מתוך האווירה המעורפלת. חצי שנה לקח לי להבין שצריך להתחיל מאין שהוא , וזו לא בהכרח תהיה עבודת חלומותיי, אולי אפילו מאוד רחוק משם. אם אני אפסיק לכתוב? אני מאוד מקווה שלא.

180

 

עוד מהבלוג של morfire

תצוגה מקדימה

שלום חיים שלי

אז החלטתי לפתוח בלוג. לא כמו כולם, אבל עושה מה שכולם עושים בסופו של דבר. לפני שלשה חודשים סיימתי תואר ראשון בתקשורת וניהול, לא חשוב שמות, ובאמת חשבתי שאני לא צריכה לדאוג...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

למה יצאתי בסילבסטר?

תמיד ניסיתי להבין אנשים שיוצאים מהבית בסילבסטר. מה לעזאזל גורם לאנשים לצאת מהבית בקור על עקבים מגוחכים ויותר מדיי איפור, לתפוס מונית עם עוד נהג מיואש שמספר לנו שבדור שלו...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה