הבלוג של מורן אלויה

יזמות או לא להיות

מורן אלויה, בת 34, נשואה באושר לשלומי, אמא של בר ויהב המקסימים וגם- יועצת עסקית, מומחית בבתי קפה ומסעדות, יזמת פרויקט עסקית- יזמות נשית ואחלה גברת!

עדכונים:

פוסטים: 15

החל מאוגוסט 2014

זה בדיוק מה שאמרתי לחברה כשישבנו על קפה וסיפרתי וסיפרתי וסיפרתי על כל מה שמפריע לי, מציק לי, מדהים אותי ,מפתיע אותי וגם על מה שמצחיק אותי בעולם העסקים.

לא רק בעולם העסקים, בעולם העסקים שבו יש נשות עסקים ואנשי עסקים וכל אחד מהם הוא עסק, ואיש ואישה, ועולם ומלואו בפני עצמו.

ולא הפסקתי לספר, ולחלק מהסיפורים היה פאנץ’ מדליק, או איזה happy end או “שוס” כלשהוא. ולחלק מהסיפורים לא. פשוט סיפורים על חיים של אנשים ועסקים בתוך הג’ונגל העסקי. את האנשים האלה אני מכירה כלקוחות או כמכרים, או קולגות או בני משפחה. כשאת יועצת עסקית את נתקלת בכל קשת העסקים הרחבה הקיימת  ויש בך גם הנטיה לסווג אותם לסוגים שונים של בעלי עסקים.

עסקים בבעלות גברית, עסקים בבעלות נשית, עסקים בתחומים שונים, עסקים של משפחות שלמות, עסקים של בני זוג או של אמהות חד הוריות, עסקים של בני נוער ועסקים של ישישים של ממש. יש הכל מהכל- וזה היופי שבדבר!

כמה שאנסה להכליל את כולם לקטגוריות, בכל בעל עסק יהיה משהו מכמה נושאים.

אז הבנתם נכון, שיש לי המון מה לספר, וזה יהיה בעיקר על …איך לא- עסקים! פשוט כי יש לי כלכך הרבה בפנים וזה רק מצטבר שם…

על הדרך כמובן שאספר על תובנותיי וניסיוני במגוון הנושאים והתחומים, אתן עצות שיכולות להתאים או לא להתאים לכם, ובעיקר- אגלה לכם מדוע להיות בעלת עסק היום – זו הגשמה של חלום מתוק ומלוח יחד!

“בלוג?” אמרתי לעצמי, “יאללה בלוג”

שלכם,

מורן אלויה

אני גם בפייס אם בא לכם להציץ www.facebook.com/guidetheway

עוד מהבלוג של מורן אלויה

תצוגה מקדימה

23 ימים - and counting...

עברו 23 ימים מאז שהזמן עצר מלכת.  23 ימים (and counting) של הפסקה מהכל. עצירה מוחלטת. מוצאת את עצמי בתהייה באחת הפעמים הבודדות בחיי - איך ממשיכים? מה עושים עכשיו?  אני יכולה לספור ביד אחת את מספר הפעמים שבהם תהיתי ביני לבין עצמי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

תגידי איך את עושה את זה? ילדים, בית, בעל, עסק- סליחה 3 עסקים...

נעים מאוד, מורן, מכורה ליזמות. לאט לאט תכירו אותי ואת הפֱטִישִים שלי. יזמות עסקית היא אחד מהם. אז למה 3 עסקים? מה ,לא מספיק אחד? ואיך מתחזקים ומניעים ומריצים ומשווקים 3 עסקים לעזאזל? אז קודם כל חלוקה הוגנת בין הצְרַכים...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

המפציצה,המפרגנת,הסמויה,המשגרת והשולטטטטטת. 5 המפרסמות בקבוצות בפייסבוק!

אז אני מנהלת קבוצת פייסבוק כבר שנתיים +. יש בה 4000 נשים. כן, זה הרבה מאוד נשים במקום אחד. כולן חולקות במה אחת ועיסוק אחד- עצמאיות! מתכון לאסון? לאו דווקא. בית חם? רב...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה