הבלוג של מורן אלויה

יזמות או לא להיות

מורן אלויה, בת 34, נשואה באושר לשלומי, אמא של בר ויהב המקסימים וגם- יועצת עסקית, מומחית בבתי קפה ומסעדות, יזמת פרויקט עסקית- יזמות נשית ואחלה גברת!

עדכונים:

פוסטים: 15

החל מאוגוסט 2014

תמיד הייתי ילדה עצמאית. עצמאית וקצת מרדנית אבל בעיקר עצמאית.

המרדנות —-> באה לידי ביטוי בעגילים במגוון מקומות ובכמות מופרזת, העצמאות—> בזיוף האישורים הדרושים לכך מההורים :)

אבל ברצינות. העבודה האמיתית הראשונה שלי הייתה בגיל 14. לא ממש הייתי צריכה כסף. לא באמת היה לי מה לעשות איתו ובכלל- אף פעם לא הבנתי מה כולם כלכך מתלהבים מכסף. מבחינתי זה היה משהו שכדאי שיהיה למקרה ש….משהו שייתן לי עצמאות לעשות מה שבא לי ומתי שבא לי.

לא נולדתי להורים עשירים וגם לא עניים בכלל. לא היו לי חלומות שדרשו המון כסף בגיל הזה ובכל זאת- הלכתי לעבוד. ארזתי מתנות לחג, מגבות בעיקר והייתי מבסוטייייית!

מאז בכל חופש גדול או קטן עבדתי. בגיל 15 זה כבר היה ב”סבארו”. גם בגיל 16 אגב. ובגיל 17 כבר מילצרתי, בירמנתי, הגשתי, פיניתי- עשיתי! לא זוכרת מה עשיתי עם הכסף. זוכרת שהיה לי כיף! שחיכיתי כל בוקר או בכל ערב ללכת לעבוד.

הגיע הצבא. ברור ש -לוורקוהוליקית -לעבוד סביב השעון זה חלום! והצבא שלי היה עבודה סביב השעון (מפקדת\ סמלת\ רס”פ בקורס שוטרות). ברור שאהבתי!

אחרי הצבא רציתי חו”ל אז….נסעתי לעבוד. חזרתי עם מינוס די גדול בבנק- המינוס הראשון שלי. לא נלחצתי, פשוט אמרתי “מה הבעיה? נעבוד”. אז עבדתי, ב3 עבודות, כי כבר גרתי לבד צריך לסגור את המינוס וכאלה….

עובדת. הפעם בכנס "עסקית"

אז מה הנקודה כאן? החופש הגדול!

החופש הגדול היווה עבורי תמיד זמן מעולה לעבודה, למימוש ההתמכרות ההולכת ונבנית עד ש….עד שהפכתי לאמא!

כשאת אמא החופש הגדול הוא עבודה לכל דבר. רוב הזמן היא גם מהנה ומתגמלת אלפי מונים מכל עבודה שהיא. אבל לא כל הזמן. וכשאת וורקוהוליקית וגם בן אדם מאוד “פרוייקטאלי” כלומר -רצה למרחקים קצרים וחייבת גיוון תמידי, החופש הגדול לקראת סופו כבר לא פשוט בכלל.

כך יצא שדווקא בשלושת הימים האחרונים לחופש הגדול, אחרי כל ההפעלות והנופש והתעסוקה הבלתי פוסקת ל2 הבנים ומעט מאוד לעצמך- שקעתי כבר בדיכאון.

תודה לאל שנותרו רק 3 ימים. והנה הגיע ה1.9 וחזרנו לשגרה.

השגרה הטובה, מלאת התעסוקה והעניין, העבודה והזמן לעצמי.

אז חזרתי לעניינים, ובגדול כמובן! כי עם כל הזמן הזה בחופש הגדול בלי עבודה היה לי ממש מלא זמן לחשוב!

יאללה מה אני עושה כאן בבלוג עכשיו? הולכת ליישם רעיונות גדולים וחדשים :)

חזל”ש שמחה לכולם,

מורן

בקרו אותי גם בפייס

עוד מהבלוג של מורן אלויה

תצוגה מקדימה

23 ימים - and counting...

עברו 23 ימים מאז שהזמן עצר מלכת.  23 ימים (and counting) של הפסקה מהכל. עצירה מוחלטת. מוצאת את עצמי בתהייה באחת הפעמים הבודדות בחיי - איך ממשיכים? מה עושים עכשיו?  אני יכולה לספור ביד אחת את מספר הפעמים שבהם תהיתי ביני לבין עצמי...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

תגידי איך את עושה את זה? ילדים, בית, בעל, עסק- סליחה 3 עסקים...

נעים מאוד, מורן, מכורה ליזמות. לאט לאט תכירו אותי ואת הפֱטִישִים שלי. יזמות עסקית היא אחד מהם. אז למה 3 עסקים? מה ,לא מספיק אחד? ואיך מתחזקים ומניעים ומריצים ומשווקים 3 עסקים לעזאזל? אז קודם כל חלוקה הוגנת בין הצְרַכים...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

המפציצה,המפרגנת,הסמויה,המשגרת והשולטטטטטת. 5 המפרסמות בקבוצות בפייסבוק!

אז אני מנהלת קבוצת פייסבוק כבר שנתיים +. יש בה 4000 נשים. כן, זה הרבה מאוד נשים במקום אחד. כולן חולקות במה אחת ועיסוק אחד- עצמאיות! מתכון לאסון? לאו דווקא. בית חם? רב...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה