הבלוג של נועה פרבר

אמא מדברת ואבא מגיב

אמא , אבא ושני ילדים באנגליה...

עדכונים:

פוסטים: 18

החל מנובמבר 2011

רוצים לקרוא עוד – בואו לבקר אותנו ב- www.momanddad.co.il

13/11/2011

יש ימים שאת מבינה שממש, אבל ממש לא שווה להיות אמא למופת. הכל מתחיל (בניגוד להרבה ימים אחרים) בכך שאת חוזרת מהעבודה – משום מה במצב רוח חיובי, לא עייפה או מוטרדת יותר מידי,  ואומרת לעצמך- היום אני אשקיע, אני אהיה לבבית, נעימה וחביבה כמו קרן שמש, סבלנית כמו גנדי, ואדישה למכשולים בדמות ילדם מצווחים, בית מלוכלך וערימות כביסה כמו ביבי מול מחאת הדיור. בסופו של דבר את חוטפת הפגנת המונים נגדך ברמות דציבלים שלא הייתה מביישת את כיכר תחריר.

בקיצור, היום היה יום כזה. הגעתי לגן מלאה בכוונות טובות, הסכמתי שחבר יבוא הביתה, חיכיתי בסבלנות עד שנעשו כל ההסדרים הנדרשים לפגישה עם החבר- כולל, תיאומים ארוכי טווח עם שאר חברי הגן לגביי הפגישות הבאות, כולל תיאומים עם האימהות של אותם חברים, כולל לשבת ולהתייבש בחצר של הגן עד שניגמרו כל התיאומים האחרונים שתיארתי.

עם ההגעה ליעד הילדים פרצו לבית והחריבו את חדר הילדים, הרשיתי לראות סדרה מטומטמת אחת לפחות בטלווזיה, ודחפתי להם מיץ פטל ובייגלה . ואז החלטתי שאם כבר, אז לארגן פעילות יצירתית, מעשירה ומשביעה (לא פחות…) – ופצחתי בהכנת כדורי שוקולד כולל סוכריות. שלחתי את הילדים לקרוא לבן של השכנים- שעוד מישהו יהיה שותף בבלגן. כדורי שקולד איכותיים לא יצאו מזה אבל ריצפה מנוקדת בסוכריות ציבעוניות ומשקופים מרוחים בשוקולד כן– מעולה, לא צריך להשקיע בארוחת ערב. אחרי התידלוק בסוכר הגיע הזמן להוציא קצת מרץ. ירדנו כל החבורה הצוהלת לגינה מתחת לבית. כל ילד היה חייב לפחות כדור אחד+ צעצוע נוסף ליתר ביטחון. למרות הסיכון המבצעי השגחתי שאף אחד לא יקפד את חייו בקפיצת ראש מהמגלשה או מהסולם, ארגנתי משחקי כדור, וסיימתי בדרך חזרה עם מחבואים ותחרות ריצה עד הבית.

הסכמתי לעשות אמבטיה ולשים צעצועים בכמות כזו שלא היה ברור איפה המים מתחבאים. נוכח לחצי השפים הצעירים הגשתי  לארוחת ערב כדורי שוקולד וחביתה. הרשיתי לראות עוד תוכנית עם טוביה צפיר ובובה שהשם שלה מוטל בספק. הקראתי שני סיפורים לפי בחירת הקהל הצעיר. כיביתי את האור ופינטזתי על בהייה באיתן אורבוך שוחה בבריכה.

אבל לא….. למה לישון שאפשר לבדוק האם נישארו לאמא עוד כוונות טובות מתחילת היום. במשך חצי שעה שמעתי ילדה שצווחה “אני רוצה את אבא” (אבא בדרום אפריקה שותה בירה, מותק…) ו”אני לא אלך לישון”. אחרי ששתינו נשברנו, אספתי את השברים שרתי שיר, חיבקתי, נישקתי התחננתי ואז הגיע הרגע המיוחל, שניהם ישנו- במיטה שלי , במצב של אובדן גבולות טוטאלי אבל ישנו, ואני התפניתי לתכנן איך כשאבא שלהם חוזר אני בורחת מהבית….

מוסר השכל לפולניות- לא משנה כמה כדורי שוקולד תכיני בחושך, בסוף הם ירצו את אבא….

 

ואבא מגיב -

יקירתי, את מדהימה.

כולם רוצים את מה שאין להם… אמא רוצה שקט, הילדים את אבא, ואבא את המזוודה שלו… (נראתה לאחרונה באיסטנבול)

רוצים לקרוא עוד – בואו לבקר אותנו ב-אמא מדברת ואבא מגיב

עוד מהבלוג של נועה פרבר

תצוגה מקדימה

עשרת הדברים שלמדתי כאמא שהופכים אותי ( ללא ספק ...) לעובדת טובה יותר

יום האישה הבינלאומי חל יום אחרי יום ההולדת של הילדים שלי, ככה שמבחינתי אחרי שוך מסיבות יום ההולדת שלהם מגיע הרגע לטפוח לעצמי על השכם לרגל יום האישה. השנה ציינו בחברה בה אני עובדת, את יום האישה בפאנל חוצה יבשות של נשים...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

מסיבמבה

לכבוד חג החנוכה, בואו נדבר רגע על מסיבות בגן, מדובר על תהליך טיקסי בעל ריטואל קבוע, שחקני מפתח וניצבים למכביר. תחילת הטקס כשלושה שבועות לפני מועד החג הבא עלינו לטובה, הילדים...

תגובות

פורסם לפני 9 years

על גברים נשים והורים אחרים- מחקר המינים חלק 3

כמו בכל טרילוגיה שמכבדת את עצמה גם למחקר שלנו נדרש חלק שלישי. הפעם לא הרחקתי לכת (אני יודעת כמה קשה להשיג תור ל- MRI ), ובניסוי הבא  גם סטודנט נועז לתואר שני בפסיכולוגיה עם אלקטרודות חשמליות יספיק. קחו גבר ואישה – הורים...

תגובות

פורסם לפני 9 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה