הבלוג של morena

monazaf123

יועצת מינית וחוקרת מיניות. אדם של מילים חוויות ערכים ומעשים. מעצימת נשים ומקדמת שוויון מגדרי. חיה ונושמת מיניות, וחוקרת מערכות יחסים על שלל סוגיהן.

עדכונים:

פוסטים: 8

החל מפברואר 2019

beautiful-bed-bedroom-1450155

זוכרות את הימים כשרק התחלתם לצאת? כשכל הודעה הייתה מקפיצה לכן את הלב וכל שיחת טלפון אל תוך הלילה הייתה גורמת לכן לישון עם חיוך מטופש, ולקום עם הרגשה שיש אדם בעולם שהבטן שלי מכירה בקיומו ועל כן מחליטה לרקוד דיסקו בכל פעם שעוברת מחשבה עליו? או למשל זוכרות את הימים שבהם לא יכולתן להסיר את הידיים אחת מהשני, לא יכולתן לחשוב עליו מבלי להרטיב, לא יכולתם להסניף אותה מבלי לדמיין לעצמכם שאתם קורעים ממנה את החולצה המכופתרת ועושים דברים ששמורים רק לכם. הימים האלו חסרי הדאגות, חסרי הילדים, חסרי המשכנתא, חסרי השגרה. זוכרים אותם?? כן, לא חשבתי שתשכחו.    

כמה קל היה לעשות סקס באותם ימים, כשהמשיכה הייתה בשיא והפרומונים עוד הדהדו בקול תרועה מכל תא בגוף, כשכל מחשבה שנייה שעוברת מוקדשת למפגש הערב שהתכוננתם אליו מהבוקר ולמה דווקא היום זה bad hair day   כי כמה התרגשות מתרחשת לפני מימוש התשוקה, וכשהדאגה היחידה הייתה מי ינהג בדרך חזרה ואולי בעצם עדיף לנסוע במונית שתוכלו שניכם להרוות את צימאונכם באלכוהול איכותי. 

לאן זה נעלם? 

אז זהו, זה לא בדיוק נעלם, מדויק יותר לומר שהמצב עבר טרנספורמציה לצורה אחרת, למשהו אחר. כל מערכת יחסים בנויה משלבים, לכל שלב יש את פרק הזמן שלו ואת הייעוד שלו. השלב המתואר בפסקה למעלה מוכר לרובנו בתור שלב ההתאהבות. זה השלב שגורם לנו להמשך אחד לשנייה, השלב שמאפשר לנו לחקור את הקיום הזוגי והמיני בצורה המיטבית. הוא יכול לחלוף בתוך מספר חודשים או שנים, ישנם יחידי סגולה ששלב זה לא חולף לעולם (אם אתם כאלה – שתפו אותי, אולי תזרקו עלינו מעט מאבקת כוכבים שזכיתם בה שנדע איך זה מרגיש לזכות בפיס). אך אם אתם כמו רוב הזוגות-חיים בשגרה (מבורכת יש לומר), בעלי משק בית משותף, ילדים, בעלי כלב או חתול שמשירים שיערות על הספה או בעלי דג זהב לאלרגנים מבניכם קרוב לוודאי ששלב ההתאהבות חלף אצלכם לאחר מספר שנים.

רגע רגע, לפני שאתם מספידים את מערכת היחסים שלכםן ומאשימים אותי בגרימת מוות ברשלנות, קחו נשימה והמשיכו לקרוא, אולי תמצאו כאן את הפתרון שחיכיתןם לו שנים. 

משיכה זה דבר טריקי, היא מורכבת מכל כך הרבה גורמים ומאוד אינדיווידואלית, אך אם יש דבר שאפשר להגיד על משיכה זה שהיא גרגרנית, היא זקוקה להזנה כמעט תמידית. היא גרידית. היא רוצה את כל מה שיש לך ועוד תבקש תוספת בשקל תשעים. הרי אם היינו יכולות לתאר את הגבר המושלם, זה שגורם לסחבת הספונג’ה להרגיש כמו מצה מיובשת בהשוואה לתחתונים שלך, האם היית מתארת את בן זוגך? אם כן, מוזמנת להלל אותו בתגובות לפוסט הזה, אם לא, את לא לבד ובכל זאת בחרת בו כבן זוגך. משהו בו גרם לך לרצות לקום כל בוקר ולראות אותו דבר ראשון אחרי שפקחת את עינייך. משיכה היא מעבר לנראות, משיכה היא מעבר לקוביות בבטן או שיער גולש (לא שיש לי משהו נגד שרירי דלתא מפותחים כן?) הנקודה היא שמשיכה היא דבר שאפשר לשחזר, אפשר להחיות אותה ולטעמי ניתן אפילו להעצים אותה, בתנאי שהייתה קיימת מלכתחילה.

אף אחד מאתנו לא נשאר צעיר (ושעיר) לנצח, ישנם שינויים פיזיולוגיים, נפשיים והורמונאליים שעוברים על כולנו. לא אחת קורה שבני זוג פתאום תופסים את הראש ולא מבינים לאן נעלם האדם שהם קשרו את חייהם בחייו?  מחשבות כמו “אני לא מזהה את הגבר שהתחתנתי אתו, הוא נראה כל כך שונה”, “אני לא מזהה את האישה שלי מה קרה לרוח הצעירה שלה?” שאלות כגון אלו עוברות בראשם של הרבה אנשים, אתם לא כאלה שונים ולא אתם לא בני זוג רעים בגלל שאתם חושבים את אותן המחשבות.

אם כך, מה ניתן לעשות על מנת להחזיר משיכה שדעכה? 

אז כפי שאני אוהבת לבשר- החדשות הטובות הן שיש הרבה דברים שניתן לעשות! מכיוון שמשיכה מושפעת לא מעט מההתנהלות הזוגית, אי אפשר להפריד אותה מחיי היומיום ולכן מספר פעולות פשוטות, יכולות להביא את הקשר שלכם לגבהים חדשים, להרטיט לבבות שנרדמו לשנת חורף, לחשמל תאים אפורים של תשוקה עייפה, להעיר מקומות חבויים שנפלו לתרדמת ועוד מטאפורות על איברי גוף שמתקשרים בצורה כזאת או אחרת עם השורש ר.ד.ם.  

מוכנות ? הנה זה מגיע: 

1.  צאו לדייט, פעם בשבוע רק אתם, בלי הילדים, בלי שיחות עבודה ובלי חברים (לפחות בהתחלה). כן כן, דייט! כמו פעם מזמן, כשעוד היה את המשחק הזה של מי משלם? כזה. הביאו בייביסיטר, סבתא, סבא, סבתא רבא , חברה, אחות, אח, סנטה קלאוס, קספר, לא חשוב מי!  הביאו כל מי שצריך על מנת שתוכלו לקיים דייט. אם בכל זאת לא ניתן לצאת בערב, תמיד יש את הבקרים כשהילדים נמצאים במסגרות, ובל נשכח את ימי שישי שבעיניי מדובר בזמן שהוא שווה ערך לזהב גולמי. אל תתרצו בתירוצים כמו “אין לי כוח”, “היה לי יום ארוך”, “מחכה לי מלא כביסה בבית איזה דייט עכשיו??” ועוד פנינים…הכביסה תחכה, היום הארוך יסתיים בבילוי ולא עוד ערב נדוש מול הטלוויזיה, הכוח יגיע. צאו כבר. 

2. תשקיעו בעצמכם. קודם כל עבור עצמכם. ההרגשה אחרי מקלחת טובה מאשר לפני מקלחת נכון? כאשר אתם מרגישים טוב עם עצמכם אתם מקרינים החוצה אנרגיות אופטימיות, רעננות, מעוררות חיים. זה עובד כמו קסם והאנרגיות האלה יתחילו לחזור אליכם יותר ויותר וכך יתחיל להיווצר אפקט המראה של גלגול אנרגיות חיוביות מכוח האינרציה ושינוי חיובי יתחיל להיווצר. 

3. דברו אחת עם השני, תתעניינו באחר, שימו את האחר במרכז. אל תספרי לו איך עבר עלייך היום ברגע הראשון שלכם לבד, תשאלי אותו איך עבר שלו. אל תתלונן על העבודה בשנייה הראשונה שנפגשתם אחרי יום שלם, תשאל אותה מה יעשה לה טוב הערב. אולי זה נעימי בגב? אולי זאת כוס קפה חמימה? שוב, אפקט המראה.   

4. סקסטינג. מה? סקסטינג. מה זה סקסטינג? סקסטינג הוא דיבורים מלוכלכים דרך הודעות טקסט. סקס+טקסטינג. השתדלו לפחות פעם ביום לשלוח הודעות סקסיות, דוגמת “אני לבד במשרד ואת לא מבינה מה קורה לי במכנסיים כשאני חושב עלייך”. זאת כמובן רק ההתחלה, תנו לדמיון שלכם להתפרע.  אפשר לשלב מידי פעם תמונות לוהטות שלכם ללא בגדים בתנוחות מגרות. זה גורם לצד השני להרגיש נחשק, ומעלה את ההתעסקות בהוויה שלכם כיצור מיני ונחשק ולא רק ככזה שממלא משימות שקשורות לבית.  רק זכרו למחוק אותן מידי פעם או לשים בתיקייה פנימית שלא תשלחו בטעות לגננת ותקבלו מבטים מוזרים יום למחרת.  

5. פעם בחודש (או חודשיים למתקשים) עשו יחד משהו משוגע, זה יכול להיות כל דבר החל מסקס בחורשה מבודדת ועד לצניחה חופשית. העיקר שתעשו זאת יחד. האדרנלין שתחושו אחרי החוויה יגרום לכם לתחושה ממכרת ולהתניה חיובית שדברים מרגשים ומחיים קורים כאשר אתם עושים אותם יחד ועם הזמן תתחילו להתרגש מהמפגשים  הזוגיים שלכם.

6. תתחילו למפות את המקומות שנעימים לבני הזוג שלכם, מה נעים להם, מה לא נעים להם, לאט ובטוח, תגששו ותחקרו את איזורי העונג של השני ואיזורי הדחייה , אולי שנים לא ידעתם מה הכי מענג אחד את השנייה? 

בעיניי אלו ששת הדברים המרכזיים שעוזרים להרעיד את הקרקע ולהכין אותה לקראת זוגיות חדשה\ישנה. מרגע שתקבלו על עצמכם את ההחלטה שמגיע לכן להיות מאושרות ומאושרים ולחיות חיים של תשוקה ולא של פשרה, הזוגיות תתחיל לקבל פנים חדשות, ומי יודע? אולי תתאהבו מחדש. 

עוד מהבלוג של morena

תצוגה מקדימה

למה אנשים בוגדים? זווית קצת אחרת

בגידה היא נושא טעון ולא בכדי, מדובר בפגיעה באנשים רבים שלרוב מאוד אהובים על הבוגד\ת. לא מרבים לפענח את הבגידה וממהרים לשפוט אותה, להוקיע אותה ולהסתיר אותה פן יפוצו שמועות...

תגובות

פורסם לפני 7 months
תצוגה מקדימה

הסקס אפיל שלנו לא צריך להימדד בידי אחרים, המיניות מגיעה מבפנים

  היא עמדה שם בחדר הכושר עם הטייץ והגוזיה, מרימה משקולות עם משקל בדיחה כאשר כל כולה נישא אל עבר המבט שחוזר אליה מהראי. המבט שלה עצמה. השיער מתוקתק, פן שהחליק את כל...

תגובות

פורסם לפני 2 months
תצוגה מקדימה

למה אנחנו מרגישים בדידות במערכת יחסים?

רובנו אם לא כולנו , ייחלנו לרגע בו נפגוש את הנפש התאומה שלנו, את האדם שיסיר מאתנו את נזר הבדידות ויעטה על ראשנו טייטל חדש ומבריק המתנשא מעל כל הבושות והשאלות החודרניות...

תגובות

פורסם לפני 8 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה